Nisan'da hangi dizileri izleyeceğiz?

1001 Tv 30.03.2020 Alef
Alef

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok set durmuş ve çoğu dizinin yayını ertelenmiş olsa da Nisan ayında ekranlarımıza gelecek, çekimleri önceden tamamlanmış olan yeni diziler de yok değil.


LA CASA DE PAPEL 

İlk olarak İspanyol Antena 3 kanalında ekrana gelen ve daha sonra Netflix'e transfer olan ve sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı kasıp kavuran La Casa De Papel'in yeni sezonu 3 Nisan'da hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Dizinin 4. sezonunda hikaye,  her biri fenomen haline gelen karakterlerinden Rio'nun kaçak olarak saklandığı adada yakalanmasının ardından ekibin geri kalanının onu kurtarmak için verdikleri mücadelede kaldığı yerden devam ediyor.

Netflix - 3 Nisan Cuma


ALEF

Ünlü oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'i buluşturan 'Alef' BluTv ve FX'in ortak projesi olarak haya geçirildi. Mistik polisiye türündeki dizinin yönetmeni ise  Kız Kardeşler, Abluka ve Tepenin Ardı filmlerinin başarılı yönetmeni  Emin Alper.  Senaristliğini Emre Kayış'ın,  yapımını MAY Prodüksiyon'un üstlendiği Alef, İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini anlatıyor.

Kemal ile Settar birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir. Karşılarındaki seri katilin cinayet motivasyonlarını çözmeye çalışırken kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın eşiğinde bulurlar. Bu zorlu yolculukta açılacak kapılar hem Kemal’in hem Settar’ın kendi iç dünyalarında saklı kalan acılarını da açığa çıkaracaktır.

BluTv - 10 Nisan Cuma

 

 


AŞK 101

Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman yapımlarının ardından, Netflix'in ülkemizde gerçekleştirdiği 4. proje olan 'Aşk 101' bir gençlik dizisi. Genç kuşağın sevşlen oyuncuları Alina Boz, İpek Yazıcı, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu ve Selahattin Paşalı'Nın bir grup öğrenciyi; Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in ise onların öğretmenlerini canlandıracağı dizi '90larda geçiyor.  Ay Yapım'ın Netflix'le ilk ortaklığı olan Aşk 101'in senaryosu Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayeter'in senaristi Meriç Acemi'ye ait. Dizinin yönetmenliğini ise Şampiyon ve Sonsuz Aşk filmlerinin yönetmeni Ahmet Katıksız. Aşk 101'in konusu ise şöyle: 

 

1998 yılında geçen ve günümüze uzanan Aşk 101, okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor. Öğretmenlerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek üzere işe koyulduklarında ise asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar.


YENİ HAYAT

Kanal D'nin iddialı projelerinden olan, Serkan çayoğlu ve Melisa Aslı Pamuk'u bir araya getiren, Karga Seven imzalı Yeni Hayat'ın daha önce 26 Mart'ta yayına başlayacağı ilan edilmişti. Dizi, yayına hazır olmasına ve çekilmiş bölümleri olmasına karşın, Koranavirüs salgınına bağlı olarak setlerin durması nedeniyle yayınını belirsiz tarihe erteledi. Setin Mayıs ayında yeniden başlama olasılığna bağlı olarak, şu ana dek çekilen bölümlerin Nisan sonnda ekrana gelmeye başlaması mümkün. Ancak, salgının etkilerinin sürmesi durumunda dizinin yazın ya da önümüzdeki sezona ertelenmesi de ihtimaler dahilinde. 

Aksiyon, dram ve aşk türündeki dizinin kadrosunda ayrıca Tayanç Ayaydın, Nilperi Şahinkaya, İpek Filiz Yazıcı, Nisa Sofya Aksongur ve  Devrim Nas da yer alıyor. Yönetmenliğini Başak Soysal – Cem Özüduru üstlendiği, senaryosunu Elif Usman, Serdar Soydan, Deniz Büyükkırlı'nın kaleme aldığı dizinin konusu ise şöyle:
 

Karısı Nevin ve küçük kızları Ece’yle mutlu bir hayatı olan, Özel Kuvvetlerden ayrılmış Yüzbaşı Ademkarşısına yeni bir iş fırsatı çıkar: Zengin ve güçlü bir iş adamı olan Timur'un genç karısı Yasemin'i koruyacaktır. Adem'in iş teklifini kabul etmesiyle, o ve ailesi yabancısı oldukları, bambaşka bir dünyanın içine adım atarlar. Adem ve Yasemin, başlangıçta nefretle yaklaşırlar birbirlerine. Bu nefretin büyük, tutkulu bir aşka dönüşmesi ise asıl kötü sürpriz olur ikisi için. İmkânsız bir aşktır bu. Adem ve Yasemin, tüm uğraşlarına rağmen aşka yenik düşmekten kurtulamazlar. Adem'in karısı Nevin ise, kocasını kaybetmemek, ailesini korumak için ne kadar ileri gidebileceğini keşfetmek zorunda kalır. Adem ile Yasemin’in sınavı aşkken, Nevin ile Timur’un sınavı ihanet olur. 

Kanal D - Belirsiz
 

Alef Alef

Paylaş

 

Tüm Alef Bilgileri