'Kördüğüm'ün büyük bir potansiyeli var

Işınla Bizi Scotty 29.01.2016 Kördüğüm
Kördüğüm

 Güzel başlayan , ilginç devam eden ve sonlara doğru kontrolü kaybeden bir bölümdü 'Kördüğüm' 4. bölümü.
 

Kaan'ın yeni tanıştığı, ona nasıl hitap etmesi gerektiğiini bile bilmediği, biraz çekindiği babası Ali Nejat'la ilişkisinin kurulmaya başladığı, birlikte aynı çatı altında geçirdikleri ilk akşam, Feyza'nın da -gelişen olaylar nedeniyle- aynı gece orada kalması ve Kaan'la karşılaşması, tedirginlikler, şaşkınlıklar, gerginlikler, yavaş yavaş çözülen buzlar.. Hepsi de izlemesi çok keyifli, ekrandan gözünüzü ayıramadığınız, sıcacık sahnelerdi.
 

 4. bölümle birlikte hâlâ giderilemeyen, hatta daha da belirginleşen bir başka sorun da hikaye ve yan hikayelerin açılımının, işlenişinin ölçüsündeki kararsızlık. Kaan'ın babasıyla ve psikolojik sorunlar yaşayan halasıyla arasındaki diyaloğun işlenişi, yeni hayatına alışma süreci, Umut'un Naz'ı aldatmasıyla başlayan sorunlar, otomobil üretme tutkusuyla Karasu Holding'le kurduğu ilişki gibi konular yavaş yavaş, sindire sindire işlense çok daha keyifli olabilecekken, bütün dizilerin başında olan süre problemi nedeniyle koştura koştura, üstünkörü işleniyor. Bir yandan doldurulması gereken (reklamsız, ham haliyle) 2.5 saatlik bir süre varken bir yandan da "Aman izleyiciyi sıkmayalım, her dakika ekranda bir olay, heyecan olsun." kaygısıyla acele etme nedeniyle potansiyeli çok yüksek hikayeler çarçur edilip, yürürlükten kaldırılıveriyor. 

 
Eğer ölçülü, dengeli bir şekilde işlenirlerse; süre, reyting, izleyiciyi kaçırmama gibi kaygılardan sıyrılıp hikayeyi en iyi şekilde anlatmaya odaklanılırsa çok başarılı bir işe dönüşme potansiyeli var 'Kördüğüm'ün. Başlı başına Kaan'ın hikayesinin yazılışı, karakterlerin ve ilişkilerinin işlenişi bile şimdiden çok keyif verici ve sürükleyici. Üstelik hâlâ çok başındayız her şeyin. Ama dizi bu kaygıların baskısıyla devam ederse "iyi bir iş" izleyebilecekken "iyi niyetli bir iş" izleyebileceğiz ancak.

Paylaş

 

Tüm Kördüğüm Bilgileri