Nuran karakteri olmadan ilk kez

Işınla Bizi Scotty 20.04.2015 O Hayat Benim
O Hayat Benim

 Pazar, pek çok iddialı dizi bulunmasına karşın genel olarak dizilerin çok yüksek reytingleri göremediği, TOTAL'de  6.0, AB'de ise 4.50-5.0 civarı reyting alınabilen bir gün.

Pazar akşamlarının en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden olan "O Hayat Benim" önemli oyuncularından Yeşim Ceren Bozoğlu'nun canlandırdığı Nuran karakteri olmadan ilk kez yayınlandı. TOTAL grubunun genel olarak en çok izlediği iki diziden biri olan (diğeri Küçük Gelin) Fox Tv dizisi geçen hafta bu grupta 5.46 reytingle dördüncü sırada yer almıştı. Bu hafta reytingini 6.08'e yükseltti ve günün en çok izlenen dizisi oldu. AB grubundaysa geçen haftayla birebir aynı sonucu aldı; 4.50 reytingle günün en çok izlenen ikinci yapımı oldu. En başarılı olduğu ABC1'de de reytingini 6.09'dan 6.61'e yükselterek bu grupta da haftayı ikincilikle tamamladı ve tüm gruplarda günün en çok izlenen dizisi oldu.

 TOTAL değil ama AB ve ABC1 gruplarında "O Hayat Benim"in en çok rekabet ettiği dizi olan "Şeref Meselesi" üç grupta da kan kaybetmeye devam ediyor. Kanal D'nin iç yapımı olan dizi son bir aydır, her hafta biraz daha reyting kaybı yaşadı. Bir ay içinde TOTAL'de 2.92'den 2.65'e, AB'de 4.63'ten 3.96'ya ve ABC1'de 4.51'den 3.89'a geriledi. Bu hafta TOTAL'i on üçüncü, AB'yi dördüncü ve ABC1'i de beşinci sırada bitirdi. Dizinin TOTAL'de 3.0'ın ve AB ve ABC1'de 4.0'ın altında kalan reytingleri ve düşme eğilimi nedeniyle bu sezon final yapacağını düşünmek yanlış olmaz.

 "Acil Aşk Aranıyor" tüm gruplarda birbirine çok yakın bir sonuç aldı. Bu hafta dizinin TOTAL reytingi 3.11 ve yedinci sırada. AB ve ABC1'deyse geçen haftaya göre belirgin bir reyting kaybı yaşadı. AB'de geçen hafta 4.08 reytingle dördüncü olmuşken bu hafta 3.10 reytingle dört basamak gerileyerek sekizinci oldu. ABC1'de de 3.98'den 3.25'e gerileyen reytingiyle yedinci sırada yer aldı. Show Tv'nin 6. bölümü yayınlanan yeni romantik komedisinin önceki haftalardaki performansına bakılırsa da genel olarak tüm gruplarda aldığı reytingin 3.0-3.50 arasında olduğu ve geçen haftaki 4.0 üzeri reytinglerin istisna olduğu görülebilir. Dolayısıyla şimdilik bir düşme eğilimi söz konusu değil.

ATV'nin büyük bir merak ve heyecanla beklenen yeni komedisi "Mutlu Ol Yeter" ikinci haftasında reytinglerini yükseltmek yerine daha da azalttı ve oldukça düşük izlenme oranlarına ulaştı. TOTAL'de, ilk bölümünde 1.63 reyting elde etmişken bu oran ikinci bölümde 1.24'e geriledi ve bu grupta kırk üçüncü sırada yer aldı. AB reytingleri ise 2.19'dan 1.67'ye geriledi, sıralamadaki yeri yirmi ikincilik. ABC1 reytingi de 1.76'den 1.63'e düştü. Tamamı 2.0'ın altında olan reytinglerle dizinin sürmesi mümkün görünmüyor. Bakalım, kanalı kaç hafta daha şans tanıyacak?

Paylaş

 

Tüm O Hayat Benim Bilgileri