1001 Tv 26.09.2019 Kuzgun
Kuzgun

Star Tv'nin Ay Yapım imzalı dizisi Kuzgun'un 18. bölümü 25 Eylül Çarşamba akşamı ekrana geldi. İkinci sezonunda kadrosunu Onur Saylak, Tülay Günal ve Nilperi Şahinkaya ile güçlendiren ve 1 yıl zaman atlamasının ardından yenilenen hikayesiyle dönen Kuzgun'un 18. bölümünde çok sayıda önemli olay gerçekleşti ve sırlar açığa çıktı.Bölümde neler olduğunu hatırlayalım:

 
Kuzgun'la konuşmak için mahallesine onu aramaya giden Dila'nın geldiğini duyan Güneş, onunla karşılaşmamak için saklanır. Dila, Kuzgun'u mahalleliyi mafyadan korumak için girdiği bir kavgada bulur.  Dila, Kuzgun'dan ortaklıktan çekilmesini ister. Dila ve Kuzgun, haklarında çıkan haberi birlikte öğrenirler. Kuzgun'u kendi mekanında görmeye gelen Ferman, Dila'yı mahalleden ayrılırken görür. Kartal, Kuzgun'a Ferman'ın kendisini hapisten kurtaracak bir delil bulduğunu söyler. Dila, Ferman'a Kuzgun'la konuşmaya gittiğini söyler. Ferman, Dila'ya ergenliğinden kalma travmasını, annesinin ölümünü anlatır ve annesinin kolyesini Dila'ya verir. Kuzgun, Ferman'ı evinde görmeye gider. Ferman, aralarındaki konuşmayı cep telefonuyla Kartal'a dinletir. Ferman, Kuzgun'a ortaklıktan ayrılması karşılığında Kartal'ı kurtaracak delili vermeyi teklif eder. Kuzgun teklifi reddeder. Dila, Güneş'i Kuzgun ve ailesiyle yemek yerken görür. Dila'yı fark eden Kuzgun, Dila'ya onun hâlâ kendisini sevdiğinden emin olduğunu söyler. Dila ve Güneş yüzleşirler. Kartal, Ferman'ın yardımıyla tahliye olur. 

Kuzgun, Ferman'ın ortaklığı kabul etmek için kendisine verdiği işi güçleştirmesinin ardından mahalleli ile birlikte bir hafriyat şirketi kurar. Bunun üzerine Ferman, Kuzgun'la ortaklığı kabul eder. Kuzgun, Dila'nın Ferman'ın hemen evlilik isteğine olumlu yanıt verdiğine tanık olur. Ferman, Kuzgun'a Kartal'ın artık kendi temsilcisi olduğunu söyler. Neşe, Meryem'i görmeye gider. Kartal, Kuzgun'u mahalleyi kendisine tercih etmekle suçlar. Neşe, ablasının Ferman'a verilmek üzere kendisine bıraktığı mektubu Meryem'e okutur. Meryem, Ferman'ın babasının da Yusuf olduğunu, Kuzgun ve Ferman'ın kardeş olduklarını öğrenir.

REYTİNG: Kuzgun bu hafta tüm kategorilerde, önceki bölümünde göre düşüş yaşadı. Dizinin 18. bölümü Total'de 2.17 reytingle on dokuzuncu, AB'de 2.27 reytingle on birinci ve ABC1'de 2.05 reytingle on sekizinci sırada yer aldı.
 
BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER:
 
Babası, küçük Kuzgun'a - Her aynanın hikayesi bir cam parçasıyla başlar. Sonra bir yüzü gümüş bir sıvıyla sırlanır.Çok sevdiğim biri bana bir sır vermişti. Ben de sana vereyim mi? Aynanın sırrı baktığında kendini göstermesi değildir. Sevdiğini göstermesidir. Yani sadece bir sureti, kendi yüzünü göstermez. Ayna daha derinini gösterir. Gözlerinde sevdiğin olur. İnsanın kalbi kime aitse aynaya baktığında onu görür.
 
Kuzgun - Hâlâ beni seviyorsun.
Dila - Hayallerini kendine sakla.
Kuzgun - En büyük yalanı hangimize söylüyorsun? Kendine mi, bana mı?
 
Dila, Güneş'e - Sen Kuzgun'a aşık olmuşsun... Ama Kuzgun'a değil, aylardır benden dinlediğin adama aşıksın, haberin olsun. Yalnız kötü haber: O adam bana aşık.  
 
Doktor- İnsan bazen en çok, sevildiğinin yanında mutlu olur.
Dila - Sevdiğinin yanında olmadığına eminim. Doğru diyorsun.
Doktor - Hayat sana bir şans daha verdi. Lütfen sen de kalbine bir şans daha ver.
 
Kartal - Herkes seçimini yaptı. Sen mahalleni seçtin; Ferman beni hapisten çıkardı, bana geleceğimi verdi. Kan bağı devri artık bitti, Kuzgun!
 
 
 
İZLEYİCİ YORUMLARI

 
Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #aynanınsırrı başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Duygu dolu sahnelerde hissettiklerini paylaşanlar olduğu kadar dizinin yeni hikayesinden ve senaryonun gelişiminden memnun olmayanlar da vardı. 

 

Bir Twitter kullanıcısı, aynaya baktığında Dila'yı gören Kuzgun için ve Kuzgun'u göreceği korkusuyla aynaya bakamayan Dila için olan sevgisinden söz ediyordu. Bir diğer Twitter kullanıcısı ise dizinin sevilen parçalarından Minnet Eylemem'in bölümde yer almamasından, Ferman ve Dila arasında geçen gül sahnesinden, Yusuf karakterinin geldiği noktadan ve senaryonun ilk sezondaki başarısının kalmadığından yakınıyordu. 

Siz Kuzgun'un 18. bölümünü nasıl buldunuz? Dizinin ikinci sezondaki yeni halinden memnun musunuz? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

 
Kuzgun Kuzgun

Paylaş

 

Tüm Kuzgun Bilgileri