Önümüzdeki dönemde ekrana gelecek dizilere yakından bakalım

1001 Tv 31.10.2021 Misafir
Misafir

Önümüzdeki dönemde, kimi yayın tarihi açıklanmış kimi ise kısa süre önce sete çıkan çok sayıda yeni dizi, tv ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu dizilere yakından bakalım.  

 

Misafir

BENİM HAYATIM - 31 Ekim Pazar / Star Tv

 
Star'ın Pazar akşamı yayına başlayacak olan romantik draması Benim Hayatım'ın başrollerini Nilsu Berfin Aktaş ve Genco Özak paylaşıyor. BVB Yapım yapımını, Bahadır Özdener yapımcılığını, Orkun Çatak yönetmenliğini üstleniyor; senaryosunu Saadettin Tolan ve Ali Buhara Mete kaleme alıyor. Hayallerine kavuşmak için, ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınan genç bir kızın hikayesi anlatıldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Savaş Özdemir, Uğur Çavuşoğlu, Nilüfer Açıkalın, Ali Burak Ceylan, Aleyna Solaker, Öykü Çelik, Zeynep Kumral, Önder Açıkbaş, Koray Şahinbaş, Pelin Uluksar, Hira Koyuncuoğlu, Belgin Şimşek yer alıyor. 
 
Pazar akşamları ekranlara gelerek, istihbarat dizisi Teşkilat ve adalet temalı Yargı'nın karşısında romantik bir alternatif sunacak olan dizi 31 Ekim'de izleyici ile buluştu. Dizinin ilk bölümü Total ve ABC1'de 2 bandında, AB'de ise 1 bandında reyting elde etti ve hiçbir kategoride ilk 10 program arasında yer alamadı. 

ÜÇ KURUŞ - 1 Kasım Pazartesi  / Show Tv

 
Çukur'un, hakkında "kardeş dizimiz" dediği, Çukur ve İçerde'nin yayıncı kanalı Show Tv'de, yapımcısı Ay Yapım tarafından hazırlanan ve yine pazartesi akşamları ekrana gelecek, Çukur ve İçerde'nin izleyicisine hitap eden bir suç-aksiyon-polisiye dizisi Üç Kuruş. Başrollerini son olarak Sefirin Kızı'nda "Gediz" karakteriyle izlediğimiz Uraz Kaygılaroğlu ve Uyanış: Büyük Selçuklu'da "Sencer" karakteriyle izlediğimiz Ekin Koç'un paylaştığı dizinin kadrosunda ayrıca Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Aslıhan Malbora, Nursel Köse, Civan Canova, Ercan Kesal, Mustafa Kırantepe, Uğur Yıldıran, Umutcan Ütebay, Damla Makar, Melissa Yıldırımer, Aytaç Uşun, Süreyya Kilimci, Cenk Kangöz, Alişan Uğur, Burak Altay, Muttalip Müjdeci, Asena Girişken, Tuğçe Yolcu, Erkan Üçüncü, Aylin Engör, Volkan Kıran, Özkan Özipek, Ömer Çobanoğlu ve Ömer Civan Şit yer alıyor. Sinan Öztürk'ün yönettiği Üç Kuruş'un senaryosunu ise Damla Serim, Murat Uyurkulak kaleme alıyor. 
 
Hikaye: Kendine has karakterleri ve sert kurallarıyla renkli bir Roman mahallesi olan Çıngıraklı’nın “koruyucusu” konumundaki mafya lideri Kartal (Uraz Kaygılaroğlu) ile Organize Büro’nun gözü kara ve kural tanımaz komiseri Efe’nin (Ekin Koç) arasındaki kovalamaca oyunu bir cinayet vakasıyla ters yüz olur. Katili yakalamak için girdikleri yollar onları hiç tahmin etmeyecekleri bir ismin karşısına çıkaracaktır.

Dizinin ilk bölümü Total'de 6.60 reytingle 2, AB'de 4.82 reytingle 4 ve ABC1'de 6.92 reytingle 3. sırada yer aldı. 
Misafir

SANA SÖZ - 2 Kasım Salı / Star Tv

 
Star Tv'de ekrana gelmeye hazırlanan O3 Medya imzalı dizinin türü dram, aksiyon ve polisiye. Ekranda son olarak Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindir dizilerinde 'Sadi' karakteriyle izlediğimiz Erkan Petekkaya, cinayet büro amiri 'Ömer Duran' karakterine; son olarak Benim Adım Melek dizisinde 'Melek' karakteriyle izlediğimiz Nehir Erdoğan ise gerçekleri aydınlatmaya çalışan başarılı bir program sunucusu olan Elif Karaca’yı canlandıracak. 
 
Dizinin yönetmenliğini Şenol Sönmez üstlenirken senaryosunu ise Ali Erkan Ersezer ve Sertaç Sayın’ın kaleme alıyor. Dizinin kadrosunda ayrıca, Serkan Altunorak, Ayça İnci, Hivda Zizan Alp, Orhan Güner, Ferhat Baynal, Yaşar Aydınoğlu, Aslıhan Kapanşahin, Atakan Hoşgören, Selin Genç, Selda Güldükoğlu ve Ali Önsöz bulunuyor.
 
Son dakika deişilkiği ile çarşambadan salıya alınan dizi Evlilik Hakkında Her Şey, Masumlar Apartmanı ve Yalancı dizileri ile karşı karşıya gelecek.
 
Hikaye: Bir düzen var yıllardır süregelen... Adaletsiz, acımasız, pespaye bir düzen... Bu düzende roller biçilmiştir hepimize... Birileri öldürülür, kaybolur, katledilir, intihara sürüklenir, hayatları ziyan olur. Kimi bu düzenin bir parçası olmayı seçer, uzaktan izler olan biteni... Ama bazısı da vardır ki baş kaldırır. Savaşmayı, mücadele etmeyi seçer. Yitip giden bu hayatlar için yüreğini koyar ortaya... Susmaz, ezberleri bozar, boyun eğmez! Adalet için baş kaldıranların, boyun eğmeyenlerin hikayesidir bu... Herkese, her şeye rağmen inandıkları uğruna yolundan şaşmayan, Elif ve Ömer'in hikayesi... İki yaralı aşığın kaderi, birlik olup mücadele etmektir. Onlara bu hayatta biçilmiş rol savaşmaktır.
Misafir

AZİZ - 5 Kasım Cuma / Show Tv

 
Bir dönem dizisi olan Aziz, izleyiciyi 1930'ların, Fransız işgali altındaki Antakya'sına götürüyor. Vatanım Sensin'in de yapım firması olan O3 Medya tarafından hazırlanan diziyi Recai Karagöz yönetirken senaryosunu ise Eda Tezcan kaleme alıyor. Hem bir özgürlük mücadelesine girişecek hem de gerçek aşkını bulacak olan Aziz karakterini Murat Yıldırım'ın canlandırdığı dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerse; Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel, Meral Çetinkaya,  Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel.
 
Cuma akşamları ekrana gelecek olan Aziz, yine bir dönem dizisi olan Kıbrıs Zafere Doğru'nun yanı sıra Arka Sokaklar, Aşk Mantık İntikam ve Kırmızı Oda ile karşı karşıya gelecek.
 
Hikaye: Antakya'nın en büyük ailelerinden birinin oğlu olan Aziz Payidar'ın kaderi, Fransız delegesi Mösyö Pierre'in oğlunu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle değişir; doğduğu toprakları ve biricik aşkını geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra, öldü zannedilirken dönüşü ise herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz, sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba da amcasının oğlu Adem ile nişanlanmıştır.
 
Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü  kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

ELBET BİR GÜN - 7 Kasım Pazar / FOX

 
İkinci Bahar, Sıla, Hayat Şarkısı ve Merhamet gibi dizilerin yapım firması olan Most Production imzalı Elbet Bir Gün, FOX'un 31 Ekim akşamı final yapan dizisi Yalancılar ve Mumları'nın yerine ve pazar akşamlarının güçlü dizileri Teşkilat ve Yargı'nın karşısına geliyor. Mucize Doktor'la geniş bir hayran kitlesi edinen Sinem Ünsal'ın yanı sıra Şebnem Bozoklu ve Burak Yamantürk'ün başrollerini paylaştığı dizi iki kız kardeşin, sırlarla dolu kaçış hikayesini anlatıyor.
 
Ömer Genç, Muhammet Uzuner, Değer Soysal Alp, Ömer Genç, Helin Kandemir, Talha Karcı, Yağmur Özbasmacı ve Osman Karakoç'un kadrosunda yer aldığı diziyi Gül Oğuz yönetirken Yusuf Reha Alp, Funda Alp ve Didem Kaplan kaleme alıyor.
 
Hikaye:  Feride (Sinem Ünsal), can korkusuyla eniştesi Cemil’in (Ömer Genç) yanından kaçtıktan sonra adını Gizem olarak değiştirmiştir. Kendine yeni bir hayat kuran genç kadının mutlu bir evliliği vardır. Gizem, bir TV programında bütün ailesinin öldürülmüş olduğunu ve Cemil’in hala onun ve aşığıyla kaçmış olan ablası Nesime’nin (Şebnem Bozoklu) peşinde olduğunu öğrenir. Nesime ve Feride’nin yolları yıllar sonra tekrar kesişir… Gizem, kendisinin ve ablasının gerçek kimlikleri ortaya çıkmasın diye uğraşırken, kocası Mehmet’in (Burak Yamantürk) de eşinden gizlediği geçmişinden gelen sırları vardır… 
 
 
Misafir

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU - 8 Kasım Pazartesi / TRT 1

 
Geçtiğimiz çok izlenen dizilerinden olan Uyanış: Büyük Selçuklu'nun öncesi niteliğinde olan Alparslan Büyük Selçuklu'nun yayıncısı yine TRT 1 ve yapımcısı Akli Film.
Adı ve anlatılan dönemle birlikte, dizinin kadrosu da bütünüyle değişti elbette. Sultan Alparslan'ın hayatının anlatılacağı sezonda, Alparslan'a Barış Arduç hayat veriyor. İlk kez tarihi bir rolde izleyeceğimiz oyuncuya başrollerde Fahriye Evcen eşlik ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Mehmet Özgür, Barış Bağcı, Gizem Karaca, Sarp Levendoğlu ve Korel Cezayirli bulunuyor. 
 
Uyanış: Büyük Selçuklu gibi pazartesi akşamları ekrana gelecek olan Alparslan; Kalp Yarası, Üç Kuruş ve Yasak Elma ile karşı karşıya gelecek.

 
MİSAFİR - 11 Kasım Perşembe / FOX

 
Ekranda son olarak Bizim Hikaye dizisinde izlediğimiz Hazal Kaya'yı, Uyanış: Büyük Selçuklu'da Melikşah karakteriyle izleyici ile buluşan Buğra Gülsoy'u ve dijital dizi Bizi Ayıran Çizgi'de izlediğimiz Ozan Dolunay'ı buluşturan Misafir bir uyarlama. Misafir'i, Japon dizisi Oasis'ten FOX için uyarlayan ise Bizim Hikaye, Kadın, Kızım, Sadakatsiz, Anne gibi başarılı uyarlamaların yapım firması Medyapım. 
 
Misafi'i son olarak Maraşlı'nın yönetmen koltuğunda gördüğümüz Arda Sarıgün yönetiyor; senaryosunu ise Özge Aras uyarlıyor. Oyuncu kadrosunda, ayrıca Bülent Şakrak, Selen Öztürk, Nezaket Erden, Elçin Altamgüç, Berk Yaygın, Beren Gençalp, Salih Demir Ural, Zeyno Asya Orçin, Emir Kaan Özkan'ın bulunduğu dizi perşembe akşamları ekrana gelecek ve Barbaroslar, Bir Zamanlar Çukurova ve Camdaki Kız dizleri ile karşı karşıya gelecek.
 
Misafir'de ; travmatik bir çocukluk geçirmiş olan genç bir kadın olan Gece (Hazal Kaya) ve eşini yeni kaybetmiş üç çocuklu bir baba olan Erdem’in (Buğra Gülsoy) umut dolu karşılaşma hikayesi konu alınacak.
Misafir

ANNEMİZİ SAKLARKEN - Star Tv

 
Daha önce Hekimoğlu, Yeni Hayat, Cam Tavanlar gibi projelerini izlediğimiz Ojo Pictures'ın Star Tv için hazırladığı Annemizi Saklarken'in başrollerini son olarak Hükümsüz'de izlediğimiz Hande Doğandemir ve BenimAdım Melek'de izlediğimiz Kutsi paylaşıyor. Adını Feriha Koydum, Fazilet Hanım ve Kızları, Zalim İstanbul gibi büyük etki yaratan dizilerin senaristi Sırma Yanık'ın kaleme aldığı diziyi Barış Yöş yönetiyor. Çekimleri devam eden, yayın tarihi ise henüz ilan edilmeyen dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca, Yeşim Ceren Bozoğlu, Hatice Aslan, Ece Yaşar, Erdem Kaynarca, İncinur Sevimli, Ezgi Gör, Ezgi Tombul, Barış Taşkın, Semih Kızılkaya, Zümre Ertürk, Merve Sevin, Özgür D.Foster ve Güngör Bayrak bulunuyor. 
 
Hikaye: Henüz çocuk sayılacak yaşta ilk bebeğini kucağına alıp, arkasından iki tane daha doğurmuş olan; şimdilerde ise Nişantaşı'nda tanınmış bir moda atölyesinde özel müşteri asistanı olarak çalışan Handan (Hande Doğandemir), Zerrin ve Dündar Demir'in evlilik yıldönümleri için evlerine elbise provasına gitmeye başlar. Bu sürede Dündar’ın (Kutsi) ilgisini çeken Handan'ın ve çocuklarının hayatı, Zerrin ve Dündar'ın evlilik yıldönümü partisinden sonra değişecektir. 

 

 

DESTAN - Atv

 
Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman'ın yapım firması olan Bozdağ Film, bu kez bir kadın kahramanın hikayesini anlatıyor. Hercai dizisi ile büyük bir hayran kitlesi edinen Ebru Şahin'in ve son olarak Sefirin Kızı'nda izlediğimiz Edip Tepeli'nin başrollerini paylaştığı, proje tasımının Mehmet Bozdağ'a ait olduğu Destan'ın senaryosunu daha önce Sen Anlat Karadeniz ve Sefirin Kızı dizilerinin de senaryolarını yazmış olan Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor. Emir Khalilzadeh’in yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Selim Bayraktar, Deniz Barut, Burak Tozkoparan, Burak Berkay Akgül, Ecem Sena Bayır ve Esra Kılıç yer alıyor.
Çekimleri devam eden, yayın tarihi henüz açıklanmayan Destan, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.
 
Misafir

KADERİMİN OYUNU - Star Tv

 
Son olarak Netflix'in çok ses getiren dizisi Bir Başkadır'da izlediğimiz Öykü Karayel, Hercai'nin Miran'ı Akın Akınözü ve Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete gibi çok sayıda yapımda izlediğimiz Sarp Apak'ı buluşturan Kaderimin Oyunu, NGM Medya tarafından Star Tv için hazırlanıyor. Sen Anlat Karadeniz ve Sefirin Kızı dizilerinin yönetmeni Emre Kabakuşak'ın yönettiği dizinin senaryosu Gül Abus Semerci'ye ait. Dizinin oyuncu kadrosunda yrıca Esra Dermancıoğlu, Kaan Çakır
ve Meriç Aral bulunuyor.
 
Çekimleri İstanbul'da devam eden dizinin yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Paylaş

 

Tüm Misafir Bilgileri