1001 Tv 2.10.2019 Kadın
Kadın

FOX'un iki sezondur ilgiyle izlenen, başarılı dizisi Kadın, 1 Ekim Salı akşamı 3. sezonuyla geri döndü. Geçen sezonun finalinde yaşanan büyük kazanın ardından yaşananların anlatıldığı bölüm pek çok duygusal sahneyi barındırıyordu. Dramatik bir ayrılığın ve kadroya önemli bir katılımın yaşandığı 3. sezon ilk bölümünde yaşananlara, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge, sosyal medya hakkında söylenenlere yakından bakalım: 

Kaza gerçekleşir. Ortalık birbirine girmiştir. Acil kurtarma ekipleri müdahale der. Arif, fiziksel olarak iyidir ama şoktadır. Bahar, Hatice ve Sarp sedyeyle hastaneye kaldırılırlar, ameliyata alınırlar Kaza haberini alan Enver fenalaşır. Hastaneye gelir. Ceyda, kaybolan Arda'nın bulunması için Emre'nin onu aradığı benzinliğe gelir. Jandarma Arda'yı aramaktadır. Şirin annesinin kaza geçirdiğini öğrenir ve hastaneye koşar. Hastanede Arif'i gören Şirin ona saldırır. Arif'i kazayı bilerek yapmakla suçlar. Bu sırada Bahar, Sarp ve Arif'in de kazada olduğunu öğrenen Enver, Arif'in kendisiyle aynı odada kalmasını ister. Şirin buna karşı çıkar. Doktor Jale, ona babasının kalbinin de kritik durumda olduğunu, Enver ne isterse Şirin'in onu üzmemek için kabul etmesi gerektiğini söyler. Şirin babasını üzmemek için Arif'ten özür diler. Çocuklar Bahar, Sarp ve Hatice'nin kaza yaptıklarını ve hayati tehlikelerinin olduğunu Arif'in babası Yusuf'tan öğrenir. Sarp, ameliyat esnasında rüyasında Bahar'ın Arif'le evlendiğini görür.
 

Şirin, Enver'in isteği üzerine çocuklarla ilgilenmek için eve gider, onlara Bahar ve Hatice'nin ameliyatta olduğunu söyler. Kısmet, Arif'in kırmızı ışıkta geçtiğini gören şahitler olduğunu söyler. Arif'in çarptığı ilk arabadaki yarlanan kişinin ünlü yazar Fazilet Kadıoğlu olduğu ortaya çıkar. Enver kendisine geçmiş olsun demeye odasına gider ancak soğuk karşılanır. Arda'nın saklandığı kamyonun sürücüsü onu bulur ama polise haber vermeye çekinir. Ameliyat sırasında rüyasında Şirin'in kendisini uçurumdan attığını gören Hatice'nin durumu kritikleşir. Arda'nın aracına saklandığı sürücü onu gece geç saatte, tarlaların arasına bırakır. Bahar, yoğun bakımda uyanır. Arda uyuyakaldığı tarlada sabah çalışanlar tarafından bulunur. Ceyda ve Emre onu almaya giderler. Hatice gözlerini açar. Enver uyandığı haberini Şirin'e verir ve çocukları da alarak hastaneye gelmesini ister. Bahar'dan trafik kazası geçirdiklerini saklarlar ve sadece kendisinin düştüğünü söylerler. Çocuklar annelerini ziyaret ederken Şirin de, Hatice'yi yoğun bakımda ziyaret etmek için hazırlanır. Sarp gözlerini açar. Bu sırada yoğun bakımda yan yatağında olan Hatice'nin kalbi durur. Tüm çabaya rağmen kurtarılamaz. 

REYTING: Geçtiğimiz iki sezonu oldukça yüksek izlenme oranlarıyla geçiren, özellikle 2. sezonunda iki haneli oranlarla sadece gününün değil, haftanın en çok izlenen dizilerinden olan Kadın, yeni sezonuna da başarılı başladı. Bununla birlikte sezon finaline göre tüm kategorilerde bir miktar düşüş görüldü.

FOX'un Med Yapım - MF Yapım imzalı dizisinin 65. bölümü Total'de 8.49 reytingle, AB'de 7.30 reytingle ve ABC1'de 8.58 reytingle gün birincisi oldu.
 

BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER

Bahar - Ben Bahar Çeşmeli. Buraya çok uzun bir yoldan geldim. Ben Bahar Çeşmeli, her düşündüğünde yeniden daha güçlü bir şekilde ayağa kalkan Bahar Çeşmeli. Çünkü savaş hayat dediğiniz bu kocaman savaş alanında önemli olan hiç düşmemek değil; düşsen bile tekrar ayağa kalkabilmek. Ben Bahar Çeşmeli. Uzun bir yoldan geldim, çocuklarımla beraber. İki tane çocuğum var. Çok iyi çocuklar. Büyüğü kız, adı Nisan. Küçüğümün adı Doruk. Ama siz onu görürseniz sakın Doruk demeyin, çok kızar; çünkü o kendisine 'Dorukcum' denmesini istiyor. Annem beni ve babamı terk ettiğinde henüz on iki yaşındaydım. Gittiği için ona çok kızmıştım. Yıllar boyu ona hep kızgındım. Sonradan anladım ki kızgınlık sandığım şey aslında özlemmiş. Annem gittikten sonra babam da gitti. Yıllar boyu annemi aldattığı kadın onu terk edince bu acıya dayanamadı ve intihar etti. Onu o halde ben buldum. Ben Bahar Çeşmeli. Herhangi bir kadınım. Öylesine, sıradan bir kadın... Bir gün bir adama aşık oldum, Sarp Çeşmeli. Onu gördüğümde ayaklarım yerden kesilmişti ve nefesim. Nefesimi kesmişti. Evlendik. Kocamı çok seviyordum. Oda beni seviyordu. Çok mutluyduk, çok... Bir gün bu mutluluğun bozulabileceği aklıma bile gelmiyordu. Sonsuza kadar mutlu olacağız sanıyordum. 'Evlendiler ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar.' Masalın sonu buydu benim için. Ama tabi hayat masallara pek benzemiyor. En azından benimki... Sarp bir kaza sonucu bizi bırakıp gitti. Bana 'Sarp bir gün gidecek ve sen başka birini seveceksin.' deseler hayatta inanmazdım. 'İnsan ömründe sadece bir kez sever.' derdim. Sahi, insan ömründe kaç kere sever? Kaç kere? Ben hastalandığımda oğlum şöyle demişti: 'Anneler ölmez, bayılır.' Ve biliyor musunuz? Doruk buna bütün kalbiyle inanıyordu. Anneler ölmez, bayılır... Ben Bahar Çeşmeli. Buraya uzun bir yoldan geldim. Bu yolda annemi elimden aldı diye nefret ettiğim adam babam oldu, ben de onun evladı... Babam... Öz kızından farksız olduğumu kalbimin derinlerine fısıldadı. Ben de ona inandım. Zaten onu tanısanız siz de her söylediğine inanırsınız. O öyle biri, başka türlü biri. Ben Bahar Çeşmeli. Buraya uzun bir yoldan geldim, çocuklarım ve dostlarımla... Dostlarımdan çok şey öğrendim. Mesela sevmek için birbirine benzemek gerekmediğini... Gerçek bir dostun bize verilmiş en güzel armağan olduğunu...

 
Enver - Bir koca, bir baba sevdikleri orada can çekişirken korkmazsa, üzülmezse bu insanlık değil ki... Siz beni insanlıktan çıkardınız.
 
KısmetArif, bir sürü yaralı var. Eğer birine bir şey olacak olursa başın büyük belada demektir.
Arif (Bağırır) - Birine bir şey olacak olursa ben öleyim zaten. 'Ben kullanıyordum arabayı' diyorum, anlamıyor musun? Ben, ben! Başkası değil! Ne olduysa benim suçum.
 
Şirin (Doruk ve Nisan'a bağırarak) -  Gidin odanıza hadi! Aptallar!
Doruk - Sen de bamyasın.
Nisan - Bamya mı?
DorukHı hı... Ben bamya sevmem.İZLEYİCİ YORUMLARI: Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #Kadın başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda dizinin ne kadar çok özlendiği, oyuncuların duygusal sahnelerdeki performanslarının etkileyiciliği ve özellikle bölüm sonunda Hatice'nin ölümünün yarattığı üzüntü hakkındaki yorumlar dikkat çekti.

 

Siz Kadın'ın 3. sezon ilk bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz sahneler hangileriydi? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Kadın Kadın

Paylaş

 

Tüm Kadın Bilgileri