İlk karşılaşma nasıl sonuçlandı?

Işınla Bizi Scotty 24.09.2016 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

Geçtiğimiz hem yaz hem kış sezonunun, hakkında en çok konuşulan, en merak edilen, oyuncularının kısa sürede birer yıldıza dönüştüğü, her yaş grubu ve kesimden çok sayıda takipçisi olan başarılı dizisi Kiralık Aşk, dün akşam kadrosuna güçlü takviyelerle geri döndü. Medyada ve sosyal medyada gördüğü ilgi azalmamasına rağmen, sezon sonuna doğru reytinglerinde düşüş başladığı için dizinin ikinci sezona devam edip etmeyeceği tartışma konusu olmuştu. Elbette  bu kadar  sükse yapmış bir dizinin ilk sezonda final yapması televizyon tarihimizde pek görülmüş bir olay olmadığından ve akla da yatkın gelmediğinden devam kararı alınmıştı. İşte böylesi ilgi gören bir dizinin dinlendikten, takviyeler yaptıktan ve sahnelerinin bir kısmı için de İtalya'ya kadar gidip çekim yapıldıktan sonra reyting listesine nasıl bir dönüş yapacağı merak uyandırıyordu elbette.

 
Kiralık Aşk, tatilden sonra yeni sezonu için geri dönen tek dizi değildi; Arka Sokaklar da onunla döndü. Kanal D'nin polisiye dizisi için bir önceki sezon sonunda final, ardından devam kararı alınmıştı. Sezon sonuna doğru, sevilen karakterlerden Hüsnü Çoban'ın vurulması ve ölüp ölmeyeceği belirsizliğiyle dizi bir anda gündeme oturmuş ve reyting listesinin de zirvesine yerleşmişti. Bu durum haftalar boyunca sürdü. 10 yılın yorgunluğunun ardından, yeni sezona başlarken nasıl bir sonuç alacağı en merak edilen iş değildi doğrusu. Az sonra sonuçlardan söz ederken de değineceğim, Arka Sokaklar yine şaşırtmayı başardı.
 
Yaz sonuna doğru başlayan Ay yapım projesi Bana Sevmeyi Anlat, büyük bir patlama yapamasa da başarılı bir başlangıç yapmıştı, bu durum bu haftaya kadar da sürdü. Geçen sezonun güçlü yapımlarıyla karşılaşmasından nasıl etkileceğini kestirmek kolay değildi. 
 
Bir de yaz sezonuna iyi başlayan, verdiği zorunlu uzun aranın ardından toparlanamayarak hızla düşüşe geçen ve ani bir kararla hem ismini hem konusunu hem de kadrosunun çoğunu değiştiren ATV'nin romantik-komedisi Kaçın Kurası (Rengarenk) vardı ki apar topar hazırlanmış bir romantik-komedi olarak Kiralık Aşk karşısında şansı düşük görünüyordu. Yine de her yeni dizi bir kapalı kutu. Yayına başlamadan önce verdiği izlenimin bölümün tamamıyla örtüşmeme ihtimali her zaman var.
 
Sezonun başladığı bu hafta, her akşam olduğu gibi, Cuma akşamı için de eski ve yeni projelerin nasıl sonuç alacağı, kimlerin parlayıp kimlerin söneceği merakı ve bu merakın neden olduğu heyecan son seviyedeydi elbette.
 
Geçen sezonunun başrol oyuncularından Kiralık Aşk ve Ay Yapım'ın iddialı dizilerinden Bana Sevmeyi Anlat gibi güçlü rakipler varken akşamın en başarılı dizisi, sürpriz yaparak Arka Sokaklar oldu. On birinci sezonundaki dizi TOTAL'de 7.29 reytingle gün birincisi olarak çok güçlü bir başlangıç yaptı. AB ve ABC1 gruplarında da sırasıyla 5.25 ve 6.11 reytingle ikinci sırada yer aldı.
 
Heyecanla beklenen Kiralık Aşk da, Arka Sokaklar'ın başarısının yanında biraz gölgede kalsa da başarılı bir dönüş yaptı. Star Tv dizisi  TOTAL'de 6.06 reytingle ikinci olurken, AB'de 6.81 ve ABC1'de 6.87 reytingle günün en çok izlenen programı oldu.
 

Dün akşama kadar yükselen bir grafiği olan ve son bölümüyle 6.0'ın üzerinde reytingle tüm gruplarda birinci sırada yer alan Bana Sevmeyi Anlat, rakiplerinin geri dönüşünden olumsuz etkilendi ama büyük bir düşüş de yaşamadı.  Fox dizisi TOTAL'de 4.17 reytingle beşinci; AB ve ABC1 gruplarında sırasıyla 4.48 ve 5.08 reytingle gün üçüncüsü oldu. Bana Sevmeyi Anlat 1.5-2 puan aralığında bir kayıpla Cuma'nın üçüncü dizisi konumuna yerleşti. 

Akşamın hayal kırıklığı yaşayanıysa Kaçın Kurası oldu. İkinci bir şans arayan dizi aradığını Cuma akşamı bulamadı; TOTAL'de 1.96 reytingle yirmi bir, AB'de 1.73 reytingle on dokuz ve ABC1'de 1.69 reytingle yirmi ikinci olabildi. Tüm gruplarda 2.0'ın altında kaldı.
 
Arka Sokaklar bu başarıyı sürdürebilecek mi, yoksa önceki sezonlardaki inişli-çıkışlı durumuna geri mi dönecek? Kiralık Aşk, yaz boyunca  yükselen özlem ve merakla tv karşısına oturan izleyiciyi koruyabilecek mi, yoksa geçen sezon olduğu gibi düşüş mü yaşayacak? Bana Sevmeyi Anlat yaz boyunca elde ettiği oranlara dönebilecek mi? Atv, Kaçın Kurası'na kendini gösterebilmesi için şans tanıyacak mı? Heyecanlı bir giriş yaptığımız yeni sezonun en ilginç akşamlarından biri de kuşkusuz Cuma.
 

  

Kiralık Aşk

Paylaş

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri