Uzunçorap 4.03.2015 Karadayı
Karadayı

Karadayı, 100. bölümünde yine heyecanlı olaylarla karşımızdaydı. Bu bölümde dizinin genel hikâye akışından başka sürpriz gelişmeler oldu:
Mahir hapse girdi, Feride babasına Mahir'le ilişkisini itiraf etti, Yasin Komiser açığa alındı, Mahir'in kardeşi Orhan niyahet Seyis'in yanından ayrıldı, İlknur'un ilk kocası Bülent yeni kocası Seyis'i bıçakladı, Eski Savcı Turgut yeni armatör Korkut Feride ve Yasin'le işbirliği yaptı, kabadayılar aleminde mahlası Beyefendi olan Mehmet Saim Bey tekrar devlet bakanı oldu, Savcı Adnan şaibe uyandırmayı göze alarak Yasin'in getirdiği delili karartınca, Yasin, Feride ve Mahir Savcı Adnan'ın tarafını ayan beyan gördüler.

Olaylar Karadayı ve etrafındakilerin aleyhinde gelişirken düşünmeden edemedim. Feride'nin annesi Mehmet Saim kendisini çocuklarıyla tehdit ettiği için, susuyor ama en azından Feride'ye "Babana karşı biraz ketum ol, planlarını anlatma" deseydi keşke. Feride iyi bir evlat sorumluluğuyla ve babasına duyduğu lekesiz güvenle  planlarını babasına anlatırken, farkında olmadan ayaklarına prangalar doluyor ve bu prangalar Mahir dahil, hepsini düşürüyor. Ortalık toz duman, hepsinin içi dışı her yerleri yara içinde. Yüce duyguları olmasa çoktan paramparça olmuşlardı. Sanırım diziyi böyle yıllardır ilgiyle izleten de olumlu karakterlerdeki iyi hallerin kötülüğün kat kat üstüne çıkması.

Olaylar ilerledikçe merak ettiğim başka bir şey de, İlknur'un Seyis'le ilgili gerçekleri öğrenince vereceği tepki. Ne yazık ki bu bölüm Songül tam Feride'den bir şeyler öğrenecekti ki, kapı mı ne çaldı, mutfaktaki konuşmaları yarıda kesildi. Songül hep "leyla". Evin küçük kızı olmasının hakkını veriyor doğrusu. Ülkeden firar ederlerken de babasının kurtulduğuna sevinmiyor, ayrıldıkları için göz yaşı döküyordu.
Yine de babasını düşünerek Yasin'le evliliğe doğru gitmesi, onun da kendi içinde yaptığı büyük bir özveri.

Mahir tutuklanmış, koğuşa girerken, ben de acaba koğuştaki diğerleri gibi temizlik yapar mı, bulaşık yıkar mı, soğan doğrar mı diye düşünürken, kapıda görünmesiyle koğuştan bir alkış koptu. Mahir'den çok ben şaşmışımdır. İnsan seviniyor, mutlu oluyor neden bilmem. Meğer bizim herdaim babasının şekfatine muhtaç oğlu, Feride'nin masum sevdalısı Mahir olarak gördüğümüz Mahir'imiz, gerçekten halk kahramanı olmuş, ünü ülkeyi tutmuş. Yine de Mahir Mahirliğini yaptı, kendisine hazırlanan yatağı yaşlı amcaya verdi. Verdi vermesine, yatak da pencere yanında, aydınlık, koğuşun en iyi yatağıydı belli ki ama yaşlı amca her gün nasıl in bin yapacak, nasıl tırmanacak o üst kata, orası ayrı konu.

Mahir idam cezasına mı çarptırılacak, Feride nasıl kurtulacak, İlknur seyisten kuşkulanmaya nasıl başlayacak, Orhan artık eve dönecek mi, Seyis sırlarını kendisiyle birlikte gömecek mi yoksa İlknur onu bulacak ve kurtaracak mı, Belgin çıktığında Mahir için bir şeyler yapacak mı, yoksa yine Turgut'la kuyu mu kazacak... Yeni bölüm heyecan ve merakla bekleniyor. - 1001 Tv

Karadayı

Paylaş

 

Tüm Karadayı Bilgileri