1001 Tv > Gündem Yorumları > Listenin zirvesinde kıyasıya rekabet

Listenin zirvesinde kıyasıya rekabet

Işınla Bizi Scotty | 9.09.2016 | Bodrum Masalı
Bodrum Masalı

Yaz boyunca Yüksek Sosyete en çok izlenen birkaç diziden biri olmuş; ilk bölümünden itibaren, çok istikrarlı bir şekilde zirvede götürmüştü yazı. Buna rağmen izleyici üzerinde çok büyük bir heyecan yaratmış gibi görünmüyordu. Olaylar, karakterler ya da oyuncular, üzerinde çok konuşulan konular olmadılar hiçbir zaman. Yaz sonunda karşısına gelen rakibi Bodrum Masalı ise bunu da başardı. Hem zirveye yerleşti hem de tüm hafta hakkında en çok konuşulan, yeni bölümü heyecanla beklenen dizilerden biri oldu.
 
Bununla birlikte sezon geçişlerinde, hâlâ yeni olan diziler için öngörülerde bulunmak çok sağlıklı olmayabiliyor. Bodrum Masalı'nın hem hafta boyunca yeni bölümüne duyulan meraka hem de bölüm boyunca sosyal medyada izleyici tepkilerinin yoğunluğuna bakarak Yüksek Sosyete'yle geçen hafta arasına koydu farkı büyüteceğini düşünmüştüm.  Yüksek Sosyete'nin 4-4.5 aralığında kalırken Bodrum Masalı'nın geçen hafta 6-6.5 aralığında gezen oranlarının 7.0 üzerine çıkmasını beklemiştim. Oysa dizi reyting kaybı yaşadı ve 5.50 civarında oranlara geriledi. Ama az önce de söylediğim gibi henüz yeni olan bir diziden, bölüm ne sunarsa sunsun sadık bir izleyiciyi karşısında tutmasını beklememek gerek.  
 


Bodrum Masalı, reyting kaybına rağmen önceki hafta olduğu gibi TOTAL ve AB'de Yüksek Sosyete'yi geçerek birinci oldu. Kıl payı farkla... O kadar ki, sürelerdeki, kurgudaki ya da reklam giriş-çıkışlarınındaki biraz değişiklik zirvenin sahibinin değişmesine neden olacaktı belki de. ABC1'de ise Yüksek Sosyete eskisi gibi zirveye yerleşmeyi başardı.
 

TMC tarafından Kanal D için hazırlanan Bodrum Masalı dün akşam TOTAL'de 5.44, AB'de 5.75 ve ABC1'de 5.76 reyting elde ederken rakibi, Bi Yapım tarafından Star Tv için hazırlanan Yüksek Sosyete TOTAL'de 5.25, AB'de 5.72 ve ABC1'de 5.77 reyting elde etti. Bu sonuçlar Yüksek Sosyete'ye moralini bozmaması ve hemen havlu atmamasını; Bodrum Masalı'na ise henüz zirvenin galibi olduğuna inanmak için erken olduğunu, her an her şeyin değişebileceğini ve asla gevşememesi gerektiğini söylüyor.  

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı