Mahkum: On Soru Cevap

1001 Tv 14.12.2021 Mahkum
Mahkum

1. Mahkum dizisi hangi kanalda yayınlanacak?
 
Dizi, Fox'ta ekrana gelecek.
 
2. Mahkum dizisi hangi tarihte başlıyor?
 
Dizi 14 Aralık Salı akşamı yayına başlıyor. Dizinin 2. bölümü ise 16 Aralık Perşembe ekrana gelecek. Sonraki bölümler de her hafta perşembe günü ekrana gelecek. 
 
3. Hangi günler yayınlanacak?
 
Mahkum dizisi, 2. bölümden itibaren Perşembe akşamları ekrana gelecek.
 
4.  Mahkum dizisinde hangi oyuncular oynuyor?
 
Dizinin başrollerini Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Seray Kaya, Melike İpek Yalova ve Hayal Köseoğlu paylaşıyor.
 
5. Mahkum dizinin konusu ne?  

Savcı Fırat Bulut, bir sabah uyandığında kendini cezaevinde bulur. Hiçbir şey hatırlamıyordur. Hapsedilmesinden önce baktığı dava, ülkenin en tanınan ailelerinden Yesarilerin veliahtları olan ikiz kardeşlerden Barış Yesari'nin davasıdır. Kendisine kurulan tuzakla bu duruma düşen Fırat, masumi olduğunu ispatlayabilecek midir? 


6. Mahkum dizisi nerede çekiliyor?
 
Dizi, İstanbul'da çekiliyor.
 
7. Mahkum dizinin yönetmeni kim?
 
Volkan Kocatürk
 
8. Mahkum dizisinin teknik ekibi kimlerden oluşuyor?
 
Dizinin yapımcısı Asena Bülbüloğlu'dur. Dizinin özgün hikayesi Soo Jın Choi ve Chang Hwan Choi'ya ait olup, senaryosunu Uğraş Güneş yazmaktadır. Dramaturgu Melih Özyılmaz'dır. Dizinin 2. yönetmeni Gül Sarıaltın, yardımcı yönetmeni Tolga Karayılan, görüntü yönetmeni Metin Turğuç, sanat yönetmenleri Hülya Keleş & Demet Dinçkaya Şakrak'tır. Dizinin kurgusu Kıvanç İlgüner tarafından yapılmaktadır. Dizinin yapım sorumlusu Ferat Demir, uygulayıcı yapımcısı Zeynep Bilgiç'tir. Dizinin post prodüksiyon sorumlusu Kaya Karadeniz olup ışık şefi Serkan Barikan'dır. Yapım koordinatörü Fevzi Aysu'dur. Dizinin müziklerini Sertaç Özgümüş, Çağlar Haznedaroğlu ve Alper Ketenci hazırlamaktadır. Cast direktörü Sema Hatun Bilmiş'tir. Styling Nesrin Ayaz tarafından hazırlanmaktadır.
 
9. Mahkum dizisinin yapım firması ne?
 
Diziyi MF Yapım hazırlıyor.
 
10. Mahkum dizisinde hangi oyuncu, hangi karakteri canlandırıyor?
 
Dizide Onur Tuna 'Cumhuriyet Savcısı Fırat Bulut', İsmail Hacıoğu 'ikiz kardeşler Barış ve Savaş Yesari', Seray Kaya  'Cemre Uysal', Melike İpek Yalova  'Büge Yesari' ve Hayal Köseoğlu 'Sasha' karakterini canlandırıyor. 

  

Mahkum

Paylaş

 

Tüm Mahkum Bilgileri