1001 Tv 20.07.2019 Benim Tatlı Yalanım
Benim Tatlı Yalanım

Bir hafta boyunca ekranlarımıza yayınlanan 7 yerli dizinin tamamı, hafta sonu gelmeden tamamlandı ve reyting listesi de şekillendi.

 
15-21 Temmuz haftasının tüm kategorilerdeki birincisi, yazın başından beri olduğu gibi Afili Aşk oldu. Kanal D'de 6. bölümü ile ekrana gelen romantik-komedi türündeki dizi, bu hafta sadece tüm kategorilerde reytingini artırmakla kalmadı, 7 barajını geçerek 2019 yaz sezonunun en yüksek reytingine de ulaşmış oldu. Total kategorisindeki reyting artışı 1 puanın üzerine çıktı. 
 
Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı, ARC Yapımı Afili Aşk'ın 17 Temmuz Çarşamba akşamı ekrana gelen 6. bölüm Tüm Kişiler'de 7.74, AB kategorisinde 6.84 ve ABC1 kategorisinde 6.91 reytingle yayın gününün ve haftanın birincisi oldu.
 
Star Tv'de perşembe akşamları ekrana gelen Benim Tatlı Yalanım ve FOX'ta cuma akşamları ekrana gelen Her Yerde Sen, geçen hafta olduğu haftalık reyting listesinin üst basamakları için rekabet halinde. Bu ikili yarışta, tüm kategorilerde 5 bandında izlendiği ve iki kategoride daha üst basamakta yer aldığı için Benim Tatlı Yalanım daha başarılı durumda.
 
Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'un başrollerini paylaştığı Star Tv'nin romantik-komedisi Beni Tatlı Yalanım'ın 6. bölümü Tüm Kişiler'de önceki haftaya göre az bir reyting kaybıyla 5.24 oranında izlendi ve haftanın üçüncüsü oldu. AB'de izleyicisini artırarak 5.37 reytingle ve ABC1'de 5.41 reytingle ikinci sırada yer aldı.
FOX'un romantik-komedisi Her Yerde Sen bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Bir kategoride 5 barajını aşabilirken birinde ise 5 bandından 4 bandına indi. 
Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini paylaştığı Karga7 yapımı dizinin 6. bölümü Tüm Kişiler'de 5.41 reytingle günün birincisi ve haftanın ikincisi olurken AB'de 4.76 reytingle ve ABC1'de 4.80 reytingle haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi oldu.
 
Geçtiğimiz haftalarda yüksek izlenme oranlarına ulaşan ama bu başarıyı uzun süre sürdüremeyen ve düşüşe geçen Kimse Bilmez bu hafta bir kategoride 4, iki kategoride 3 bandında izlendi; sadece ABC1'de izleyicisini artırmayı başardı, diğerlerinde kayıp yaşadı.
 
Keremcem ve Özgü Kaya'nın başrollerini paylaştığı Atv'nin dram türündeki dizisinin 6. bölümü Tüm Kişiler'de 4.67 reytingle günün birincisi, haftanın en çok izlenen 4. dizisi oldu. AB kategorisinde 3.06 reytingle haftanın en çok izlenen altıncı ve ABC1'de 3.99 reytingle dördüncü dizisi oldu.

 

Geçtiğimiz yaz sezonunda yayına başladığı sırada hızla yükselen ve 9 bandında izlendiği bölümler bulunan Ekenci Kuş, aralıksız olarak devam ettiği 2019 yazında önceki başarısından hayli uzak oranlar elde ediyor. Bu hafta, geçtiğimiz haftaya göre iki kategoride izleyicisini az da olsa artırmış olsa da, hiçbir kategoride 4 barajını aşamadı, tüm kategorilerde 3 bandında kaldı.

 
Demet Özdemir ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı, 51. bölümüyle final kararı alınmış olan dizinin 48. bölümü Tüm Kişiler'de 3.88 reytingle gününü üçüncüsü ve haftanın en çok izlenen 6. dizisi olurken AB'de 3.49 reytingle haftanın dördüncüsü ve ABC1'de 3.84 reytingle beşincisi oldu.
 
Bu hafta 'haftalık reyting sıralaması'nda Tüm Kişiler listesinin beşinci sırasında Canevim var. Atv'nin draması bu hafta, bu kategoride izleyicisini artırdı ve reytingi 4 bandına çıkardı. AB kategorisinde ise izleyici kaybederek 2 bandına geriledi ve haftanın en az izlenen dizisi oldu. 
 
Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik ve Aras Aydın'ın başrollerini üstlendiği dizinin 7. bölümü Tüm Kişiler'de 4.21 elde erken AB'de 2.23 reytingle yedinci ve ABC1'de 3.54 reytingle altıncı sırada yer aldı.
 
TRT'nin gençlik dizisi Tek Yürek bu hafta iki kategoride izleyicisini artırmayı ve bir kategoride 3 barajını aşmayı başardı. Hilmi Cem İntepe, Tayanç Ayaydın ve Anıl Tetik'in başrollerini paylaştığı dizinin 21. bölümü Tüm Kişiler'de 2.29 reytingle ve ABC1'de 2.26 reytingle haftanın en az izlenen dizisi olurken AB'de 3.19 reytingle beşinci sırada yer aldı.
 
Hafta boyunca ekrana gelen tüm dizilerin izlenme oranları ve önceki bölümlerine göre durumlarını görmek için;

Paylaş

 

Tüm Benim Tatlı Yalanım Bilgileri