Işınla Bizi Scotty 25.07.2016 Hayatımın Aşkı
Hayatımın Aşkı
Ramazan'ın ve EURO 2016'nın aynı döneme denk gelmesi, her ikisinin de izleyiciden yoğun ilgi görerek reyting listelerini etkilemesi nedeniyle çoğu dizi kendi potansiyel izleyicisine ulaşma imkanı bulamadı. Ramazan bayramı nedeniyle diziler bir hafta ara verdi. Ardından, yazın ortasına geldiğimiz şu günlerde tam ekranlar diziler açısından normalleşmeye başlamıştı ki son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle gündem tamamen değişti ve bütün diziler yeniden ara vermek zorunda kaldı.
 
Henüz alışkanlık yaratmayı başaramayan, çoğu benzer konu ve türe sahip olan rakiplerin arasından sıyrılmaya çalışan diziler bu süreçte zorlu bir sınav vermeye çalışıyor. Kimileri hızla izleyici kaybederken kimileri de güçlenerek çıkıyor.
 
Dün akşam ekrana 9. bölümüyle gelen Hayatımın Aşkı şimdiye kadarki en düşük izlenme oranlarını elde etti örneğin. Kanal D'nin başrollerinde Hande Doğandemir ve Serkan Çayoğlu'nun yer aldığı romantik-komedi türündeki dizisi  dün akşam TOTAL'de 2.54 ve AB'de 2.25 reytingle bu iki grupta 3. sırada yer alırken ABC1'de 2.25 reytingle 2. oldu. Oranların düşüklüğü bir yana akşamın tek dizisi olduğunu ve iddialı başka bir yapım da olmadığını, hatta AB grubunda aynı kanalın 23.15'te yayına giren eski dizisi Galip Derviş'in tekrarına geçildiğini düşünürsek durumun pek parlak olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

22 Temmuz Cuma akşamı, rakipleri Hangimiz Sevmedik ve Rengarenk yayınlanmazken daha çok kendini gösterme fırsatı bulabilen Nolur Ayrılalım 2. bölümüyle ekrana geldi ama bir yandan bulduğu bu fırsata karşın hâlâ ilgi yoğun gündem üzerindeyken olumlu bir sonuç alamadı. Nolur Ayrılalım, akşamın tek dizisiyken ilk kez yayınlanmayan Hükümet Kadın 2 filmine geçildi; AB'de 2.0 reytinge bile ulaşamayarak 5. sırada yer aldı. 

 
Bununla birlikte bu zorlu dönemde tekrar bölümüyle bile, çoğu dizinin yeni bölümüyle ulaşamadığı oranlara ulaşan No 309 gibi bir örnek de mevcut. Henüz sezon finali yapmamış olan Kara Sevda ve Poyraz Karayel devam ederken başlayan, ardından aynı günde yayına başlayan, aynı türdeki iki diziyle rekabet etmek zorunda kalan Fox Tv dizisi, Ramazan boyunca sürekli yayınlanan tekrarlarıyla izleyiciyi yakalamayı başardı. No 309, 20 Temmuz Çarşamba akşamı ekrana gelen 6. bölümü tekrarıyla TOTAL'de 4.57, AB'de 3.62 ve ABC1'de 3.95 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen programı oldu.

Geçen hafta yeni bölümü yayınlanan az sayıdaki diziden biri olan Yüksek Sosyete de sınavı başarıyla geçenlerden. Star Tv'nin yazın en iyi başlangıcını yapan dizisi bu hafta yaz sezonunun en yüksek izlenme oranlarına ulaşmayı da başardı. Başrollerinde Hazar Ergüçlü ve Engin Öztürk'ün yer aldığı dizi 5. bölümüyle TOTAL'de 5.61, AB'de 4.15 ve ABC1'de 5.42 reytingle tüm gruplarda gün birincisi oldu.

 
Yeni haftaya girerken tüm kanalların artık normal akışlarına döneceğini varsayarsak, bütün bu aksamalardan sonra, hangi dizinin durumunun ne olacağı bell olmaya başlayacak. 
Hayatımın Aşkı

Paylaş

 

Tüm Hayatımın Aşkı Bilgileri