1001 Tv 11.10.2019 Kuzgun
Kuzgun

Barış Arduç, Burcu Biricik ve Onur Saylak'ın başrollerini üstlendiği, Star Tv'nin Ay Yapım imzalı dizisi Kuzgun bu hafta 20. bölümü ekrana geldi. 
Güneş'in Kuzgun'a olan duygularının herkes atarafından öğrenildiği, Kuzgun ve Ferman arasındaki mücadelenin sertleştiği bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinglere ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım: 

Güneş'in Kuzgun'u öptüğünü gören Ferman öfkelenir ve Kuzgun'u Kartal konusunda intikam almakla suçlar. Güneş, Kuzgun'u savunur ve onun yanında kalacağını söyler. Kuzgun, Güneş'i zorla götürmek isteyen Ferman'a engel olur. Ferman, Güneş'e kahvehane baskını sırasında yaralanabileceğini söylediğinde Kugun, baskının sorumlusunun Ferman olduğunu anlar. Dila, Ferman'ı sakinleştirerek oradan ayrılmaya ikna eder. Dila daha sonra geri dönerek Güneş'i eve dönüp Kuzgun'la aralarında bir çatışma başlamaması için Ferman'la konuşmaya ikna eder. Güneş evde, Ferman'a, Neşe'ye ve Dila'ya Kuzgun'un onun Ferman'ın kuzeni olduğunu yeni öğrendiğini ve Kuzgun'a aşık olduğunu söyleyerek evden ayrılır. 
 
Dila, tüm bulanlar sırasında Kuzgun'a olan bitmeyen duygularıyla yüzleşmek zorunda kalır.
 
Kahvehanenin taranmasından Ferman'ın sorumlu olduğunu düşünen Kuzgun, bundan emin olmak için Cevdet'e saldırır ve kaçmasına izin vererek arkasında kimin olduğunu öğrenmeye çalışır. Cevdet, Kadir'i arar ve onun yanına gider. Kuzgun, bunu öğrenir; Kadir ve Ferman arasında bir bağ olduğunu düşünür.
 

Ferman, Kuzgun'un masum olduğuna inanmamaktadır ve ona zarar vermek için kumarhanesine polis baskını düzenlenmesini sağlar. Yılmaz, Ferman'a Kuzgun'u Behram Adıvar cinayeti konusunda ihbar ederek ondan tamamen kurtulacaklarını söylese de Ferman, Dila'nın güvenini kazanmak için aylarını harcadığını ve sözünü bozmayacağını söyler. Ferman'ın Dila'yı korumaya çalıştığı sırada omuzundan vurulduğunu öğreniriz.

 
Güneş, Kuzgun'a gider ve eve dönmek istemediğini, o gece orada kalmak istediğini öğrenir. Neşe, Güneş için endişelenmektedir. Güneş daha önceki ilişkisi nedeniyle intihara kalkışmıştır. Neşe, aynı şeyin tekrarlanmasından korkmaktadır.
 
Kahvehaneye baskın düzenlenir ama polis hiçbir şey bulamaz. Kumru ve Fırat yetişip haber vermişlerdir ve Kuzgun önlem almıştır. Cihan, her şeye rağmen Fırat'a güvenmemektedir. Fırat'ın göründüğü gibi biri olmadığını düşünmektedir. Bu esnada Fırat'ın gerçek niyetini öğreniriz: Fırat, Kudret'in oğludur ve annesinin intikamını almak ve yarım kalan işini tamamlamak istemektedir. 
 
Ferman, nikah tarihinin öne alındığını, nikahın bir hafta sonra olduğunu Dila'ya haber verir. Aynı sabah Kuzgun, Ferman ve Kadir arasındaki bağlantıyı kanıtlamak için yaptığı planı başlatır ve Ferman'ın evine gider. Polis baskını konusunda hesap sorar. Kuzgun'un ayrılmasından sonra Ferman, Kadir'i arar. Cihan ve adamları, Kadir'i ele geçirmiş ve Ferman'ın aramasını kaydetmişlerdir. Kadir, Cihan'ın elinden kaçar ve Ferman'ı arar, buluşurlar. Kuzgun, Dila'nın yolunu keser ve Ferman'ın aslında nasıl biri olduğunu göstermek için, Dila'yı Kadir'le buluştuğu yere götürür. Cihan, Kadir'in Ferman'la buluşup buluşmayacağını görmek için bilerek kaçmasına izin vermiştir. Kuzgun, "işte Ferman'ın gerçek yüzü" dediği anda Dila, Ferman'dan Kuzgun'a Kadir'le Kuzgun'u korumak için iş birliği yaptığını açıklamasını ister. Kuzgun inanmak istemez ve kahvehanete yapılan her saldırının onun işi olduğunu anladığını, bunu sadece Kuzgun silahını bırakamasın diye yaptığını bildiğini söyler. Ferman, Kuzgun'a hayatta olmasının tek sebebinin kendisi olduğu şeklinde cevap verir. Ferman, Kadir'le Kuzgun hakkındaki anlaşmayı sonlandırmak, her şeyin açığa çıkması ve Kadir tarafından öldürülmesi için tüm bunları planlamıştır. Kuzgun, Ferman tarafından korunmuş olmayı kabullenemez ve bir savaş başlatmaya karar verir.
 

 

REYTİNG

İlk sezonunun büyük kısmını 4 bandında reytinglerle sürdüren Kuzgun, sezon sonuna doğru kan kaybetmeye başlamıştı. Yeni sezonunda kadroya yapılan takviyeye ve hikayedeki değişikliklere karşın beklenen yükseliş gerçekleşmedi ve dizi her hafta daha çok izleyici kaybetti. İkinci sezonunu 2 bandında oranlarla sürdüren Kuzgun, 9 Ekim akşamı ekrana gelen bölümüyle tüm kategorilerde 1 bandına geriledi. Dizinin 20. bölümü Total'de 1.87 reytingle yirminci, AB'de 1.65 reytingle on dördüncü ve ABC1'de 1.63 reytingle yirmi üçüncü sırada yer aldı. 
 


BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER

Dila (Ferman'a) - İnsan seyircisi olduğu şeyin de suçlusu değil midir?
 
Meryem (Ferman'a) - Kimse için, bu dünyada hiçbir şey için, bir hırs uğruna düşmanlık etmeye değmez.
 
Neşe (Dilaya) - Seni anlıyorum. Kalbine rağmen bir karar verdin. Sevdiğin adam senin çöküşün oldu. Ferman'ın sevgisine, emeğine bir şans vermek istedin. Sevdiğin değil, sevildiğin yerde iyileşmek istiyorsun. Kalbinin "Kuzgun" demesine rağmen mantık evliliği yapacaksın.
 
Dila - Güneş'ten uzak dur. Onu da intikam malzemesi yapma kendine. Benim gibi...
Kuzgun - Ben seni intikamım için kullanmadım.
Dila - Bu söylediğine gerçekten inanıyor musun sen?
Kuzgun - Ferman'ın yanında kalabilmek için buna mı inandırıyorsun kendini?
Dila - Beni kaybettiğini kabullenmek bu kadar mı zor?
Kuzgun - Bizim aramızdaki her şey bitti zaten.
Dila - O zaman ne işin var Güneş'le? Güneş, Ferman'ın kuzeni, kız kardeşi sayılır. Ne işin var onunla?
Kuzgun - Ne olmuş yani? Sen de Rıfat Bilgin'in kızıydın, seni de sevdik.
Dila - Güneş'i de mi? Onu da seviyor musun?
 
Ferman (Kuzgun'a) - Sen düşmanı tarafından korunan bir zavallısın.
 
Kuzgun (Cihan'a) - Ferman'ın korumasıyla yaşayacağıma kendi kafama sıkarım! Bir dakika düşünürsem namerdim... Benim canım için, özgürlüğüm için kimse kurban olmayacak. 

İZLEYİCİ YORUMLARI

 

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #BenimleGel başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlara, dizinin önümüzdeki hafta final yapacağı haberlerinin damga vurduğunun görüldü. Erken final söylentisinin neden olduğu üzüntünün yanında, finalin nasıl olacağı konusunda çok sayıda teori üretildiği dikkat çekti.  

Siz Kuzgun'un 20. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz ve sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Kuzgun Kuzgun

Paylaş

 

Tüm Kuzgun Bilgileri