Uzunçorap 28.09.2016 Familya
Familya

Hangi diziyi izliyorum, hangisini izlemek istiyorum, hangisini izlemek istiyorum da fırsat bulamıyorum, hangi diziyi izlemeyi bıraktım...  Bugün dizi günlüğümü yazayım dedim. Madem günlük, gün gün gideyim: 


Pazartesi
Pazartesi günü eski sezondan dönen dizilerden izlediğim yok. Paramparça'nın ilk sezonunu ful izlemiştim. Harun'un ortaya çıktığı sezonu izlemedim. yaz sezonundan "Hayat Sevince Güzel"le gelgitli bir ilişkimiz oldu. O yaşta gençlerin böyle işsiz güçsüz tek meziyetlerinin aşık etmek, aşık omak olmasına ikna olmadım, bir de hikayede fazla gürültülü karakterler vardı. Pazartesi akşamı İçerde'nin özetine denk geldim, fena değil. Sonra biraz bölüme de baktım. Sonunda galiba iki kardeşin arasında bir duygusal bağ, bir yakınlaşma oluyordu. Böyle bir şey, yani hikayenin çözülmesinde gelişmeler olursa beni çekebilir. Uzun süre açığa çıkmayan sırlar, eksik gelişmeler bence seyirciyi artık sıkıyor. Neyse pazartesi şu anda dizim yok, fırsat bulursam İçerde'ye tekrar göz atarım diye düşünüyorum.


Salı
Gelelim Salı'ya. Salı günü eski sezondan "Hayat Şarkısı" döndü. Onu da başta epey bölüm izlemiştim, fakat sonra baktım Hülya yani ana karakter sürekli rol yapıyor, doğal hali yok gibi. Bayram Cevher'e sürekli "Babacım babacım" deyişleri gerçekse, bu kadar şeker kız nasıl bu kadar kötü ve plancı olabilir. Yok mu bunun bir vicdan azabı, bir muhasebesi. Hülya'yı sadece plan yaparken, bir de Kerim yüzünden acı çekerken görmek yetmedi. Bir de Kerim'i esas oğlan olarak pasif buldum. Galiba özet olarak diziden kopuşumun sebepleri böyle. Aslında Bayram Cevher mizahı falan güzeldi. Yaz sezonu dizilerinden "Gülümse Yeter"in ilk bölümünü izlmiştim. "Yetmez ama Evet" demiştim onunla ilgili yazdığım yazıda. Fakat ikinci bölüme gelince baktım içimde bir çekim yok. Sonra ikinci bölüm reytingleri de gayet güzel geldi. O zaman acaba kendimi zorlasam ve izlesem mi dedim. Çünkü bazen böyle yapınca da pişman olmuyorsunuz, "iyi ki devam etmişim, sabretmişim" diyorsunuz. Belki de bunun doğrusu yok, bazen denk geliyor bazen gelmiyor. Özetle, Salı günü dizim yoktu ama yeni başlayan "Familya"dan umutluydum. Fragmandan yansıyan atmosfer, renkler, hikaye bana karşıma Cem Yılmaz'ın "Herşey Güzel Olacak" filmindeki dengeye sahip olabilecek bir dizi umudu vermişti, ya da "Komser Şekspir" filmindeki gibi. Yani hem acıyı bal eyleyen, güldürürken hüzünlendiren, hüzünlendirirken güldüren, iki sarmallı DNA gibi, hayat gibi bir dizi ummuştum. Dün akşam dizinin ikinci bölümü vardı. Bugünkü sonuçlara göre reytingleri de artmış ama ben diziyi izlerken sıkıldım. Başından bir süre izledim, arada bir kere daha başına oturdum ama olmadı, sürekli izleyemedim. Hikayede merak ettirici gelişmeler olmadı. Bir tek sonunda Hare'nin evlenmek üzere olduğu gerçeği ortaya çıktı. Yaşar Beyoğlu'na da "oh olsun" dedim. Çünkü bir yandan görmüş geçirmiş ağırbaşlı bir adam gibi duruyor, öbür yandan sorumluklarını başkalarının üzerine yıkıyor. Hiçbirşeyin önünü sonunu düşünmeden birilerini yola çıkarıyor. Misal Hare. Kızı basit bir işin içine sokar gibi ikna etti ama şimdi kızcağız nelerle uğraşıyor. Onun omleti, bunun çamaşırı, bir sürü laf işit, surat ye, yalancı desinler, fırsatçı desinler. iki yemek yedir bir film izlet aile olunuyorsa, Yaşar Beyoğlu başta da yapsaymış ya bunu. Hadi yapamadı, olmadı, ama şu anda bu ailede bir sorun var ve sorunun çözümü için Yaşar'ın pek bir adımı olmadı bu bölümde, bir gelişme olmadı. Benim de familayla aram biraz açıldı.Böylece Pazartesi ve Salı dizim yok.


Çarşamba
Çarşamba günü eski sezondan "Kara Sevda" döndü. Kara Sevda'yı hiç izlemedim. Bir şekilde konusu cezbetmedi. Konusu klişe olan bir çok dizi var ama galiba Kara Sevda'nın sadece dram olması, içinde hiç mizah olmaması yüzünden böyle bir durum oldu. "No: 309"u ve "Aşk Laftan Anlamaz"ı yüksek reytingleri üzerine izlemeye başladım, iyi de oldu, ikisi de keyif alarak izlediğim diziler. İkisi arasında ağır basan "No: 309".


Perşembe ve diğer günler
Perşembe günü yaz sezonundan "Yüksek Sosyete"yi izliyorum. Cuma günü "Kiralık Aşk" döndü.  "Bana Sevmeyi Anlat"tan da hoşlanmıştım, geçen Cuma yayınlanan bölümünü henüz izlemeye fırsat bulamadım ama onu da izlediğim diziler arasında sayarım. "Kaçın Kurası"nı da bir bölüm olsun izlemek istiyorum, merak ediyorum. Cumartesi "Rüzgarın Kalbi" var. Şimdilik aramızda bir denge var. Çok tutkulu bir durumumuz yok ama düzgün, seviyeli bir birliktelik denebilir. Pazar günü "Seviyor Sevmiyor"


7 Dizi
Böylece izlediğim diziler şunlar: No: 309, Aşk Laftan Anlamaz, Yüksek Sosyete, Kiralık Aşk, Bana Sevmeyi Anlat, Rüzgarın Kalbi, Seviyor Sevmiyor. Bakalım kaç dizi olmuş, 7 dizi olmuş. Haftanın her bir gününe bir dizi. Başlayacak dizilerden ilgimi çekenler de var, haliyle. Bunlardan bazıları: Cesur ve Güzel, Altınsoylar, İlişki Durumu Evli, Hayat Bazen Tatlıdır,  Yıldızların Altında.


Şimdilik böyle. Byy.

Paylaş

 

Tüm Familya Bilgileri