1001 Tv > Gündem Yorumları > Hangi diziler final, hangileri sezon finali yaptı?

Hangi diziler final, hangileri sezon finali yaptı?

| 24.06.2024 | KIzıl Goncalar
KIzıl Goncalar

Haziran itibarı ile, 2023-2024 sezonunun sonuna gelmişken, sezon boyu izlediğimiz dizilerin hangileri sonbaharda geri dönmek üzere sezon arası verdi ve hangileri ekranlara veda ederek final yaptı, birlikte bakalım.

KIzıl Goncalar

2024 YILI SEZON SONUNDA FİNAL YAPAN DİZİLER 

 
ATEŞ KUŞLARI
atv'de iki sezon boyunca, cuma akşamları ekrana gelen Ateş Kuşları dizisi 10 Mayıs'ta yayınlanan 54. bölümüyle final yaptı. Bozdağ Film yapımı olan dram türündeki dizinin başrollerinde İlayda Alişan, Burak Tozkoparan, Hande Soral ve Görkem Sevindik yer alıyordu.
 
 
YARGI
Kanal D'nin Ay Yapım imzalı dizisi Yargı ekranlara veda etti. 3 Sezon boyunca, uluslararası Emmy dahil, çok sayıda ulusal ve uluslararası ödül kazanan Yargı 26 Mayıs Pazar akşamı, canlı olarak yayınlanan görkemli bir galayla final yaptı.  
 
 
BEN BU CİHANA SIĞMAZAM
atv'nin iki sezondur salı akşamları yayınlanan aksiyon dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam final yapan diziler arasında yer aldı. Oktay Kaynarca'nın ve Ebru Özkan'ın başrollerini paylaştığı dizi 68 bölüm sürdü.
 
 
ŞAHANE HAYATIM
NOW'ın Ay Yapım imzalı dizisi Şahane Hayatım ilk sezonunun sonunda, 5 Haziran Çarşamba ekranlara veda etti. Hilal Altınbilek ve Onur Tuna'nın başrollerini paylaştığı dizi 30 bölüm sürdü.
 
 
GADDAR
NOW'ın bir diğer Ay Yapım imzalı dizisi Gaddar da ilk sezonunun sonunda final yaptı. Çağatay Ulusoy'un başrolünde yer aldığı aksiyon türündeki dizi, 20 bölüm ekranda kaldı ve 7 Haziran cuma akşamı ekranlara veda etti.
 
 
KARDEŞLERİM
atv'de cumartesi akşamları ekrana gelen ve yüksek izlenme oranlarının yanı sıra, büyük bir hayran kitlesi edinen Kardeşlerim dizisi, 4 sezonun ardından, 8 Haziran'da yayınlanan 132'inci bölümüyle ekranlara veda etti. NGM imzalı dizi, Halit Özgür Sarı, Su Burcu Yazgı Coşkun, Onur Seyit Yaran, Yiğit Koşaç gibi çok sayıda genç yıldızı ekranlara kazandırdı. 
 
 
ALDATMAK
atv'nin Tims&B imzalı draması Aldatmak iki sezonun ardından ekranlara veda etti. Vahide Perçin'in başrolünü üstlendiği dizi 6 Haziran 2024 Perşembe akşamı yayınlanan 71'inci bölümüyle final yaptı.
 
KIzıl Goncalar
2024 YILINDA SEZON FİNALİ YAPAN ve YENİ SEZONDA GERİ DÖNECEK OLAN DİZİLER
 
 
KIZIL GONCALAR
Gold Yapım bu sezon büyük başarı yaşanan bir diğer dizisi Kızıl Goncalar da sezon arası veren dizilerden. NOW'da pazartesi akşamları yayınlanan; başrollerini Özcan Deniz, Özgü Namal, Mert Yazıcıoğlu ve Mina Demirtaş'ın paylaştığı dizi 20 Mayıs 2024 Pazartesi yayınlanan 19'uncu bölümüyle sezon finali yaptı.
 
 
KİRLİ SEPETİ
NOW'ın önümüzdeki sezon devam edecek bir diğer dizisi de Kirli Sepeti oldu. Pazar akşamları yayınlanan Medyapım imzalı dizi 26 Mayıs 2024 akşamı yayınlanan 32'inci bölümüyle ilk sezonunu tamamladı ve yaz arası verdi.
 
 
HUDUTSUZ SEVDA
NOW'un Medyapım imzalı dizisi Hudutsuz Sevda 30 Mayıs 2024 Perşembe akşamı yayınlanan 34'üncü bölümüyle yaz arası verdi. Deniz Can Aktaş ve Miray Daner'in başrollerini paylaştığı dizi önümüzdeki son baharda ikinci sezonuyla ekranlara dönecek.
 
 
İNCİ TANELERİ
Geçtiğimiz sezonun en konuşulan dizilerinden olan İnci Taneleri de önümüzdeki sezon geri dönüyor. Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve başrolleri Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç ve Kubilay Aka ile paylaştığı dizi, 30 Mayıs 2024 Perşembe akşamı yayınlanan 18'inci bölümüyle ilk sezonunu tamamladı.
 
 
YABANİ
NTC Medya imzalı dizisi Yabani de NOW'ın sezon finali yapan dizilerinden biri. Önceleri salı akşamları yayınlanan, ardından cumartesiye transfer olan dizi 1 Haziran 2024 ekrana gelen 37'inci bölümüyle ilk sezonunu tamamladı. 
 
 
TAŞ KAĞIT MAKAS
Kanal D'nin sezon finali yapan bir diğer dizisi ise Taş Kağıt Makas oldu. MF Yapım imzalı dizinin ilk sezonu 5 Haziran 2024 Çarşamba akşamı tamamlandı.
 
 
KIZILCIK ŞERBETİ
Show TV'nin Gold Yapım imzalı dizisi Kızılcık Şerbeti, 7 Haziran 2024 Cuma akşamı yayınlanan 66'ıncı bölümüyle sezon finali yaptı. İki sezon boyunca ekranların en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden olan Kızılcık Şerbeti, son baharda 3'üncü sezonuyla geri dönecek.
 
 
YALI ÇAPKINI
Yalı Çapkını ise Star TV'nin önümüzdeki sezonda devam edecek tek dizisi oldu. Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir'in başrollerini paylaştığı, OGM Pictures imzalı dizinin 2'inci sezonu 7 Haziran 2024 Cuma tamamlandı. Dizi son baharda 3'üncü sezonuyla ekranlara dönecek.
 
 
KARA AĞAÇ DESTANI
TRT 1'in cuma akşamları yayınlanan dönem dizisi Kara Ağaç Destanı da ilk sezonunu tamamlayarak yaz tatiline girdi. Cuma akşamları yayınlanan dizi, ilk sezonunu 7 Haziran 2024'te tamamladı.
 
 
GÖNÜL DAĞI
TRT 1'in çok izlenen dizisi Gönül Dağı, son baharda geri dönmek üzere ara verdi. Bugüne dek 142 bölümü yayınlanan dizinin 4'üncü sezonu 8 Haziran 2024 Cumartesi tamamlandı.
 
 
TEŞKİLAT
TRT 1'in 4 sezondur ekranlarda olan istihbarat dizisi Teşkilat da, son baharda ekranlara dönmek üzere yaz arası verdi. 9 Haziran 2024 Pazar akşamı, 111'inci bölümüyle sezonu sonlandıran Tims&B dizisi, yeni sezonda yeni bir başrol oyuncusuyla devam edecek.
 
 
KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYUBİ
TRT 1'in bir diğer tarihi dizisi olan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi ise ilk sezonunu 10 Haziran 2024 Pazartesi akşamı tamamladı. Uğur Güneş'in Selahaddin Eyyubi'ye hayat verdiği dizi son baharda 2'inci sezonuyla ekranlara dönecek.
 
 
BAHAR
Show TV'nin sezon final yapan bir diğer dizisi de Bahar. İlk sezonuyla büyük bir başarı elde eden ve yayınlanmaya başladığı günden itibaren reyting listesinin zirvesinden inmeyen Bahar 11 Haziran 2024 Salı akşamı yayınlanan 16'ıncı bölümüyle sezon arası verdi.
 
 
MEHMED FETİHLER SULTANI
TRT 1'in tarihi dizisi Mehmed Fetihler Sultanı, kanalın yeni sezonda devam edecek dizilerinden. Serkan Çayoğlu'nun Fatih Sultan Mehmed'i canlandırdığı dizinin ilk sezonu 11 Haziran 2024 Salı akşamı tamamladı.
 
 
SANDIK KOKUSU
Show TV'nin O3 Medya imzalı dizisi Sandık Kokusu da 12 Haziran 2024 Çarşamba akşamı ekrana gelen 26'ıncı bölümüyle yaz arası verdi. Özge Özpirinçci ve Demet Akbağ'ın başrollerini paylaştığı drama-komedi türündeki dizi son baharda ikinci sezonuyla geri dönecek.
 
 
KURULUŞ OSMAN
Uzun soluklu diziler yayınlayan atv'nin önümüzdeki sezonda da devam edecek olan tek dizisi Kuruluş Osman oldu. Burak Özçivit'in başrolünü üstlendiği tarihi aksiyon dizisi, 12 Haziran 2024 Çarşamba yayınlanan 164'üncü bölümüyle 4'üncü sezonunu tamamladı.
 
 
ARKA SOKAKLAR

Kanal D'nin 18 sezon boyunca devam eden polisiye dizisi Arka Sokaklar, sezonun en geç sezon finali yapan dizisi de oluyor. Yıllarca Erler Film prodüksiyonu olarak ekrana gelen ve D Media olarak yoluna devam eden dizinin sezon finali 28 Haziran'da yayınlanacak. 

KIzıl Goncalar

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı