1001 Tv 24.09.2019 Çukur
Çukur

 23 Eylül Pazartesi akşamı 6 dizi ekrana geldi. Tüm bu dizilerin arasından -geçen hafta da olduğu gibi- Çukur zirveye oturan yapım oldu. Üçüncü sezonunun ikinci bölümde, tüm kategorilerde birinci olan dizi, yine tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı.

 
Bu sezon kadrosunu Damla Sönmez, Hazal Subaşı, Nur Sürer, Meral Çetinkaya ve Salih Kalyon'la güçlendiren Show Tv dizisi AB'de geçen hafta 6 bandında olan reytingini bu hafta 8 bandına, ABC1'de geçen hafta 9 bandında olan reytingini bu hafta 10 bandına çıkarmayı başardı. Böylece Çukur, Mucize Doktor'un ardından sezonun 10 barajını aşarak iki haneli oranlara ulaşan ikinci dizisi oldu.
 
Çukur 3. sezon 2. bölümüyle Total'de 8.81 reytinge, AB'de 8.96 reytinge ve ABC1'de 10.15 reytinge ulaştı.
 
Günün en çok izlenen ikinci dizisi, geçen hafta olduğu gibi Yasak Elma oldu. FOX'un MED Yapım imzalı dizisi 3. sezonunun 3. bölümünde iki kategoride izleyicisini artırmayı başarırken bir kategoride geçen haftakiyle aynı oranda izlendi. Yasak Elma'nın reytingini bir üst banda, 5 bandından 6 bandına taşıdığı ve en çok izlendiği kategori ABC1 oldu. Bu kategoride 6.26 reyting alan dizi Total'de 5.80 ve AB'de 4.78 reytingle tüm kategorilerde 3. sırada yer aldı. 
 
Günün en çok izlenen dizileri listesinin 3. basamağını, farklı kategorilerde Zalim İstanbul ve Çocuk paylaştı. Bu iki diziden Zalim İstanbul tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başarırken Çocuk ise tüm kategorilerde izleyici kaybetti.
 
İkinci sezonuyla geri döndüğü iki hafta önce pazartesinin en çok izlenen dizisi olan ve Total'de 5 bandında reytingle gün birincisi olan Zalim İstanbul sonraki hafta hem tüm kategorilerde 3 bandına hem de listede alt basamaklara düşmüştü. Kanal D dizisi, bu hafta az da olsa yeniden yükselişe geçti ve bir kategoride 4 bandına geri döndü. Zalim İstanbul'un 12. bölümü Total'de 4.07 reytingle altıncı, AB'de 3.48 reytingle dokuzuncu ve ABC1'de 3.83 reytingle sekizinci sırada yer aldı.

Star'ın bu sezon yayına başlayan dram türündeki dizisi Çocuk ise reyting listesinde dalgalanmaya devam ediyor. Yayına başladığı 9 Eylül'de tüm kategorilerde 3 bandında oranlarla izlenen ve 5-6. basamaklarda kendine yer bulan dizi, geçen hafta ekrana gelen 2. bölümüyle tüm kategorilerde 4 barajını aşmış ve AB'de dördüncülüğe yükselmişti. Ne var ki aynı hedef kitleye hitap ettiği pek çok rakiple yayına başlayan dizi bu hafta yeniden tüm kategorilerde 3 bandına geriledi. Çocuk'un 3. bölümü Total'de 3.75 reytingle ve AB'de 3.56 reytingle sekizinci olurken ABC1'de 3.76 reytingle dokuzuncu sırada yer aldı.

 
İkinci sezonuyla ekrana dönen Vuslat, yeni sezona beklenen oranlarda başlayamadı ve geçen haftaya oranla daha da kan kaybetti. TRT dizisi, bu hafta da geçen hafta olduğu gibi Total'de 1 bandında, diğer kategorilerde 2 bandında oranlarla izlendi ve tüm kategorilerde kayıp yaşadı. Vuslat'ın 22. bölümü Total'de 1.79 reytingle yirmi üçüncü olurken AB'de 2.28 reytingle on beşinci ve ABC1'de 2.37 reytingle on yedinci oldu.

Paylaş

 

Tüm Çukur Bilgileri