Hizmetçiler hakkında merak edilenler

1001 Tv 7.03.2020 Hizmetçiler
Hizmetçiler

 1. Hizmetçiler hangi kanalda yayınlanacak?

Dizi, Kanal D'de ekrana gelecek.


2. Hizmetçiler dizisi hangi tarihte başlıyor?

7 Mart Cumartesi akşamı yayına başlıyor.


3. Hangi günler yayınlanacak?

Hizmetçiler dizisi  Cumartesi akşamları ekrana gelecek.


4. Hizmetçiler  dizisinde hangi oyuncular oynuyor?


Dizinin başrollerini Deniz Baysal, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Seçkin Özdemir, Yiğit Kirazcı, Ayşenil Şamcıoğlu, Gamze Karaduman, Nilay Erdinmez, Neslihan Arslan, Hazal Benli, Servet Pandur ve Cansu Fırıncı paylaşıyor.


5. Hizmetçiler'in konusu ne? 

Dizi, Cennet Konakları isimli sitede hem ev sahiplerinin hem de bu evlerde çalışan hizmetçilerin sakladıkları sırların etrafında gelişen olayları anlatıyor.

Küçük bir kasabada kendi halinde yaşayan Ela’nın hayatı İstanbul’un ünlü ailelerinden Atahanlıların torunlarının kaçırılmasıyla bir günde tümden değişir. Onu lüks bir sitenin kapısına getiren gerçeğin peşinden sürüklenirken hayat ona bu kez bambaşka bir oyun oynar. Adına Cennet Konakları denen bu lüks sitede artık bir hizmetçidir. Birbirinden farklı zengin hayatları tanıdıkça herkesin gerçek yüzlerini de görmeye başlar. Üstelik tıpkı zenginler gibi onların evlerinde çalışan hizmetçilerin de sırları vardır. Saklanan sırların ucu Atahanlıların kayıp hizmetçisine dayandığında Ela burada yaşayan hiç kimsenin masum olmadığını anlar. Hacer, Atiye ve Çiçek de yaşananların birer parçasıdır.  Çünkü bu sitede hizmetçiler sadece evleri değil, patronlarının sakladığı “kirli” çamaşırları da temizlemektedir. İşin aslı Cennet Konakları’nda hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

 

 

6. Hizmetçiler dizisi hangi diziden uyarlama?

Hizmetçiler, ilk defa Meksika’da "Ellas son La Alegria Del Hogar" adıyla, ardından Amerika’da "Devious Maid’s" adı ile yayınlanan formattan uyarlanmıştır.


7. Hizmetçiler dizisi nerede çekiliyor?

Dizi, İstanbul'da çekiliyor.


8. Hizmetçiler dizinin yönetmeni ve sanaristi kim?

Hizmetçiler'i Kiralık Aşk ve Yüksek Sosyete dizilerinin de yönetmeni olan Metin Balekoğlu çekiyor; dizinin senaryosunu ise Makbule Kosif, Gülsev Karagöz, Özer Çetinel, Ruhan Arca ve Alper Alp Özgen kaleme alıyor.


9. Hizmetçiler dizisinin yapım firması ne?

Hizmetçiler'in yapım firması 4N1K serisinin de yapımcısı olan Fabrika Yapım.


10. Hizmetçiler dizisinde hangi oyuncu, hangi karakteri canlandırıyor?

Deniz Baysal "Ela Sönmez", Algı Eke "Atiye Kulaksız", Selen Domaç "Hacer Tuna", Aleyna Solaker "Çiçek Tuna", Seçkin Özdemir "Yiğit Atahanlı", Yiğit Kirazcı "Aras Atahanlı", Ayşenil Şamcıoğlu "Nimet Atahanlı", Gamze Karaduman "Demet Atahanlı", Nilay Erdönmez "Gülseren Atahanlı", Neslihan Arslan "Neslihan Gülkaya", Hazal Benli "Aslı Coşkun", Servet Pandur "Belkıs Sipahioğlu" ve Cansu Fırıncı "Yaşar Tuna" karakterlerini canlandırıyor.

 

Hizmetçiler Hizmetçiler Hizmetçiler

Paylaş

 

Tüm Hizmetçiler Bilgileri