Özkan Tornadosu

Uzunçorap 17.03.2015 Paramparça
Paramparça

Paramparça yine gelecek bölümü merakla bekleten heyecanlı bir bölümle karşımızdaydı. Hemen bölümün gelişmelerine geçelim: Dilara ve Özkan Gülseren'e karşı işbirliğinde anlaştılar, Özkan Dilara'dan anlaşma karşılığında on bin liralık bir çek aldı. Gülseren ve Özkan'ın boşanma duruşması görüldü. Boşanma bir sonraki duruşmaya kaldı. Cihan Alper'e levye ile saldıranın babası Rahmi olduğunu öğrendi. Cansu yalıdaki odasını boşalttı, onun odasına Hazal yerleşti. Ozan 18 yaşına bastı. Dilara Ozan için, konuk şarkıcı olarak Sinan Akçıl'ın katıldığı bir parti düzenledi.

Bölümde Alper'in Cihan'a söylediğine göre polis Alper'lerin bahçesinde levyeyi aramayı unutmuş. Rahmi Alper'i yaraladığı levyeyi bahçede unutmuş, hadi kısmen inandık ama polis nasıl bahçede aramayı unutmuş, bu pek inandırıcı gelmedi.

Gülseren'in ve Cihan'ın boşanma duruşmasına ucu ucuna yetişmeleri, Yıldırım'ın gerçekten de duruşma salonuna yıldırım gibi girmesi, Cihan'ın Ozan'ın doğum gününden çıkıp Gülseren'in evine doğru gidişi sahnelerinde herhalde seyirciler olarak hepimiz içimizden "Hadi hadi" diye hop oturup hop kalkmışızdır.

Bu dizinin klişe yıkan bir tarafı, sadece kötülerin basiretli olması değil. Cihan gibi, Gülseren'in vefakar dostu Derya gibi hatta Cansu gibi basiretli, çok yönlü düşünebilen kişilerin de olması. Gülseren bir öyle bir böyle, bazen uyanık bazen de saf sanki. Bir bakıyorsun Keriman'ın yüzüne bakmıyor, eski defterleri Keriman'ın yüzüne yüzüne açıveriyor, bir bakıyorsun söylediklerine inanıyor, acıyor. Sanki her bölüm dizide kötü taraf yeni kötülükler örerken, yani iyilerin başına çorap örmeye çalışırken, iyi taraf da hem bu çorabı sökmeye, hem de kendi hayatlarını güzel bir şekilde örmeye çalııyorlar.

 

Doğrusu bu bölüm Rahmi ortalarda yoktu, kendisini hiç de özlemedim. Hazal'ı canlandıran Alina Boz rolünde gayet başarılı, az mimikle, küçük oynayarak müthiş sinir edebiliyor. Kötü davranmadığı neredeyse kimse yok, yalıda kalabilmek için alttan alması gerektiğini düşündüklerine biraz alttan alıyor, o da kendini zorlayarak. Bu bölümde de ne olay çıkaracak diye bekledim ama herhangi bir vukuatı olmadı. Bölümü izlerken O Hayat Benim'in Efsun'u Paramparça'da Hazal, Bahar'ı da Cansu diye aklımdan geçti. Tabii ki farklılar ama siyah beyaz diye oturursan böyle. Alper ve Keriman da zor tahammül ettiklerim. İkisi de karikatür gibiler. Yükselen alçalan ses tonları, fevri tepkileri, savruk davranışları... Hele Keriman'ın o dans eder gibi el kol hareketleri... Dizinin komedi unsuru. 

Kötülükte onlara gerek ve yer bırakmayan herhalde Candan - Özkan ikilisi oldu. Bakalım Yıldırım Candan'dan bu hilekarlığının hesabını Baro yoluyla sorabilecek mi, yoksa durumun üstü örtülecek mi? İkili demem de boşuna değil, inanılır gibi değil ama Candan Özkan'dan hoşlandı! Neredeyse Dilara da hoşlanacaktı. Dilara Cihan'dan ve Gülseren'den intikam için Özkan'a ilgi gösterir mi? Bakalım gelecek bölümler nelere gebe?

Özkan da nasıl bir ayran gönüllü, kimi görse kapılıyor. Geçen bölüm Gülseren için dertli dertli göz yaşı dökerken şimdi Dilara'ya tav oldu. Sonra Gülseren için tekrar göz yaşı döktü. Hazal gibi suçlu olduğu halde, hem kendi çekiyor, üzülüyor, hem de çektiriyor, eziyet ediyor. Hazal'daki davranış bozukluğu, hastalıklı durum Özkan'da da var. 10 yıl görüşülmediği halde bu benzer davranış acaba genlerden mi ve çocuklar değil komple aileler mi karışmış diyeceğiz neredeyse...

Cansu rolündeki Leyla Tanlar da çok tatlı, sevimli. Kibarlık, iyilik meleği. Hafif nazlı bir halle, sürekli omuzlarını çekerek kocaman gülümsüyor. Tüm genç oyuncular rollerinin hakkını veriyorlar. Bu arada Gülseren'in saçlarına bir çözüm bulunsa, yani hep aynı model, topuz da yapılsa bir dağınıklık. Bilerek böyle yapılıyor herhalde ama ne zaman düzelecek, izleyici isyanda.

Dizinin sonundaki final jeneriğinden ve 17. Bölüm fragmanından anladığımıza göre Keriman hapse giriyor. Fragmanda Gülseren Yok, Cihan Yok, Özkan yok. Anlaşılan sabırsızlıkla 2. fragmanı bekleyeceğiz ve yeni bölüme kadar sorularımıza yanıt bulmaya çalışacağız. Keriman neden hapse girdi, Cansu neden eve döndü, Özkan tutuklandı mı? 16. Bölümde fazla vukuat çıkarmayan Hazal, gelecek bölümde görünen o ki, yine bir aile suçu işliyor ve Cansu'nun Ozan'a doğum günü hediyesi olarak elleriyle yaptığı hatıra defterini boğazın dalgalı sularına atıyor ve her zaman olduğu gibi, çok geçmeden suçu ortaya çıkıyor. Yine ağlamaklı, çaresiz yüzü ve tahminen yine yanına kâr kalması...

Cansu'nun kolyesini boşuna göstermediler ama ben Keriman'ın hırsızlık yüzünden hapse gireceğini tahmin etmiyorum. Ayrıca Gülseren ve Cansu'nun oturdukları evin kamerasız olduğunu da hiç sanmıyorum. Eve Özkan'ın girdiği de, Cihan geldiğinde Özkan kaçsa bile, tespit edilecektir herhalde. Beklenip görülecek. - 1001 Tv

Paramparça Paramparça Paramparça Paramparça Paramparça

Paylaş

 

Tüm Paramparça Bilgileri