Pazartesi rekabeti nasıl sonuçlandı?

1001 Tv 28.05.2019 Canevim
Canevim

27 Mayıs Pazartesi akşamı sezon finali yapan 4, veda eden bir ve yeni başlayan bir diziyle hareketli bir akşam oldu. Reyting listesinde akşamın galibi, sezon boyunca hemen hemen her hafta olduğu gibi Çukur oldu. Sezon finaliyle ekrana gelen Çukur, sezonu AB grubunda reytingi artırarak, diğer gruplarda izleyici kaybederek kapattı. Çukur Total'de 7.34 reytingle, AB'de 6.49 reytingle ve ABC'de 7.61 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen programı olmayı başardı.

Sezon finali yapan dizilerden bir diğeri olan Zalim İstanbul, AB grubunun en çok izlediği ikinci dizi olurken bu grupta 4.37 reytingle üçüncü sırada yer aldı. Total'de 4.96 reytingle beşinci ve ABC1'de 4.38 reytingle altıncı sırada yer aldı. Kanal D'de 9. bölümüyle ekrana gelen Zalim İstanbul sezonu tüm gruplarda izleyici kayıyla ve 4 bandında reytingle kapatmış oldu.

3. sezonunda ekrana veda eden Söz ise, final bölümüyle Total ve ABC1 gruplarında izleyicisini artırmayı başardı. Star Tv'de 84. bölümüyle ekrana veda eden dizi Total'de 6.25 reytingle ikinci olurken, ABC1'de 5.37 reytingle üçüncü oldu. En düşük reytingini aldığı ve izleyici kaybı yaşadığı AB grubunda ise 4.35 reytingle dördüncü sırada kendine yer buldu.

Birkaç haftadır tüm gruplarda 4 bandında reytingle izlenen ve izleyici kaybı yaşayan Yasak Elma için durum sezon finalinde de değişmedi. FOX'ta ekrana gelen dizinin 47. bölümü Total'de 4.02 reytingle, AB'de 4.10 reytingle ve ABC1'de 4.01 reytingle tüm gruplarda yedinci sırada yer aldı.


Total izleyici grubunun 27 Mayıs Pazartesi akşamı en az izlediği dizi olan Vuslat, sezon finaliyle bu grupta ve ABC1'de izleyicisini artırmayı başardı. Tüm gruplarda 2 bandında izlenen Vuslat, Total'de 2.39  reytingle yirmi dördüncü, AB'de 2.64 reytingle on birinci ve ABC1'de 2.62 reytingle on üçüncü sırada yer aldı.

Sezon finali ve final yapan dizilerin yanı sıra 27 Mayıs Pazartesi akşamı yayın hayatına başlayan bir dizi daha vardı. Atv'nin yaz sezonunda ekrana getireceği draması Canevim yayına başlamak için bu kalabalık ve rekabetin sert olduğu haftayı seçti. Hepsi yüksek izleyici oranlarına sahip dizilerin, heyecanı yüksek sezon finalleri ve finali yerine, rakipsiz olarak ekrana geleceği bayram sonrasını yayına başlamak için seçmeyişinin zararını gördü. Dizi, hiçbir grupta en çok izlenen ilk 20 program arasına giremedi. Sadece Total'de 2 barajını aşabildi, diğer gruplarda altında kaldı. Canevim ilk bölümüyle Total'de 2.41 reytingle yirmi üçüncü, AB'de 1.41 reytingle yirmi sekizinci ve ABC1'de 1.96 reytingle yirmi dördüncü sırada yer aldı. Bayram haftası ekrana gelmeyecek olan Canevim'in bayram sonrası 2. bölümüyle devam etmek yerine, yayına ilk bölümüyle yeniden başlaması izleyicisine ulaşma konusunda daha verimli sonuç verebilir.

Paylaş

 

Tüm Canevim Bilgileri