Işınla Bizi Scotty 24.06.2016 Seviyor Sevmiyor
Seviyor Sevmiyor

Yüksek Sosyete, dün akşam 2. bölümüyle ekrana geldi. İlk bölümüyle sürpriz yaparak Perşembe'nin güçlü dizilerini arkasında bırakıp oldukça iyi bir başlangış yapan dizinin 2. bölümünde de bu başarıyı sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusuydu. Star Tv dizisi tüm gruplarda izlenme oranını artırdı ve günün en çok izlenen dizisi oldu. Bi Yapım tarafından hazırlanan, başrollerinde Engin Öztürk ve Hazar Ergüçlü'nün yer aldığı yapım TOTAL'de 4.45, AB'de 4.76 ve ABC1'de 3.92 reytingle tüm gruplarda gün ikincisi oldu. 

 
Yüksek Sosyete'nin başarısının kalıcı olacağının göstergesi olarak tekrarının aldığı sonuçlara bakmak yeterli. 23.15'te ekrana gelen 2. bölüm tekrarı, tıpkı geçen hafta olduğu gibi Perşembe akşamının iddialı dizilerini arkasında bırakıp günün en çok izlenen 2. dizisi olmayı başardı. Tekrar bölüm TOTAL'de 2.83 reytingle 8, AB'de 2.86 reytingle 4 ve ABC1'de 2.82 reytingle 6. sırada yer aldı. 
 
Bu sonuçlarla Yüksek Sosyete yazın en başarılı projelerinden biri olacağı izlenimi veriyor.

Çarşamba akşamı da reyting listelerinde dikkat çeken hareketler meydana geldi. Geçen hafta Atv Seviyor Sevmiyor'la, Show Tv ise Aşk Laftan Anlamaz ile yaz rekabetine aynı gün girmişler, üstelik Fox'un kendileri gibi bir romantik komedi olan No 309 dizisinin yanı sıra Kara sevda ve Poyraz Karayel'in de sezon finalleriyle yarışmak zorunda akalmışlardı. İlk bölüm sınavından Seviyor Sevmiyor başarıyla geçerken, Aşk Laftan Anlamaz çok umut vermeyen zayıf bir başlangıç yapmıştı.

 
22 Haziran Çarşamba akşamı, sezon dizilerinin tamamının aradan çekilmesyle meydan romantik-komedilere kaldı. EURO 2016 maçlarına olan ilginin de zayıflamasıyla bu yeni romantik-komediler kendilerini daha fazla gösterme imkanı buldular.
 
Başladığı günden beri ilk onun alt basamaklarında yer alan No 309 TOTAL'de ve ABC1'de en çok izlenen dizi oldu. Bu gruplarda sırasıyla 3,85 reytingle 2 ve 3,51 reytingle 4. sırada yer aldı. AB'de ise 3,48 reytingle günün en çok izlenen 6. programı oldu.
 

Seviyor Sevmiyor ilk bölümüyle güçlü bir başlangış yapmıştı. Bu hafta da iddiasını sürdürdü. Atv'nin romantik-komedi türündeki dizisi TOTAL'de 3,62 reytingle 3, AB'de 3,59 ve ABC1'de 3,51 reytingle 4. sırada yer aldı.

 
Hâlâ rakipleri kadar yüksek oranlara ve basamaklara ulaşamasa da günün en büyük çıkışı Show Tv dizisi Aşk Laftan Anlamaz'dan geldi. Yüksek Sosyete gibi, Bi Yapım tarafından hazırlanan dizi ilk bölümüyle TOTAL'de 2.07 reytingle 23. olmuşken AB'de ise 1.39 reytingle 32. sırada kendisine yer bulabilmişti. 2. bölümüyle durumunu hızla toparladı ve ilk ona girmeyi başardı. Başrollerinde Hande Erçel ve Burak Deniz'İn yer aldığı dizi bu hafta TOTAL'de 3.01 reytingle 8, AB'de 2.67 reytingle 12 (Bu grupta tekrar bölümüyle 8. oldu) ve ABC1'de ise 2.70 reytingle 11. sırada yer aldı. (Bu grupta da tekrar bölümü 9. sırada yer aldı) 
 
Geçen hafta, bu yeni diziler hakkında sadece bir hafta bekleyerek, sezon dizilerinin sezon finallerinden sonra yayına başlasalar daha çok şansları olabileceğinden söz etmiştik. Şu anki tabloya bakarak aynı türdeki bu üç dizinin aynı akşam değil, haftanın farklı günlerinde ekrana gelmesiyle çok daha iyi sonuçlar alabileceklerini söylemek yanlış olmaz.

 

Seviyor Sevmiyor

Paylaş

 

Tüm Seviyor Sevmiyor Bilgileri