Hayat Bazen Tatlıdır ve Cesur Yürek

Uzunçorap 17.10.2016 Hayat Bazen Tatlıdır
Hayat Bazen Tatlıdır

41. haftada hangi dizi nasıl bir performans gösterdi, haftanın hareketleri sıralamayı nasıl etkiledi? 41. haftada 33 prime-time dizi yayınlandı.  Fox Tv dizisi  "Rüzgarın Kalbi" hafta içinde yayın gününün Cumartesi gününden Pazartesi gününe alınması sebebiyle bu hafta yayınlanmadı. Atv dizisi "Kaçın Kurası" 4. bölümüyle son kez ekrana geldi. Biri Show Tv'de diğeri Star Tv'de olmak üzere iki yeni dizi başladı: Show Tv dizisi "Cesur Yürek" Perşembe akşamı ve Star Tv dizisi "Hayat Bazen Tatlıdır" Pazar akşamı seyirciyle buluştu. Uzun süredir ekrana dönmesi beklenen iki dizi de yeni sezon bölümleriyle yayınlandı: Kanal D dizisi "Poyraz Karayel" ve TRT1 dizisi "Baba Candır". Peki bu değişiklikler reyting listelerini nasıl etkiledi?

"Kaçın Kurası" her üç grupta da listenin en az izlenen dizisi olarak 33. sırada ekrana veda etti. İlk kez ekrana gelen diziler de, yeni sezonlarıyla dönüş yapan diziler de listenin ilk 10'unda yer alamadı.

"Cesur Yürek" Total ve ABC1 gruplarında 11. sıradan, AB grubunda 18. sıradan listeye giriş yaptı. Dizi Total ve ABC1 grubunda aldığı "4"lü reytinglerle ilerleyen bölümler için olumlu bir başlangıç yaptı denebilir.
 

"Hayat Bazen Tatlıdır" Total grupta 19. sırada, AB grubunda 16.sırada, ABC1 grubunda 17. sırada kendine yer buldu. Listenin ortalarında yer aldı. Dizinin aldığı reyting ve listedeki yerleşimi, mevcut gidişatı sarsmasa da dizinin kendisine bir şans verdirecek bir açılış yaptığı söylenebilir.

3. sezonuna başlayan "Poyraz Karayel" Total grupta (3,88) reytingle 16. sırada, (4,22) reytingle AB grubunda 15. sırada, (4,65) reytingle ABC1 grubunda 12. sırada yer alarak listeye girdi. Dizi 2. sezon finali yaptığı 15 Haziran 2016 Çarşamba akşamı yayınlanan bölümüyle (3.36) reytingle Total grupta 8. sırada, (3.31) reytingle AB grubunda 4. sırada, (3.92) reytingle ABC1 grubunda 4. sırada yer edinerek ekrana ara vermişti. Buna göre "Poyraz Karayel" sıralamada irtifa kaybetse de, bu sezon arasında kitlesi üzerinde kendisine yönelik beklentiyi arttırmış ve bu durum izlenme oranlarını yansımış görünüyor.

2. sezonuna başlayan "Baba Candır" Total grupta (2,52) reytingle 26. sıraya, AB grubunda (2,98) reytingle 22. sıraya, ABC1 grubunda (3,31) reytingle 23. sıraya yerleşti. Dizi sezon finali yaptığı 5 Haziran 2016 Pazar akşamı yayınlanan bölümüyle Total grupta (2.16) reytingle 12. sıraya, AB grubunda (3.60) reytingle 4. sıraya, ABC1 grubunda (2.72) reytingle 8. sıraya yerleşmişti. "Baba Candır"ın Total grupta (0,36) puanlık bir artışa rağmen tüm gruplarda hem sıralama hem de oran olarak  verdiği sezon arasında yerini koruyamadığı görülüyor. İlk sezonunda yüksek reytinglerle grup birincilikleri yaşayan dizinin seyircisini toparlayıp toparlayamayacağını ilerleyen bölümler gösterecek.

Haftanın TOP 3'üne gelince: "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" haftanın en çok izlenen dizisi oldu. AB ve ABC1 gruplarında ise "İçerde"  birinci sıraya yerleşti. Dizi ABC1 grubunda iki haneli reytinglere ulaştı. "Arka Sokaklar" ve "No: 309" listelerin ilk üçünde yer alan diğer diziler oldu. Önceki hafta AB grubunda 3. sırada yer alan "Kiralık Aşk" bu hafta yerini tüm gruplarda 7+ reyting alan "No: 309"a bıraktı.

 

Hayat Bazen Tatlıdır

Paylaş

 

Tüm Hayat Bazen Tatlıdır Bilgileri