Hekimoğlu On Soru - On Cevap

1001 Tv 15.12.2019 Hekimoğlu
Hekimoğlu

 

HEKİMOĞLU 10 SORU - 10 CEVAP

 

1. Hekimoğlu dizisi hangi kanalda yayınlanacak?
 
   Dizi Kanal D'de ekrana gelecek.
   
2. Hekimoğlu dizisi ne zaman başlıyor?
  
   Dizi 17 Aralık 2019 Salı günü ekrana gelmeye başlayacak. 
 
3. Hekimoğlu dizisi hangi günler yayınlanacak?
 
   Dizi salı günleri yayınlanacak.
 
4. Hekimoğlu dizisinde kimler oynuyor?
 
   Dizinin başrollerini Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz  paylaşıyorlar.
 
5. Hekimoğlu dizisinin konusu ne?
 
   Dizide, hastalıklara bir dedektif gibi yaklaşarak az rastlanır vakaları çözebilen, hastane düzenine ayak uydurmakta güçlük çeken, antisosyal, ukala ve huysuz, sıradışı doktor Ateş Hekimoğlu'nun hikayesi anlatılıyor.
   
6. Hekimoğlu dizisi hangi diziden uyarlama?
 
   Dizi, 2004 yılında yayınlanmaya başlayan ve 8 sezon süren, tıbbi drama temalı Amerikan dizisi "House M. D." dizisinden uyarlamadır.
 
      
7. Hekimoğlu dizisinin yönetmeni kim?
 
   Dizinin yönetmeni Hülya Gezer'dir. Bu diziden önce Star Tv'de yayınlanan ve Mayıs 2019 yılında (44. bölümüyle) final yapan Avlu dizisini yönetmiştir.
   
   
8. Hekimoğlu dizisinin senaristi kim?
 
   Dizinin senaristleri Banu Kiremitçi Bozkurt'tur. Senarist bu diziden önce Tv8'de ekrana gelen ve Mayıs 2019 yılında (34. bölümüyle) final yapan "Kızım" dizisini yazmıştır.
   
 
9. Hekimoğlu dizisinin yapım firması ne?
   
   Dizinin yapım firması Karga Seven Pictures Türkiye'dir. Firma daha önce 2017 yılında ekrana gelen "Kayıtdışı" dizisi ile geçtiğimiz Kasım ayında (23. bölümüyle) final yapan "Her Yerde Sen" dizilerinin yapımını üstlenmiştir.
 
 
10. Hekimoğlu'nda Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz hangi rollerdedir?
 
    Hekimoğlu dizisinde Timuçin Esen enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji uzmanı doktor "Dr. Ateş Hekimoğlu"nu, Okan Yalabık onkoloji uzmanı "Dr. Orhan Yavuz"u, Ebru Özkan vakıf hastanesi yöneticisi "Dr. İpek Tekin"i, Kaan Yıldırım nöroloji uzmanı "Dr. Mehmet Ali Çağlar"ı, Damla Colbay  alerji ve immünoloji uzmanı "Dr. Zeynep Can" ve Aytaç Şaşmaz kardiyoloji ve koroner yoğun bakım uzmanı "Dr.Emre Acar" karakterlerini canlandırıyorlar.
 

Paylaş

 

Tüm Hekimoğlu Bilgileri