1001 Tv > 1001 Yorum > Kısa kısa dizi günlüğüm

Kısa kısa dizi günlüğüm

Uzunçorap | 26.05.2016 | Seviyor Sevmiyor
Seviyor Sevmiyor

Bu hafta yeni dizilerden bazılarının fragmanları çıktı. "Seviyor Sevmiyor" fragmanında bankta oturan al yanaklı sevimli kadın karakterimiz papatyaları yolarken çim cız etti. Fragman sonunda görünen, yerdeki kalp biçimi veriliş beyaz taç yapraklarının görüntüsü hoştu ama yine de durumu telafi etmedi. Tamam, hangimiz saymadık papatyada, seviyor sevmiyor diye ama çocuktuk. :) " Dizilerde hiçbir canlıya zarar verilmemiştir" ibaresinin çiçek, bitki, ağaç vb. yi de kapsaması ricadır.


Geçen haftalarda "İlişki Durumu: Karışık" için, bir romantik-komedi eğer bu dizideki gibi durum komedisi tadında gidiyorsa ve reytingleri de böyleyse, devam edebilirdi, diye yazmıştım. Hoş bir haber duydum. Dizi "İlişki Durumu: Evli" olarak devam edecekmiş. Finalinden önce içimden de buna benzer bir şey geçmişti. Can'la Ayşegül evlenseler, Elif de ilk aşkı Murat'a kavuşsa, ikisi de evlenip iki aile birbirine komşu olsa, bahçelerinin sınırları birbirine yapışık olsa, sürekli sorun çıksa, Elif huyundan vazgeçmemiş olsa, her fırsatta Ayşegül'ü kıskandırmaya, işine çomak sokmaya çalışsa ama sonunda hep çuvallasa. Fakat bu durumda Murat'a bir format bulamıyorum. Ben diziyi düzenli izlemeyi bırakıp uzaktan takibe geçtiğimde hem Murat çok iyi birisiydi hem de Ayşegül'deki ışığı ilk o fark etmişti. Ama işte kadınlar için denen, kendilerini üzen erkekleri severler gerçeği mi, şehir efsanesi mi, o her ne ise, bu dizi hikayesinde de hükmünü gösterdi.


Dün akşam "Aile işi" dizisi on üçüncü bölümüyle final yaptı. Dizi ilk duyurulduğunda konu olarak pek kafama yatmadıysa da, şenlikli bir aile fikri cazip gelmişti ve ilk bölümü izlemeye oturmuştum. Fakat konusundaki mantık prolemi, dizi sırasında da çözülmemişti ve diziyle ilk bölümde vedalaşmıştım. Mantık probleminden kastım da şu: Dizideki küçük kız trafik kazasında ailesini kaybetmiş, yaşadığı travma sonucunda da ailesini kaybetmişti.  Bu travmayı aşmak, hafızasını geri getirmek üzere bulunan çözüm de sahte bir aileyi kıza benimsetmeye uğraşmaktı. Bana göre bu grip olmuş birine romatizma iğnesi falan yapmak gibi. Yani küçük kızın hatırlayacağı varsa da bu yöntemle hatırlamaz, sorunu hafıza kaybı ise o hallolmadığı gibi bir de alakasız insanları zorla aile diye dayatırsanız kafayı yedirir, aklından şüphe ettiirsiniz.  Özetle, birbirinden farklı insanların bir dümenle bir araya gelip aile rolü yapması yeni bir fikir olmasa da şenliği olan, çok açılımlı bir fikirdi ve gerekçesi başka türlü olsaydı en azından benim için daha uzun sürebilirdi. Hayırlısı.- 1001 Tv

Seviyor Sevmiyor


Yeni fragmanlar içinde en çok merak ettiğim "Hangimiz Sevmedik" idi. Fragmanda hikaye anlamında çok fazla bir bilgi yok, daha çok Yeşilçam göndermeleri ön planda. Takıldığım nokta ise, görüntü olarak da eski filmler gibi renklerin cansız oluşu. Sarımtrak bir fragman kaldı aklımda. Yani bu bile isteye bir tercih değilse, teknik ekip, ekipmandan kaynaklı desem, Metin Balekoğlu'nun daha önce çektiği Kiralık Aşk dizisinde böyle bir sorun yoktu. Kanaldan desem, e örneğin Filinta var, onun fragmanları çok yüksek bir görselikteydi. O bakımdan duruma fazla anlam veremedim.

 

 

 

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı