Işınla Bizi Scotty 9.07.2016 Yüz Yıllık Mühür
Yüz Yıllık Mühür

11-17 Temmuz haftası 5 yeni dizi yayına başlıyor. Bu dizilere biraz daha yakından bakalım.

 
TRT1, geçtiğimiz kış sezonunda yayınladığı Büyük Sürgün Kafkasya ve Seddülbahir 32 Saat'ten sonra yeni bir mini dönem dizisine daha başlıyor: Yüz Yıllık Mühür.
 
Çanakkale Savaşı’nın isimsiz kahramanlarının hikayesinin anlatıldığı dizide, Osmanlı vatandaşı tüm etnik unsurların düşmanlara karşı inşa ettiği kardeşlik konu ediliyor.
 

Yönetmenliğini Mehmet Bahadır Er’in, senaristliğini Taylan Işıklar, Volkan Girgin, Ramazan Şengül ve Yasin Kaya’nın yaptığı dizinin kadrosu oldukça geniş. Dizi kadrosunda, Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Barış Küçükgüler, Ali Akdal, Yusuf Güney, Selda Alkor, Nesrin Cavadzade, Hayal Kahraman Özalp, Mehmet Ali Nuroğlu, Cemal Toktaş, Mehmet Esen, Mehmet Can Mincinozlu gibi ünlü oyuncuların yanı sıra Türk ve düşman askerlerini canlandıran birçok oyuncu ve figüran yer alıyor.

 
Her bölümünde farklı bir kahramanlık hikayesinin anlatılacağı 5 bölümlük mini dizi, Pazartesi akşamları ekrana gelecek. Çekimleri için savaş alanını yansıtan özel set kurulan dizinin çekimleri, İzmir Aliağa’da gerçekleştirildi.
 

Kanal D'de geçtiğimiz yıllarda ekrana gelen, hikayesini Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Selin Atasoy Hartevioğlu'nun yazdığı, gerçek olaylardan televizyona uyarlanan polisiye dizi Kanıt yeni hikayesi, yeni adı ve yeni kadrosuyla 2. dönemine başlıyor.

 
ANS / NULOOK tarafından Kanal D için hazırlanan Kanıt: Ateş Üstünde'nin yapım ve yönetimini Abdullah Oğuz üstlenirken, hikayesini sevil Atasoy ve senaryosunu ise Ahmet Saatçioğlu, Ayşe Teker Dereköylü, Pınar Erkum kaleme alıyor.
 
Başrollerinde Tansel Öngel ve Ahmet Olgun Sünear'ın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Başak Güröz, Gurur Aydoğan, Okday Korunan, Müge Mertson, Ebru Aytemur, Mustafa Açılan, Hayati Akbaş, Güvenç Selekman, Öykü Candanadam, Bennur Duyucu, Duygu Şen, Dila Uluca, Çağatay Atasagun bulunuyor.
 
Konu: Kaan ve Rüzgar yetimhanede büyüyen iki kardeştir. Geçmişte yaşanan büyük aile dramı ve trajik kaçış hikayesinin sonunda iki kardeş yetimhaneye bırakılır. Kaan beş, Rüzgar iki yaşındayken hayatları tamamen yön değiştirmiş ve birbirlerinden başka tutunacak dalları kalmamıştır. Ancak onlar, aralarındaki sevgiden sımsıcak bir hikaye yaratır; anne-babasız büyümenin zorluklarından sıyrılıp kendilerine bir yön çizerler. Kaan polis olur, Rüzgar ise cinayet hikâyelerini kaleme alan yazar. Biri cinayet bürosunda gerçek katillerin peşine düşerken, diğeri romanlarında hayali karakterlerine cinayet işletip, polisçilik oynar. Ancak Kaan ve Rüzgar’ın dünyası, Ömer’in ortaya çıkışıyla yerle bir olacaktır. Bir zamanlar çocukken arkadaş olan Kaan ve Ömer artık düşmandır. Ve onların düşmanlığının tam ortasında Rüzgar 
durmaktadır. İkisinin de derdi kardeşidir ve bu, sevgi kadar intikamın da yolunu açacaktır.
 
Kanıt: Ateş Üstünde 12 Temmuz Salı, 20.00 Kanal D'de
Yüz Yıllık Mühür 11 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00’de TRT 1 'de

12 Temmuz Salı akşamı başka bir dizi daha yayına başlıyor: Gülümse Yeter
 

Geçen yazın en başarılı dizilerinden İlişki Durumu: Karışık'ın ve bu yazın iyi  başlangıç yapan yeni projelerinden Seviyor Sevmiyor'un yapımcısı MF Yapım tarafından Show Tv için hazırlanan Gülümse Yeter, Erdal Özyağcılar'ın uzun bir aradan sonra ekrana döneceği yapım olma özelliğini taşıyor.
 
Diğer rollerde Aslı Bekiroğlu, Yılmaz Kunt, Sermet Yeşil, Erkan Sever, Seray Kaya, Evrim Doğan, Uğur Kurul, Aslı Altaylar ve Pamir Pekin‘i izleyeceğimiz dizinin senaryosu, İliki Durumu: Karışık'ta olduğu gibi Banu Kiremitçi'ye ait. Yönetmen koltuğunda Serdar Gözelekli'nin oturduğu Gülümse Yeter izleyicisine hem kahkaha hem de aşk dolu bir hikaye ile beraber aile değerlerine de gülümseterek dokunan güzel bir hikaye sunmaya hazırlanıyor.
 
 
Gülümse Yeter 12 Temmuz Salı, 20.00'de Show Tv'de 

Çekimlerine uzun zaman önce başlanan Hangimiz Sevmedik TRT'de yayınlanan EURO 2016 karşılaşmalarının sona ermesiyle nihayet 15 Temmuz Cuma akşamı yayına başlıyor.
 

Başrollerinde Can Yaman, Selen Soyder, Altan Erkekli, Gül Onat, Cengiz Bozkurt, Veysel Diker ve Mehtap Bayri'nin yer aldığı dizi özlenen mahalle yaşamını, komşuluk, aile, dostluk gibi kavramları, sıcak aile ilişkilerini ve aşk hikâyelerini konu alıyor.

Beni Böyle Sev dizisinin yapımcılığını üstlenen BSK Yapım tarafından hazırlanan, senaryosunu Alphan Dikmen ve Başak Angigün’ün kaleme aldığı Hangimiz Sevmedik, Adile ve Münir’in 36 yıl önce bir yanlış anlama sonucu biten aşkını ve çekişmelerini Yeşilçam tadıyla ekrana yansıtacak.
 
Konusu: Adile ve Münir aynı mahallede doğmuş, beraber büyümüş iki gençti. Çocukluklarından beri birbirlerine aşıktılar... Fakat iki ortak olan babaları, incir çekirdeğini doldurmayacak bir nedenden tartışıp, yollarını ayırınca, Adile ve Münir’in gönül yollarını da birbirlerine sonsuza dek kapatmışlardı. Ailelerini bir araya getirmek, onları ikna etmek için her şeyi deneyen iki genç, başarılı olamayınca, kaçıp, evlenmeye karar verdiler. Sabaha karşı mahalle meydanındaki çınarın altında buluşmak için sözleşen Adile ve Münir, Muğla’ya, Münir’in asker arkadaşının yanına kaçacaklardı. Kaçmak için herşeyi planlayan iki gencin hesaba katmadıkları önemli bir detay vardı. Kaçmaya karar verdikleri gece, tarihler 12 Eylül 1980’i gösteriyordu ve asker yönetime el koymuştu.
 
Anlaştıkları gibi, aileler uyuduktan sonra mahalle meydanındaki çınarın altına giden ve Adile’yi beklemeye başlayan Münir, büyük bir sürprizle karşılaşır. Yönetime el koyan askerler, elinde valizle gecenin o saatinde tek başına meydanda gördükleri Münir’i sorgusuz sualsiz gözaltına alırlar. Her şeyden habersiz, çınarın altına gelen Adile, sabaha kadar beklemesine karşın Münir’in gelmediğini görünce, sevdiği gencin onunla kaçmaya cesaret edemediğini, kendisinden, aşklarından vazgeçtiğini düşünerek büyük bir yıkım yaşar. Münir 2 ay suçsuz yere gözaltında tutulduktan sonra, serbest kalır. Fakat, mahalleye geri döndüğünde, iki genç aşığın tekrar bir araya gelme ihtimali kalmamıştır. Münir’e çok öfkelenen Adile, uzun zamandır kendisini isteyen adamla evlenir. Adile’nin kendisinden vazgeçtiğine emin olan Münir de kısa süre sonra başka biriyle evlenir. Kaderleri bir gece de değişen ikili için, artık 35 yıl boyunca değişmeyecek tek şey vardır. Birbirlerine olan öfke ve nefretleri… Bu öfkeyle yıllarca hiç konuşmayan, bir araya gelmeyen Münir ve Adile’nin inadını kırmak için tüm sevdikleri ellerinden geleni yaparlar. Ama  ne -birbirlerine yıllardır tıpkı onlar gibi aşık olan- Münir’in kardeşi Şener ve Adile’nin kardeşi Ayşen, ne çocukluk arkadaşları, dostları, komşuları, ne de çocukluklarından beri birbirlerine aşık olan Adile’nin oğlu Tarık ve Münir’in kızı Itır onları bu inattan vazgeçirebilirler.

Münir ve Adile inat ve öfkeyle kaderden ve aşktan kaçabileceklerini düşünerek hayatlarının en büyük yanlışına düşerler. Tarık ve Itır’ın mahalleye döndükleri gün, mahallede şenlik havası yaratırken, büyük bir sırrı da beraberinde getirir. Okullarını bitiren, Itır ve Tarık, ailelerinin düşmanlığına karşın, birbirlerine deli gibi aşıktırlar ve anne-babalarının evlenmelerine müsaade etmeyeceklerini bildiklerinden, mahalleye dönmeden önce gizlice nikahlanırlar. Bu nikahın şahitleri ise; mahallenin bir türlü kavuşamayan aşıkları Şener ve Ayşen’dir…
 
Herşeyden habersiz çocuklarını gelişinin mutluluğunu yaşayan Adile ve Münir geleceğe dair planlarını yapmışlardır. Adile Diş Hekimi çıkan oğluna mahallede bir muayenehane, Münir ise Avukat kızına bir büro açacaktır. Bu defa kader değil, Münir’in uslanmaz kardeşi, mahallenin tescilli batağı ve sahtekarı Şener oynar oyunu.  Ve Münir’le Adile dünür olduklarından bile habersizken, kendilerini aynı evin %50 hissedarı olarak bulurlar.
 
 Büyük nefretlerinin altında, ölümsüz bir aşkı da besleyen Münir ve Adile, artık hem dünür, hem de ortaktırlar. Tarık ve Itır evliliklerini nasıl açıklayacaklarının yollarını ararken, ikilinin çekişmeleri her seferinde engel olur bu gerçeğin ortaya çıkmasına. Üstelik Şener’in dolapları, mahallelinin barıştırma çabaları işleri iyiden iyiye karıştırır.
 
İstanbul’un sevgiyi, dostluğu, bağlılığı asla kaybetmemiş, bir mahalle gibi değil, bir aile gibi yaşayan bu küçük mahallesinde yaşananlar, her geçen gün yeni bir sürprize gebedir artık. 
 
Hangimiz Sevmedik 15 Temmuz Cuma, 20.00'de TRT1'de

Önümüzdeki hafta yayına başlayan 5. ve son dizi ise N'olur Ayrılalım. Osman Sınav'ın yapımcılığında Sinegraf tarafından Fox Tv için hazırlanan dizinin yönetmeni Yusuf Ömer Sınav, senaryo ise Ayşe Ferda Eryılmaz-Nehir Erdem'e ait. Romantik-komedi türündeki N'olur Ayrılalım'ın başrollerinde Gürgen Öz, Nilay Duru, Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya yer alıyor.

 
Konusu: Birlikte olup ayrıldığı her kızın, hayatının aşkıyla evlendiğine inanılan modern bir Telli Baba (Aras Aydın) ve onu televizyon şovuna dönüştürmeye çalışan Turgay’ın (Gürgen Öz) eğlenceli hikayesinin anlatıldığı dizide,  Azize karakteri ise iki erkek arasında hayatının aşkını bulmaya çalışıyor.
 
N'olur Ayrılalım 15 Temmuz Cuma, 20.00'de Fox Tv'de
 
Yüz Yıllık Mühür

Kanal D'de geçtiğimiz yıllarda ekrana gelen, hikayesini Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Selin Atasoy Hartevioğlu'nun yazdığı, gerçek olaylardan televizyona uyarlanan polisiye dizi Kanıt yeni hikayesi, yeni adı ve yeni kadrosuyla 2. dönemine başlıyor.

 
ANS / NULOOK tarafından Kanal D için hazırlanan Kanıt: Ateş Üstünde'nin yapım ve yönetimini Abdullah Oğuz üstlenirken, hikayesini sevil Atasoy ve senaryosunu ise Ahmet Saatçioğlu, Ayşe Teker Dereköylü, Pınar Erkum kaleme alıyor.
 
Başrollerinde Tansel Öngel ve Ahmet Olgun Sünear'ın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Başak Güröz, Gurur Aydoğan, Okday Korunan, Müge Mertson, Ebru Aytemur, Mustafa Açılan, Hayati Akbaş, Güvenç Selekman, Öykü Candanadam, Bennur Duyucu, Duygu Şen, Dila Uluca, Çağatay Atasagun bulunuyor.
 
Konu: Kaan ve Rüzgar yetimhanede büyüyen iki kardeştir. Geçmişte yaşanan büyük aile dramı ve trajik kaçış hikayesinin sonunda iki kardeş yetimhaneye bırakılır. Kaan beş, Rüzgar iki yaşındayken hayatları tamamen yön değiştirmiş ve birbirlerinden başka tutunacak dalları kalmamıştır. Ancak onlar, aralarındaki sevgiden sımsıcak bir hikaye yaratır; anne-babasız büyümenin zorluklarından sıyrılıp kendilerine bir yön çizerler. Kaan polis olur, Rüzgar ise cinayet hikâyelerini kaleme alan yazar. Biri cinayet bürosunda gerçek katillerin peşine düşerken, diğeri romanlarında hayali karakterlerine cinayet işletip, polisçilik oynar. Ancak Kaan ve Rüzgar’ın dünyası, Ömer’in ortaya çıkışıyla yerle bir olacaktır. Bir zamanlar çocukken arkadaş olan Kaan ve Ömer artık düşmandır. Ve onların düşmanlığının tam ortasında Rüzgar 
durmaktadır. İkisinin de derdi kardeşidir ve bu, sevgi kadar intikamın da yolunu açacaktır.
 
Kanıt: Ateş Üstünde 12 Temmuz Salı, 20.00 Kanal D'de
Yüz Yıllık Mühür Yüz Yıllık Mühür

Paylaş

Yüz Yıllık Mühür özel dosyaları


 

Tüm Yüz Yıllık Mühür Bilgileri