'Kış Güneşi'nin sorunu senaryo

Işınla Bizi Scotty 24.02.2016 Kış Güneşi
Kış Güneşi

Kış Güneşi'ni uzun zamandır merakla bekliyordum. Hikaye en başından içindeki polisiye unsurları, macerası, gizemiyle ilgi çekiciydi. Oyuncu kadrosu, yapım firmasıyla bütün olarak da etkileyiciydi. Her ne kadar yayınlanacağı kanal Show Tv, epeyce bir zamandır hemen hiçbir projesinde tam anlamıyla başarı yakalayamayan bir kanal olsa da  yayın günü yaklaştıkça tanıtımların, diziyle ilgili haberlerin artmasıyla merakım ve ilgim de arttı.

 
Hikaye günümüzden 20 yıl önce başlıyor. 7 yaşındaki ikizlerden Efe,  görmemesi gereken bir şey gördükten sonra babasının arabasına saklanır. Babası Harun'un ortağı tarafından kurulan tuzağa o da düşer. Harun ve Efe'nin içinde bulundukları araba bir kiralık katil tarafından uçurma yuvarlanır. Harun ölür. Herkes Efe'nin de öldüğünü düşünürken hafızasını kaybetmiş olan Efe, kiralık katil Kadim tafından saklanır ve balıkçı bir aileye emanet edilir. Efe bu aile tarafından büyütülür. 20 yıl sonra Kadim'le tekrar karşılaştığında gerçek annesiyle, aile şirketlerinin başına geçmiş ve çocukluk arkadaşları Nisan'la evlenmiş olan ikizinin yaşadığını öğrenir. İkizlerin yeniden biraraya gelmesiyle de Efe için yeni bir hayat başlar.

 Diziyle ilgili ilk dikkat çeken şey görüntü kalitesi oldu. İnanılmaz şık bir görselliği var. Bakmaya doyulmuyor. Kaza sahnesiyle de ilgi çekici, heyecanlı bir başlangıç yapıldı. Başrol oyuncuları Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver performanslarıyla, oynadıkları karakterlere çok kısa sürede inandırdılar ve izleyiciyi cezbedebildiler. Özellikle Şükrü Özyıldız iki ayrı karakteri başarıyla canlandırdı, ikiz kardeşlerin karşılaştıkları ve tekrar buluştukları sahnede harika bir performans ortaya koydu. Aslı Enver de Nisan'ın arada kalmışlığını başarıyla yansıttı, samimiyetiyle diziyi ısıttı. Kiralık katil Kadim rolünde Hakan Boyav da çok etkiliydi. Bulunduğu her sahneyi daha da izlenir kıldı. - 1001 Tv
 

Paylaş

Kış Güneşi Yazıları


 

Tüm Kış Güneşi Bilgileri