Işınla Bizi Scotty 18.04.2015 Medcezir
Medcezir

 Cuma akşamlarının, zirveyi kimselere bırakmayan dizisi "Karagül"ün aldığı reyting hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok, malum. Elbette artık üçüncü sezonunda ve 80. bölümündeki dizi biraz reyting kaybı yaşamaya başladı ama hâlâ rakiplerinden uzak ara önde.

TOTAL'in müzmin ikincisi "Arka Sokaklar" da son haftalarda biraz reyting kaybı yaşasa da günü bu grupta ikinci olarak tamamlamayı başardı. 'Başardı' diyoruz çünkü hemen alt sıradaki "Kara Ekmek" çok zorlu bir rakip olmaya başladı. Birkaç hafta öncesine kadar "Medcezir"le dördüncülük-beşincilik yarışında olduğunu söylediğimiz dizi, her hafta reytingini artırarak listede yavaş yavaş yükseliyor ve artık ikincilik için rekabet ediyor. ATV'de 13. bölümü yayınlanan dizinin bu hafta, üçüncü olduğu TOTAL'de aldığı reyting 4.41.
AB grubunda da her hafta reytingini yükseltiyor olsa da, bu grupta "Medcezir"in başarısına bağlı olarak daha alt basamaklarda yer alıyor. "Kara Ekmek" bu hafta AB'de 4.53 reytingle beşinci sırada. Dizinin en iyi durumda ve en başarılı olduğu grupsa ABC1. Bu grupta iki haftadır 5.0'ın üzerinde reyting alan dizi günün en çok izlenen ikinci programı olmayı da başardı; bu hafta aldığı reyting 5.17

 Sosyal medyanın her zaman en çok konuştuğu dizilerden olan ve en büyük hayran gruplarından birine sahip olan Medcezir'se son aylarda reyting yarışındaki iddiasını yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Sezon başında TOTAL'de 6.0, AB'de 8.50 ve ABC1'de 7.0 civarı reytingler alan dizi sezon boyunca izleyici kaybetti.

Son haftalarda TOTAL'de 4.0'ın altına da inmişken bu hafta yine 
toparlanarak 4.29 reytingle beşinci sıraya yerleşti. Büyük iniş çıkışlar yaşadığı, bir hafta 5.0'a yakın bir hafta 3.0'ün üzerinde sonuçlar aldığı AB'de ise geçen hafta 3.84 olan reytingini bu hafta 4.70'e çıkardı ve dört basamak yükselerek günün en çok izlenen dördüncü programı oldu. Tıpkı "Kara Ekmek"in olduğu gibi "Medcezir"in de en başarılı olduğu grup ABC1. Bu grupta da bu hafta reytingi belirgin bir şekilde artarak 4.86'ya yükseldi ve dördüncü sırada yer aldı. "Medcezir"in hayran kitlesi dizinin önümüzdeki sezon da devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Aldığı reyting sonuçları hâlâ pek çok diziden iyi olsa da sezon başına ve önceki sezona göre gerileme yaşadığından önmüzdeki sezonda devam için çok fazla umut vaad etmiyor. - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Medcezir Bilgileri