Uzunçorap 22.08.2015 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

Dün akşam ekranlarda 3 dizi vardı. Kiralık Aşk, Zengin Kız Fakir Oğlan ve yeni günlük dizi Çınarın Gölgesinde.

Kiralık Aşk yine birinci oldu. Onu geçiyorum. Bu hafta Zengin Kız Fakir Oğlan final kararı aldığı duyuldu.
Bu durumda Fox'ta 5. bölümüyle
ekrana gelen Zengin Kız Fakir Oğlan'ın gidişatı nasıl, TRT'deyken parlak mıydı, Fox'a geçince düşüş mü oldu, yoksa gidişatı zaten öyle miydi, merak ettim. Aslında
TRT'de durumu iyi olmasaydı, zaten Fox'a transfer olmazdı. Yine de TRT'deki durumuna da baktım.


Zkfo'nın TRT1'deki sonuçlarına bakınca, 1'li rakamlı tek reytingi olağandışı bir günde yayınlandığı zaman aldığı görülüyor.

TRT1'deki son bölümünde AB grubunda 3,42 reyting almış. Fox tv'deki yayınlarda herhangi bir bölüm veya grupta 3'lü reytinglere. ulaşılamamış.

Fox Tv'de başladığı bölümden bu yana, çok hafif de olsa reytinglerde yukarı doğru bir eğilim var ama herhalde bu yavaş artış kanal için yeterli gelmemiş olsa gerek.
Ayrıca bir önceki hafta da reytinler, 07 ağustos haftasından düşük. Yani hafif de olsa bir dalgalanma da söz konusu.

Yukarıdaki verileri baz alarak TRT1'deki son dönem reyting ortalaması (6 Haziran cmts günü hariç) Total grupta 18,34/7 = 2,62 AB grubunda 20,89/7=2,98
Total grupta 10,31/5=2,062 AB grubunda 8,52/5=1,70

Görünen o ki, büyük farklardan söz edilemese de, dizinin Fox tv'de aldığı reytingler TRT1'deki reytinglerine oranla düşmüş. Tabii ki bunda yaz sezonu olmasının da etkisi vardır. Ayrıca dizinin özellikle AB grubunda puan kaybettiği görünüyor. AB grubunun yaz sezonunda daha az dizi izlediğine dair bir gözlemim vardı, bu azalışta etkisi olduğunu düşünüyorum.

Kiralık Aşk

<br />

Kiralık Aşk

<br />

Paylaş

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri