İkinci belli, birinci kim?

Işınla Bizi Scotty 26.03.2015 Poyraz Karayel
Poyraz Karayel

 Bu Çarşamba da, geçen çarşamba olduğu gibi tüm gruplarda, günün en çok izlenen ikinci programı "Poyraz Karayel" oldu. Gün birincisi olup en yüksek reytingi alamasa da "Poyraz Karayel"in günün en başarılı dizisi olduğunu söylemek mümkün çünkü grupların hepsinde birden, bu kadar yüksek sonuç alan başka bir dizi yok.

5.85 reytingle TOTAL'in birincisi olan "Güzel Köylü", AB'de 3.49'la dokuzuncu sırada. 8.73 reytingle AB'nin birincisi olan "Diriliş Ertuğrul"sa TOTAL'de 5.50 reytingle üçüncü oldu. Kanal D'nin romantik polisiyesi "Poyraz Karayel" ise AB'de 7.39 reyting ve TOTAL'de 5.57 reytingle ikinci sırada yer aldı.

 "Poyraz Karayel" uzun süren bir erteleme/tanıtım döneminin ardından yayınlandığı ilk hafta çok parlak olmayan sonuçlar almış; ama başrol oyuncusu İlker Kaleli'nin Twitter hesabından 9 Ocak'da yaptığı "2. bolumde isler karismaya basliyor, hikaye hizlaniyor, hazir olun!" açıklamasına uygun olarak, ikinci bölümde roket hızıyla yükselip ikincilik ve üçüncülük koltuğuna oturmuştu.

O zamandan bu zamana kadar reyting sırlamasındaki yerinde neredeyse hiç değişiklik olmadı; nadiren üçüncülüğe inse de çoğunlukla tüm gruplarda gün ikincisi oldu. Aynı gün yayınlanan ve farklı gruplarda birinci olan rakipleri ise, güçlü olmadıkları diğer gruplarda hep iniş ve çıkışlar yaşadı. Dolayısıyla "Poyraz Karayel"in tüm seyirciler arasında kensine sağlam ve güçlü bir seyirci edindiğini söyleyebiliriz.

Paylaş

 

Tüm Poyraz Karayel Bilgileri