1001 Tv > Gündem Yorumları > Kalabalık Salı'da, ilk onda yalnızca iki dizi

Kalabalık Salı'da, ilk onda yalnızca iki dizi

Işınla Bizi Scotty | 18.03.2015 | Aşk Yeniden
Aşk Yeniden

 Şu geçirdiğimiz bir iki haftada "Survivor"ın reyting listesinin zirvesini ele geçirmesini, adeta dağıtmasını görmezden gelmek imkansız. Bu durum yarışma sonlanana kadar değişecek gibi de görünmüyor. Her hafta bir öncekinden daha başarılı sonuçlar alıyor. Bu Pazartesi "Paramparça"yı TOTAL'de geçmesi gibi, 17 Mart Salı akşamı da her işki grupta "Aşk Yeniden"i geçerek yine birinci oldu.

Bununla birlikte, "Survivor" reyting listesinde geçiyor olduğu dizilerin reytinglerinlerinden pek bir şey azaltmıyor. Geçen Salı "Aşk Yeniden" her iki grupta da liderken bu hafta "Survivor"a geçildi ama TOTAL'de aldığı reyting geçen haftadan daha fazla oldu ve AB'de de yine iki haneli reytinge ulaştı. "Aşk Yeniden" 8.78'le TOTAL'de, 10.09'la da AB'de ikinci sırada.  Yine Salı akşamlarının bir diğer iddialı dizisi olan "Kaderimin Yazıldığı Gün" esas etkiyi "Survivor"dan değil, "Aşk Yeniden"den almış görünüyor. "Kaderimin Yazıldığı Gün" ve "Aşk Yeniden" rekabetinde farkın iyice açıldığını söylemek yanlış olmaz. Star Tv'nin dizisi bu hafta TOTAL'de "Aşk Yeniden"in özetinin de gerisinde kalarak TOTAL'de 6.26 reytingle dördüncü, AB'de 5.21 reytingle beşinci sırada yer aldı ve AB'de neredeyse, rakibi "Aşk Yeniden"in yarısı kadar reyting almış oldu.

İlk beş programın ardından 17 Mart Salı'nın reyting listesinde bir primetime dizisi görebilmek için epey çaba harcamak gerekiyor. Oysa ki Salı, diziler açısından en kalabalık günlerden biri.
Dün akşam biri yeni başlayan ve biri biten olmak üzere sekiz dizi vardı. Maalesef bunların yalnızca ikisi ilk on program içine girebildi.

 Yine Salı akşamlarının bir diğer iddialı dizisi olan "Kaderimin Yazıldığı Gün" esas etkiyi "Survivor"dan değil, "Aşk Yeniden"den almış görünüyor. "Kaderimin Yazıldığı Gün" ve "Aşk Yeniden" rekabetinde farkın iyice açıldığını söylemek yanlış olmaz. Star Tv'nin dizisi bu hafta TOTAL'de "Aşk Yeniden"in özetinin de gerisinde kalarak TOTAL'de 6.26 reytingle dördüncü, AB'de 5.21 reytingle beşinci sırada yer aldı ve AB'de neredeyse, rakibi "Aşk Yeniden"in yarısı kadar reyting almış oldu.

İlk beş programın ardından 17 Mart Salı'nın reyting listesinde bir primetime dizisi görebilmek için epey çaba harcamak gerekiyor. Oysa ki Salı, diziler açısından en kalabalık günlerden biri.
Dün akşam biri yeni başlayan ve biri biten olmak üzere sekiz dizi vardı. Maalesef bunların yalnızca ikisi ilk on program içine girebildi.

"Küçük Ağa" dün akşam TOTAL'de 2.70 reytingle 22, AB'de 1.98 reytingle 21inci sırada yer alarak final yaptı. TRT'nin Osmanlı dönemi polisiyesi "Filinta" on üçüncü bölümünde TOTAL'de 2.31 reytingle 27, AB'de 3.07 reytingle 11inci sırada yer aldı. Kanal D'nin yeni dizisi "Kara Kutu" TOTAL'de 3.16 reytingle 16, AB'de 2.75 reytingle 12inci olarak, ikinci bölümünde de fazla umut vermedi. TV8'in on bir yıl aradan sonra, yeni oyuncularla yayınlamaya başladığı "Ayrılsak da Beraberiz" de parlak bir başlangış yapamadı. Komedi türündeki dizi TOTAL'de 2.56 reytingle 23, AB'de 2.64 reytingle 15inci sırada kendisine yer bulabildi. ATV'nin yeni dizisi "Racon Ailem İçin" ise ikinci bölümünde, ilk haftaya göre daha da düşük reytingler alarak bu sezonun en başarısız dizilerinden biri oldu. Dizi TOTAL'de 1.22 reytingle 47, AB'de ise 1.24 reytingle 37inci olabildi.
Geçen bir-bir buçuk ay içerisinde Salı günleri, altı yeni dizi başladı ve bunların sadece biri ("Aşk Yeniden") başarılı olabildi. Diğerlerinden gün değiştiren, yayından kalkanlar da var, kaldırılması düşünülen de. Belki de kanallar, rekabetin çok daha az olduğu diğer günleri değerlendirmeye başlamalılar artık.

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı