1001 Dizi 1.01.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

1001 Tv okurları yılın en iyilerini seçti. "Yılın Dizisi", "Yılın Kadın Oyuncusu", "Yılın Erkek Oyuncusu" ve "Yılın Dizi Çifti" kategorilerinde, onlarca dizi ve oyuncunun sevenleri 600.000'den fazla oy kullanarak birincileri belirledi.


YILIN DİZİSİ: ELİMİ BIRAKMA (TRT 1)

"Yılın Dizisi" 20.900 oyla Elimi Bırakma oldu. Başrollerini Alina Boz ve Alp Navruz'un paylaştığı, Üs Yapım imzalı TRT 1 dizisini sırasıyla; Avlu, Sen Anlat Karadeniz, Çarpışma ve Erkenci Kuş takip etti. 

YILIN KADIN OYUNCUSU: BERGÜZAR KOREL

"Yılın Kadın Oyuncusu" 33.700 oyla Bergüzar Korel oldu. Vatanım Sensin dizisinde Azize karakterini canlandıran Korel'i sırasıyla; Alina Boz, İrem Helvacıoğlu, Elçin Sangu ve Neslihan Atagül takip etti.

YILIN ERKEK OYUNCUSU: İBRAHİM ÇELİKKOL

"Yılın Erkek Oyuncusu" 54.800 oyla İbrahim Çelikkol oldu. Siyah Beyaz Aşk ve Muhteşem İkili dizilerinde Ferhat ve Barca karakterlerini canlandıran Çelikkol'u sırasıyla; Alp Navruz, Ulaş Tuna Astepe, Aras Bulut İynemli ve Çağatay Ulusoy takip etti. 


 

 

YILIN ÇİFTİ: AZRA ve CENK 

"Yılın Çifti" 31.700 oyla Azra ve Cenk oldu. Elimi Bırakma dizisinin sevilen çiftini sırasıyla; Azize ve Cevdet (Vatanım Sensin), Nefes ve Tahir (Sen Anlat Karadeniz), Yağmur ve MKC (Muhteşem İkili) , Sanem ve Can (Erkenci Kuş) takip etti. 
 

1001 Tv okurlarından bir yeni yıl hediyesi olarak "Yılın En İyileri" oylamamızın birincileri adına TEMA Vakfı'na fidan bağışı gerçekleştirilecek. Süreci sosyal medya hesaplarımızdan güncel bir şekilde duyuracağız.

Güncelleme (2 Ocak 2019 Çarşamba): Oylamanın dört kategorideki birincileri adına toplam 40 fidan bağışı gerçekleştirildi. Sertifikalar TEMA Vakfı'ndan 1001 Tv'ye ulaştırıldığında gönderimleri gerçekleştirilecek.

Elimi Bırakma Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri