1001 Tv 4.10.2019 Kuzgun
Kuzgun

Başrollerini Barış Arduç, Burcu Biricik ve Onur Saylak'ın paylaştığı, Star Tv'nin Ay Yapım imzalı draması Kuzgun 2 Ekim Çarşamba akşamı 19. bölümüyle ekrana geldi. Pek çok sırrın açığa çıktığı, olayların nedenlerinin öğrenildiği bölümde neler yaşandığına, bölümün aldığı izlenme oranlarına, öne çıkan repliklere ve bölüm hakkında sosyal medyada yapılan yorumlara yakından bakalım: 

Meryem bayıldığı sırada Kuzgun içeri girer, Neşe'nin telaşla mektubu sakladığını görmüştür. Neşe'ye evinde ne aradığını sorar. Meryem, onu ele vermez. Neşe'nin Kuzgun'un Dila ve Ferman'ın arasına girmesinden endişe ettiği yalanını söyler. Kuzgun mahallelinin bir kısmının arazilerinin açık artırmada çok ucuza satılacağını öğrenir, Ferman'dan hesap sormaya gider. Dila, arazilerin ederinin altında satılmasını önlemek için açık artırmaya kendisi katılmaya karar verir. Dila arazilerinin gerçek bedellerini öğrenmek için mahalleye gider. Kartal ve onun işin sorumluluğuna getirildiğini öğrenen Ali kavga ederler. Neşe, Kuzgun'un Ferman'ın geçmişini araştıracağını ve babasıyla ilgili bir sırrı öğreneceği gerekçesiyle Ferman'a ondan uzak durmasını söyler. 
 
Kuzgun'un daha önce mahallede gözünü korkuttuğu Sarı Cevdet, Ferman'ın yönlendirmesiyle kahvehaneye baskın düzenleyip ateş açar. Çatışma sırasında Güneş yaralanır. Kuzgun onu hastaneye götürürken Dila peşlerinden gider. Hastanede Güne'i Kuzgun yaşam şekli konusunda tekrar uyarırken Kuzgun gelir. Dila, Kartal'ı işe aldığı için Ferman'a hesap sorar. Kumru, Neşe'nin karşısına çıkar ve annesine verdiği mektupta ne yazdığını sorar. Neşe ona bir şey anlatmaz. Meryem Güneş'e bakmak için kendi evine getirir. Dila ve Kuzgun ağacın altında karşılaşırlar. Kuzgun, Dila'ya neden Ferman'la evlendiğini sorar. Dila, Ferman'ın onun hayatını kurtardığını söyler. Kartal, Seda'yı görmeye gece eve gelir. Bahçede konuşurlarken Şermin görür. Kuzgun, Ferman'ın Güneş adında bir kuzeni olduğunu öğrenir, Güneş Hoca'yla aynı kişi olmasından şüphelenir. Aynı esnada Neşe de Ferman'dan Güneş'in hayatında kim olduğunu öğrenmesini ister.

 

Dila ve Kuzgun açık artırmada karşılaşır. Dila'nın avukatı, Ferman'a Kuzgun'un da orada olduğunu haber verir. Dila ve Kuzgun artırmaya katılır. Yüksek bir bedele Kuzgun'da kalır. Adli tıp raporu çıkar. Kuzgun, babasının vurularak öldürüldüğünü öğrenir. Aynı esnada onu uzaktan gözleyen Ferman, Kuzgun'un babasını kendisinin vurduğunu hatırlar. Neşe ve Meryem buluşurlar. Neşe, Yusuf'u öldürenin Ferman olduğunu söyler. Ferman, Güneş'İn hayatındaki kişinin Kuzgun olduğunu öğrenir. Güneş, Kuzgun'a hem aşkını hem de Ferman'ın kuzeni olduğunu itiraf eder ve onu öper. Bu duruma Dila da Ferman da tanık olur.   

REYTİNG: İlk sezonunu çoğunlukla 4 bandında oranlarla geçiren, sezon sonuna doğruysa 2 bandına gerileyen Kuzgun, yeni sezonunda da beklenen yükselişi gerçekleştiremiyor. Ay Yapım imzalı dizinin 2 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümü Total ve AB kategorilerinde izleyici kaybederek düşüş yaşadı ve bu hafta da tüm kategorilerde 3 barajının altında kaldı. Dizinin 19. bölümü Total'de 2.05 reytingle yirminci, AB'de 2.05 reytingle on üçüncü ve ABC1'de 2.28 reytingle on beşinci sırada yer aldı.


BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER

Neşe - Kuzgun Dila'dan vazgeçer mi sanıyorsun?
Ferman - Ben vazgeçer miyim? Onu hastaneye yetiştirdiğimde iki kere kalbi durmuştu. Pes etmedim. Haftalarca yoğun bakımda kaldı. Vazgeçmedim. Dila ilk kez gözünü açtığında enkazdan farksızdı. Ben Dila'yı eceline teslim etmedim, Kuzgun'a asla bırakmam!
 
 
Dila - Korkmuyor musun hiç, ailesine bulaşırsan ailene bulaşır diye?
Ferman - Kuzgunlar zekidir. Öyle bir hata yapmaz.
 
Kuzgun - Bana güvenmiyor musun?
Meryem - Benim güvendiğim dağlara çoktan kar yağmış hem de senelerdir. Bir insan kaç kere güvenirse o kadar güvenirim sana da sen kaldırabilir misin o güveni, bilmem.
 
Kuzgun - Kalbinle savaşmaktan kaskatı olmuşsun. (Dila'nın başını işaret ederek) Hadi bu rası 'Kuzgun'u sevemezsin' diyor da (Kalbini işaret ederek) Ya burası? Orası Kuzgun diye çırpınıyor.
 
Dila - (Ağacın altını kast ederek) Ben buraya niye geliyorum biliyor musun? 
KuzgunBelki biraz.
Dila - Biraz. Bu ağaç bir hafızaydı. Çocukluğumda, Londra'dan buraya her gelişimdebeni sabitliyordu...
Kuzgun - Bana.
Dila - Sana. Anneme, babama... Ama şimdi bie hafızadan çok eski bir dostu ziyaret etmek gibi burası. Biliyor musun, buraya geldiğimde artık annem aklıma gelmiyor. Babam, çocukluğum, vicdanım, yaptığım hatalar, hatta sen bile. Hiçbiriniz gelmiyorsunuz. Buraya geliyorum, sadece ona bakıyorum, beni bunca zamandır sakladığı için. Her geldiğimde onu burada bulabildiğim için seviniyorum sadece. Beni iyileştiriyor, biliyor musun? Beni dinliyor, beni anlıyor... Sen bir insana, bir ilişkiye emek vermek nedir, bilir misin? Ben biliyorum. Sen benim verdiğim emeği görmedin. Ama ben Ferman'ın bana verdiği emeği gördüm. Çünkü heba olan emek nedir çok iyi biliyorum, Kuzgun. 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #AslaBırakam başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. İlk sezonun verdiği keyfe yavaş yavaş yaklaşmaya başlandığı yorumları dikkat çekti. Oyuncuların performanslarının övüldüğü yorumlarda bütün karakterlerin yaşadığına hak veren ve kızan izleyicilerin olduğu görüldü. Kuzgun'a Dila'ya karşı duyarsız kaldığı ve Dila'ya Ferman'la olan ilişkisine fazla anlam yükseldiği için kızanlar olduğu kadar hem iki an karakteri hem de yeni karakterleri savunanlar görüldü. En büyük şikayet konularından biri Dila ve Kuzgun'un bir araya geldiği sahnelerin azlığıydı. 
 

Siz Kuzgun'un 19. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz, şaşırdığınız ve sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Desteklediğiniz karakterler hangileri? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Kuzgun Kuzgun

Paylaş

 

Tüm Kuzgun Bilgileri