Milli Maç Akşamının En Şanssızı Kardeş Payı

Işınla Bizi Scotty 29.03.2015 Kardeş Payı
Kardeş Payı

 Yayına başlamasıyla, reytinglerini pek azaltmasa da, bütün gün birincilerini yerinden eden "Survivor" da Hollanda-Türkiye Euro 2016 Grup Eleme maçı nedeniyle birinciliğinden oldu.
Hollanda-Türkiye maçı TOTAL'de 12.65 ve AB'de 14.87 reyting alarak, elbette beklendiği gibi, gün birincisi oldu.
Doğrusu "Survivor" birinciliği kaptırsa da reytinginde bir kayıp yaşamadı.
Aynı şeyi, dünün dizileri için söylemekse pek mümkün değil çünkü bazı dizilerin hem aldığı reytinglerde hem de sıralamadaki yerlerinde dikkat çekici değişiklikler oldu.

Cumartesi akşamlarının en iddialı dizilerinden olan "Kiraz Mevsimi" TOTAL'de 0.41 puanlık kayıp ve 5.96'lık reytingle bir basamak geriledi ama AB'deki gerilemesi çok daha belirgin; 1.28'lik bir kayıp ve 3.19 reytingle akşamı 8inci olarak tamamladı. Bu "Kiraz Mevsimi"nin son haftalarda aldığı en düşük sonuç ama zaten inişli çıkışlı olduğu AB'de, milli maçın da etkisiyle belirgin bir kayıp yaşaması çok da sürpriz olarak görülmemeli.

 "Poyraz Karayel" uzun süren bir erteleme/tanıtım döneminin ardından yayınlandığı ilk hafta çok parlak olmayan sonuçlar almış; ama başrol oyuncusu İlker Kaleli'nin Twitter hesabından 9 Ocak'da yaptığı "2. bolumde isler karismaya basliyor, hikaye hizlaniyor, hazir olun!" açıklamasına uygun olarak, ikinci bölümde roket hızıyla yükselip ikincilik ve üçüncülük koltuğuna oturmuştu.

O zamandan bu zamana kadar reyting sırlamasındaki yerinde neredeyse hiç değişiklik olmadı; nadiren üçüncülüğe inse de çoğunlukla tüm gruplarda gün ikincisi oldu. Aynı gün yayınlanan ve farklı gruplarda birinci olan rakipleri ise, güçlü olmadıkları diğer gruplarda hep iniş ve çıkışlar yaşadı. Dolayısıyla "Poyraz Karayel"in tüm seyirciler arasında kensine sağlam ve güçlü bir seyirci edindiğini söyleyebiliriz.

Kardeş Payı  Survivor'ın başlamasıyla birlikte,  her iki grupta da genellikle beşinciliği mesken edinen ve 4.50-5.50 arası bir reyting alan "Kertenkele" de TOTAL'de 0.41'lik kayıp ve 4.56 reyting, AB'de de 0.80'lik kayıp ve 3.25 reytingle her iki grupta da iki basamak gerileyek akşamı 7inci sırada tamamladı.

Hemen her hafta, AB grubunun en çok izlediği dizi olan "Güllerin Savaşı" da benzer bir gerilemeyi ve kaybı yaşayanlardan. TOTAL'de 0.41'lik kayıp ve 4.42 reytingle iki basamak gerileyen Kanal D dizisi, AB'de 0.51'lik kayıp ve 4.77 reytingle üçüncü sırada yer aldı. Kardeş Payı Kardeş Payı

Paylaş

 

Tüm Kardeş Payı Bilgileri