Uzunçorap 3.08.2017 Meryem
Meryem
2 Ağustos 2017 Çarşamba günü, iki akşam dizisi ekrana geldi: Kanal D'de ilk bölümüyle "Meryem" ve Fox'ta sezon finaliyle "No: 309".  Her iki dizi için de özel öneme sahip bölümlerdi. Birinin ekrana merhabası, diğerinin yeni sezonda dönmek üzere vedası. 
 
"No: 309" Star Tv dizisi "Kara Sevda"nın final yapmasıyla birlikte 5 haftadır çarşamba gününde yalnızdı, akşamın tek dizisiydi. Bu bakımdan "Meryem"in gelişinin mevcut durumu nasıl etkileyeceği ayrıca merak konusuydu.
 
"Meryem" Total ve ABC1 gruplarında değil ama AB grubunda  grup liderliğini "No: 309"un elinden aldı. 
 
"Meryem" dizi dünyasına nasıl bir başlangıç yaptı?
Total grupta 2.31 reyting alarak 4. sıraya yerleşti. Çok parlak bir başlangıç yapmadı. AB grubunda 3.37 reyting alarak, günün en çok izlenen programı oldu. ABC1 grubunda da, Total grupta olduğu gibi  2'li reyting bandını aşamadı, 2.63 reytingle 3. sıraya yerleşti. Bu orta karar reyting sonuçlarına rağmen bizim ev meydanında gördüğü ilgiden dizinin önümüzdeki haftalarda daha yüksek reytinglere ulaşabileceğini tahmin ediyorum. Dizinin tekrarları neredeyse ilk yayını kadar izlenmiş. Eğer ilk bölümle birlikte tekrarları izleyenler farklı kişilerse ve bu seyirciler kazanılmışsa, bu önümüzdeki hafta "Meryem"in reytinglerinin iki katına çıkabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte Fox "No: 309"dan boşalan slotunu hemen yine bir komedi dizisiyle, yeni bir sitcomla doldurma yoluna gidiyor. Binnur Kaya'lı,Mustafa Üsütündağ'lı "Bu Sayılmaz" haftaya çarşamba başlayacak. "Meryem"in mücadelesi devam edecek.
"Meryem" en yüksek reytingini 3.37 ile AB grubundan aldı.
 
 
"No: 309"un durumu ne olacak, sezon finali mi yapacak, final mi olacak derken dizinin son haftalardaki başarılı reytingleri sezon  finali yönünde karar alınmasında etkili oldu. "No: 309"u başlarda aralıksız izliyordum. Sonra eğlendirme odaklıı, espri ağırlıklı diziler söz konusu olduğunda sürenin uzunluğunun olumsuzluğu, hem de kişisel zamanlarımın kısıtlılığının etkisiyle takipte zorlanmaya başladım. Ama ekranda böyle güler yüzlü, bol renkli bir diziye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Netice olarak, "No: 309"dan beklentim önümüzdeki sezona çok iyi sitcom bölümlerle dönmeleri. Sezon finalinde Onur'un eski bir sevgilisinden şimdiye kadar bilmediği bir çocuğunun ortaya çıkması bence  bu tadı tehlikeye düşürdü, bu yön çok ama çok klişe. Bebek üzerinden yapılmış bir sürü güzel uzun metraj film var, her bölümde başka bir hikayenin  işlendiği aile komedileri var. "No: 309"daki potansiyel dilerim ki şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da iyi işlenir.
Sezon finali reytinglerine gelirsek, dizi üç grupta da reyting kaybetmiş. Hem Total hem ABC1 gruplarında 4'lü reytinglerden 3lü ve 2li reytinge gerilemiş. AB grubunda da 2.43 reyting alarak 4. sıraya yerleşmiş durumda. 
"No: 309" en yüksek reytingini 3.54 ile Total gruptan aldı.
 
 
Günün yükselişi: - ("Meryem" yeni dizi olduğu için geçen hafta sonuçları yok, "No: 309" tüm gruplarda reyting kaybetti.)
 
Meryem Meryem Meryem

Paylaş

 

Tüm Meryem Bilgileri