Işınla Bizi Scotty 31.03.2015 Paramparça
Paramparça

 Şu sıralar, Pazartesi akşamı, tüm haftanın en az dizi yayınlanan akşamı durumunda. Fox Tv'nin, "Emanet" ve sonrasında yerine kaydırdığı "Günahkar"ı yayından kaldırdığından beri Pazartesi akşamları bir dizisi yok. Aynı şekilde Show Tv de Pazartesi akşamları yayınlamaya başladığı "Beyaz Yalan"ı hemen ilk bölümünün ardından başka bir güne aldı..

Kanal D,  önce az reyting alan "Ulan İstanbul"u internet ortamına kaydırdı, ardından yerine başlayan diğer komedi dizisi "Beş Kardeş"i de, düşük reytingleri sebebiyle Haziran'a erteledi ve Kanal D'nin de Pazartesi akşamları boş kalmış oldu. 

TRT daha önceleri Cumaları yayınladığı "Yedi Güzel Adam"ı, "Şimdi Onlar Düşünsün"ün bitişine yakın Pazartesi'ye kaydırdı ama bu dizinin aldığı düşük reyting oranlarında bir değişiklik sağlamadı. Samanyolu Tv'nin de en az izlenen dizilerinden olan "Ötesiz İnsanlar"ın yayın günü de Pazartesi.

Sonuç olarak, Pazartesi akşamları şu sıralar yayınlanmakta olan dört diziden sadece ikisi reyting alma iddiasında.  Bu durum çok da tesadüfi değil. Geçen hafta zirve liderliğini AB'de "Survivor All Star" kaptırmış olsa da, tüm kanallar arasında bütün hafta boyunca en çok izlenen ve sezonun en başarılı ve en iddialı projesi olan "Paramparça" tüm kanalların gözünü korkutuyor; ya da bir cesaretle "Pazartesi" yayınlamaya başladıkları dizilerin gününü acilen değiştirmek zorunda kalıyorlar.

Şu an için "Paramparça"nın karşısında direnebilen yalnızca, kendi güçlü seyircisini getirmiş olan "Survivor" ve son üç sezondur çok başarıyla ve istikrarla süren "Karadayı". Aslında son dönemin popüler ve çok izlenen türü olan romantik-komedinin bugünün bir eksiği olduğunu da söylemek mümkün ama seyirci henüz "Paramparça"dan sıkılmaya ve farklı alternatifleri de değerlendirmeye başlamadı.

Akşamın tüm gruplarda tartışmasız galibi olan Star Tv'nin dizisi geçen haftaya göre TOTAL'de reytingini 0,56 puan artırarak 10.12 ve AB'de 0,61 puan artırarak 9.19 reytinge ulaştı. - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Paramparça Bilgileri