Uzunçorap 23.10.2016 Kalbimdeki Deniz
Kalbimdeki Deniz

42. haftada hangi dizi nasıl bir performans gösterdi, haftanın hareketleri sıralamayı nasıl etkiledi? 42. hafta 34 prime-time dizi yayınlandı. Fox Tv dizisi "Rüzgarın Kalbi" bir hafta aradan sonra yeni gününde (Pazartesi) ekrana geldi, "Rüzgarın Kalbi" yerine Cumartesi akşamında yayınlanan "Kalbimdeki Deniz" ilk kez ekrana merhaba dedi.  Show Tv dizisi "Arkadaşlar İyidir"in yayın saati PT2'ye alındı. Fox Tv dizisi "Kördüğüm" ve Show Tv dizisi "İlişki Durumu: Evli" final yaptı. 

Peki bu değişiklikler haftalık dizi reyting listesini nasıl etkiledi? "Kalbimdeki Deniz" ekrana nasıl başladı,yerine geldiği "Rüzgarın Kalbi"nden daha fazla reyting alabildi mi? "Rüzgarın Kalbi" yeni yayın günü Pazartesi'de, Cumartesi gününde aldığı reytingleri yükseltebildi mi? 
 

Öncelikle "Rüzgarın Kalbi"  40. haftada Total grupta (3,57) reytingle listenin 18. sırasındaydı. Dizi yeni gününde (2,18) reytingle 27. sırada yer aldı. "Rüzgarın Kalbi" AB grubunda (3,56) retingle 18. sıradan (1,75) reytingle 29. sıraya geriledi. Dizinin ABC1 grubunda aldığı sonuç da aynı yönde oldu. (3,84) reytingle bulunduğu 19. sıradan (2,05) reytingle 31. sıraya yerleşti. Gün değişikliği "Rüzgarın Kalbinin" reytinglerini ve sıralamasını olumsuz etkiledi. 
 
Yeni dizi "Kalbimdeki Deniz" ilk haftasında Total grupta (3,97) reytingle 16. sıraya yerleşti. Dizi AB grubunda (3,60) reytingle 17. sırada, (3,67) reytingle 21. sırada yer buldu. "Kalbimdeki Deniz" 34 dizinin bulunduğu listede orta sıralarda yer aldı. "Kalbimdeki Deniz" ve "Rüzgarın Kalbi" dizilerinin tüm gruplarda 3+ reytinglerle, birbirine yakın sonuçlar aldığı, "Kalbimdeki Deniz"in Total ve AB gruplarında, "Rüzgarın Kalbi"nin ABC1 grubunda öne geçtiği görüldü.  
 
Final bölümleri yayınlanan dizilerden "Kördüğüm" Total grupta (2,13) reytingle 30. sırada, "İlişki Durumu: Evli" (1,47) reytingle 33. sırada ekran veda etti. Yayın saati PT2'ye alınan "Arkadaşlar İyidir" 31. sırada (1,68) ile haftayı kapadı.
 
Listenin üst sıralarına ilerlersek; ilk üç sırada yer alan diziler geçen haftayla aynı gerçekleşti. Haftanın en çok izlenen dizisi "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olurken", "İçerde" AB grubunun lideri oldu. "İçerde" Total grupta 4. sırada kendine yer buldu. İkinci sırada yine "Arka Sokaklar" dizisi devreye girdi. Üçüncü sırada ise "No :309" dizisi göründü. Geçen hafta 4. sıraya görünen iddialı dizilerden "Bana Sevmeyi Anlat" ve "Kara Sevda" bu hafta yerlerini "Kiralık Aşk"a bıraktılar. "Kırgın Çiçekler" ise haftann en çok izlenen 5. dizisi oldu. 
 
Bu hafta "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz", "Hayat Bazen Tatlıdır", "Poyraz Karayel", "Gülümse Yeter", "Paramparça", "Yeter", "Seksenler", "Hangimiz Sevmedik" ve "Sevda Kuşun Kanadında" olmak üzere (9) dizi tüm gruplarda çıkış gösterdi.
 
"No: 309", "İçerde", "Bana Sevmeyi Anlat", "Cesur Yürek", "Seviyor Sevmiyor", "Bodrum Masalı", "Tatlı İntikam", "Aşk Laftan Anlamaz", "Familya", "Arkadaşlar İyidir" ve "İlişki Durumu: Evli" olmak üzere (11) tüm gruplarda iniş gösterdi. 
 
Diğer diziler farklı gruplarda iniş ve çıkışlar kaydetti.
Kalbimdeki Deniz

Paylaş

 

Tüm Kalbimdeki Deniz Bilgileri