1001 Tv 7.12.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Reha Özcan'ın başlıca rollerini paylaştığı, FOX'un MF Yapım imzalı tıp draması Mucize Doktor, bu hafta 13. bölümüyle ekrana geldi. Ali'Nin birine dokunma çabasının, Ferman'ın sırrının ve ikisi arasındaki kucaklaşmanın damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Beliz, Ferman'ın itirafından sonra hastaneden kaçarak uzaklaşır. Ferman, Beliz'e ulaşamamaktadır. Beliz, Ferman'ın Nazlı'ya yardım etmeyi seçmesinin nedeninin çocuk sahibi olma kararlarını sabote etmek olduğunu düşünmektedir, bu yüzden çok üzgündür.
 
Ali, Adil Hoca'nın önerisiyle artık birine dokunmaya çalışmaya karar verir. Kime dokunacağını karar vermeye çalışır. Birkaç denemesi başarısız olur. 
 
Acile trafik kazası geçiren evli bir çift getirilir. Selen Hanım iç kanama geçirmektedir. Ameliyatta hamileliği sonlandırmak zorunda kalırlar. Ameliyat sonrası, haber verdiklerinde eşi bunun mümkün olamayacağını, kendisinin çocuğu olmadığını söyler. Veysel Bey'e yeniden test yapılır ve durumunda bir değişiklik yoktur. Veysel Bey, ortak hesaplarının da boşaltığını öğrenir ve karısının kaçmaya hazırlandığını düşünür. Selen Hanım'sa kocasını aldatmadığında ısrarcıdır. Nazlı, Selen Hanım'ı bir de Ali'nin muayene etmesini ister. Muayene sırasında kadın Ali'yi öper. Ali şoke olur. Adil Hoca'ya durumu anlatır. Adil Hoca, Selen Hanım'ın tıbbi bir sorunu olduğunu düşünür. Yapılan tetkiklerde kadının göğsünde bir tümör olduğu görülür. Bu, hareketlerini kontrol edememesine sebep olmaktadır. Veysel Bey, olanların sebebini anlasa da artık bu evliliği sürdüremeyeceğine karar verir.  

 

 

Acilde ayrıca omzuna tahta parçası saplanmış, frajil x sendromlu genç bir hasta vardır. Çocuğun durumu Ali'yi kendi çocukluğuna götürür. Ameliyat başarılı geçer ama çocuğun annesi çok yıpranmıştır. Ferman ve Ali'ye yaşadığı zorlukları anlatır. Ferman, duyduklarından çok etkilenir. O kadar ki vak'asını Tanju Hoca'yla değiştirmek ister. Çocuğun annesinin onu bir bakım evine bırakıp bırakmaması konusunda Ferman ve Ali arasında bir gerginlik yaşanır. Ferman bu fikre şiddetle karşı çıkmaktadır. 
 
Ali, akşam hastaneden çıktığı sırada, Selen Hanım'ın kocası Veysel Bey'in abileri tarafından saldırıya uğrar. Onu Ferman kurtarır. Ali, abisinin çocukken onu kurtarışını hatırlar. Yaşadıkları olaydan Ferman da çok etkilenir ve Ali'den onunla gelmesini ister. Ali'yi bir bakım evine götürür. Bakım evinde Ferman'ın serebral palsili kardeşi kalmaktadır. Ferman, Ali'ye kardeşinin kendisi yüzünden bu durumda olduğunu anlatır ve ağlamaya başlar. Ali, ona destek olmak ister ve sarılır. Ferman da ona sarılır. 


 REPLİKLER

Adil -  Cesaret dediğimiz şey korkmamak değil, korkuna rağmen yapmak demektir.
 
Ali - Hasta çocuklar kadar hasta çocukların ailelerinin de ilgiye ihtiyacı var, şefkate ihtiyacı var. En az onlar kadar sevgiye ihtiyacı var. 
 
Adil Ferman, geçmişin yarası bu bizim acilde diktiklerimize benzemez, evladım. Onların bazıları o kadar derindedir ki kapatamazsın. Ya açacaksın onu, içinde kan, irin ne varsa, hepsini dışarı çıkartacaksın, kurutacaksın ya da kapatacaksın üstünü. Böyle yara bere içinde, kan kaybederek yaşanmaz, be evladım.    
 
Ferman - O çaresiz gözlerle sana baktığında içinde bir yara açılacak. Boşluk... İnsanlar sana bakacaklar. Giysilerinin altındaki delik deşik kişiyi kimse görmeyecek, bilmeyecek. Kimse bilmez. 
 
Ali (Ferman'a) - Abi... Aynı abim gibi kurtardın beni.

REYTİNG

Yayına başladığı ilk günden beri sadece yayın gününün değil, tüm haftanın en çok izlenen programı olan Mucize Doktor için durum bu hafta da değişmedi ve tüm kategorilerde birinci oldu. Önceki haftalarında ABC1 kategorisinde 20 barajını aşan ve AB kategorisinde de 20 barajına yakın oranlar elde eden dizi, bu hafta barajı hiçbir kategoride aşamadı. Bir kategoride izleyicisini artırmayı başaran, diğer kategorilerde ise kayıp yaşayan Mucize Doktor'un 13. bölümü Total'de 16.98, AB'de 17.17 ve ABC1'de 18.97 reyting elde etti.

Dizinin özeti de , yine her hafta olduğu gibi, AB ve ABC1 kategorilerinde en çok izlenen ikinci program oldu; Total ve ABC1'de 10 üzerinde reyting elde etti.

 

 


İZLEYİCİ YORUMLARI


Mucize Doktor'un 13. bölümü boyunca sosyal medyada #FermanınSırrı etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. Ali ve Ferman arasındaki final sahnesinin izleyicileri derindene tkilediği görülürken tüm yorumlarda göz yaşı vardı.

 Siz, Mucize Doktor'un 13. bölümünü nasıl buldunuz? Sevdiğiniz sahneler neler? Eleştirileriniz var mı? Sayfanın altındaki yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Mucize Doktor Mucize Doktor

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri