1001 Tv 20.05.2019 Savaşçı
Savaşçı
19 Mayıs Pazar günü ekrana gelen dizilerin tamamı, tüm gruplarda reyting kaybetti. Elbette bunun en büyük sebebi Bein Sports'ta ekrana gelen Galatarsay-Başakşehir karşılaşmasıydı. 
 
Sezon sonuna doğru, özellikle de Ramazan'ın etkisiyle, reytinglerde genel bir düşüş yaşansa da Galatasaray-Başakşehir maçının reyting tablosuna etkisi büyük oldu.
 
Akşamın, diziler tarafından elde edilebilen en yüksek izlenme oranı 5.70 oldu. Listenin çoğuysa 3 bandında oluştu.
 
Total grubunun en çok izlediği dizi ve tüm günün, reytingi ölçümüne dahil olan kanalları içinde en çok izlenen programı Savaşçı'ydı. FOX'ta ekrana gelen dizinin 75. bölümü Total'de 5.70 reyting elde ederken AB grubunda 3.26 reytingle beşinci ve ABC1'de 4.17 reytingle üçüncü sırada yer aldı.

AB grubunun en çok izlediği dizi ise Kardeş Çocukları'ydı. Star Tv'de ekrana gelen, Gold Yapım imzalı dizi, hiçbir grupta 4 barajına ulaşamayıp 3 bandında kalsa da tüm gruplarda ilk 5 program arasında yer almayı başardı. Kardeş Çocukları'nın 16. bölümü Total'de3.50 reytingle beşinci, AB'de 3.54 reytingle üçüncü ve ABC1'de3.51 reytingle dördüncü oldu.

 
TRT 1'de geçtiğimiz yazdan beri aralıksız olarak devam eden Elimi Bırakma da sezon sonuna doğru reyting kaybı yaşayan ve sezon başındaki yüksek reytingini arayan dizilerden. Geçtiğimiz hafta AB grubunda 4.87 reytingle günün en çok izlenen programı olmayı başaran Elimi Bırakma bu hafta, bu grupta hem izleyici hem sıra kaybı yaşayarak 3.52 reytingle dördüncü oldu. Dizinin 41. bölümü diğe iki grupta ilk beş program arasına giremedi. Total'de 3.06 reytingle yedinci ve ABC1'de 3.24 reytingle altıncı sırada yer aldı.
 

Akşamın en az izlenen dizisi Zengin ve Yoksul oldu. Atv'de 7. bölümü ekrana gelen dizi bu hafta sadece Total grubunda 2 barajını aşabildi. Zengin ve Yoksul, Total'de 2.26 reytingle on altıncı olurken AB'de 1.37 reytingle yirmi üçüncü ve ABC1'de 1.94 reytingle on sekizinci sırada kendisine yer bulabildi. 

Paylaş

 

Tüm Savaşçı Bilgileri