1001 Tv 25.01.2020 Zümrüdüanka
Zümrüdüanka

Alp Navruz ve Ceren Yılmaz'ın başrollerini paylaştığı, Cemal Şan'ın yönettiği, Can Sinan'ın kaleme aldığı, FOX'un Pastel Film imzalı dizi Zümrüdüanka'nın karakterlerini yakından tanıyalım. 

Serhat Demirkan (Alp Navruz)

 
Anne ve babasını küçükken kaybeden Serhat amcası tarafından yetiştirimiştir. Nevşehir'in güçlü ailelerinden birinin torunudur. Mücadeleci bir yapısı olan Serhat, küçük yaştan beri he okumuş hem de çalışmıştır ve mühendis olmuştur. Askerliğini yaparken, ailesine Suriye'de şehit düştüğü haberi verildi. 
 
 
Zümrüt Kuloğlu (Ceren Yılmaz)
 
Yolsul bir ailenin kızı olan Zümrüt, anne-babası ve iki kardeşiyle yolsul bir mahalle olan Körkuyu'da yaşamaktadır. Onurlu ve çalışkan ve çok güzel bir kızdır. Demirkanların şirketinde çalışmaktadır ve ailesinin geçimini o sağlamaktadır ama yetememektedir. Zümrüt, Demirkanların torunu Serhat'a aşıktır. Serhat'ın amcası adil, bu aşktan habersiz onunla evlenmek istemektedir. 
 
 
Abbas Demirkan (Selim Bayraktar)
 
Nevşehir'in en zenginve güçlü ailelerinden Demirkanların büyük oğludur. Evlidir ve iki çocuğu vardır ama acımasız, sadakatsız, bencil ve sert bir adamdır. Kardeşi Adil ile geçinememektedir.
 
 
Adil Demirkan (Umut Karadağ)
 
Demirkanların ortanca oğludur. Serhat'ı oğlu gibi yetiştirmiştir. Sevgi dolu, yumuşak tabiatlı, merhametli, sorumluluk sahibi bir adamdır. Abisi Abbas'la geçinemeektedir. Zümrüt'e aşıktır ve onun, yeğeni Serhat'ın sevgili olduğundan habersizdir. 
Azimet Demirkan (Ayten Uncuoğlu)
 
Demirkanların annesi, Serhat'ın babaannesidir. Ailenin saygı gösterdiği, sözünü dinlediği bir kadındır. Sert, kuralcı, gelenecekçi biridir. Oğlunu uzun yıllar önce kaybetmenin acısının ardından, torunu Serhat'ın da yasını tutmaktadır. 
 
 
Ülfet Kuloğlu (Hatice Aslan) 
 
Zümrüt'ün annesidir. Hayatı boyunca kurduğu ama ulaşmadığı zenginlik hayallerini kızlarının yapacağı evliliklere bağlamıştır. Hırslı, çıkarcı ve asabi bir kadındır. Tek amacı Zümrüt'ün Adil'le evlenmesini sağlamaktır. 
 
Rüstem Kuloğlu (Serhat Özcan)
 
Zümrüt'ün babasıdır. Yumuşak huylu, tok gözlü, sevgi dolu bir babadır. Demirkan Holding'de çalışırken geçirdiği kaza yüzünden çalışamaz duruma gelmiştir. Karısı tarafından hor görülmektedir. 


Saniye Arsoy (Sebahat Kumaş)

Demirkan Holding'de çalışan yoksul bir kızdır; kendisini kardeşine adamıştır. 18 yaşındaki kardeşi, Abbas Demirkan tarafından kandırılmış ve hamile bırakılmış; bu olaydan sonra intihara kalkışmıştır. Saniye kardeşinin başına gelenlerin hesabını sormaktadır.


Nevcihan Demirkan (Elif Çakman)

Abbas Demirkan'ın karısıdır, iki çocuk annesidir. Varlıklı bir ailenin kızıdır. Sadakatsiz, kaba ve bencil bir adam olan Abbas'la mutsuz bir evliliği vardır. 
 
Zümrüdüanka Zümrüdüanka

Paylaş

 

Tüm Zümrüdüanka Bilgileri