1001 Tv 14.10.2019 Bir Zamanlar Çukurova
Bir Zamanlar Çukurova

7-13 Ekim haftasının reyting listesinin üst sıralarında değişiklik yaşanmadı. Yayına başladığı günden beri hiçbir kategoride zirveyi kimseye kaptırmayan Mucize Doktor, bu haftanın yine tüm kategorilerde büyük farkla birincisi oldu. İlk üç haftasında çok hızlı bir yükseliş yaşayan, 15-18 bandına ulaşan dizinin reyting artışı, son iki haftasında hız kesti. 10 Ekim Perşembe akşamı ekrana gelen bölümü AB kategorisinde izleyicisini artırabilirken diğer kategorilerde az da olsa kayıp yaşadı. Yine de FOX'un MF Yapım imzalı uyarlama dizisinin en yakın rakibine Total'de farkı 5 reytingin üzerinde; AB'de 10 reytinge, ABC1'de 8 reytinge yakın. 

Mucize Doktor'un 5. bölümü Total'de  15.1, AB'de 18.33 ve ABC1'de 18.72 ile haftanın en çok izlenen dizisi oldu.

Bu haftanın dikkat çeken özelliği tüm kategorilerde yer alan izleyicinin ikinci, üçüncü ve dördüncü dizi olarak da aynı dizileri seçmiş olması. Total kategorisinin de AB ve ABC1 kategorilerinin en çok izlediği ikinci, üçüncü ve dördüncüler tamamen aynı. 

7-13 Ekim haftasının tüm kategorilerde en çok izlenen ikinci dizisi Çukur oldu. Show Tv'nin 3. sezonuna giren dizisi bu hafta Total ve AB'de izleyici kaybederken 10 barajı üzerinde kalmayı başardığı ABC1'de ise izleyicisini yarım puan değerinde artırdı. 

Çukur'un 3. sezon 5. bölümü bu kategorilerde sırasıyla 9.69, 8.53 ve 10.57 reytingle yayın günü olan pazartesinin en çok izlenen programı ve haftanın ise en çok izlenen ikinci dizisi oldu.

Haftanın en çok izlenen 3. dizisi ise sezonun başında güçlü rakibinin etkisiyle peş peşe kayıp yaşasa da iki haftadır bu düşüşün önüne geçebilen Bir Zamanlar Çukurova oldu. Geçtiğimiz sezonun en çok izlenen dizilerinden olan Bir Zamanlar Çukurova, yeni sezonun en çok izlenen dizisi olan Mucize Doktor'un da ekrana geldiği perşembe akşamında Total'de en çok izlenen 2. program olurken AB ve ABC1'de 4. sırada yer almıştı. Atv'nin Tims&B imzalı dizisi bu hafta Total'de az bir kayıp yaşasa da diğer kategorilerde izleyicisini artırdı.


Bir Zamanlar Çukurova'nın 39. bölümü 9.31, AB'de 7.09 ve ABC1'de 8.83 reytingle haftanın en çok izlenen dizileri listesinde 3. sırada kendisine yer buldu.

FOX'un 3. sezonundaki dizisi Kadın 8 Ekim akşamı ekrana gelen bölümüyle, önceki bölümüne göre çok az değişikliklerle Total ve AB kategorilerinde kayıp, ABC1'de artış yaşadı. Ekrana geldiği salı gününde AB kategorisinde FOX Ana Haber Bülteni'nin ardından ikinci olsa da diğer kategorilerde günün en çok izlenen yapımı olmayı başardı. 

Geçen sezonun aksine, yeni sezonunda henüz iki haneli oranlara ulaşmayı başaramayan Kadın'ın 66. bölümü Total'de 8.03 reytingle, AB'de 7.07 reytingle ve ABC1'de 8.74 reytingle haftanın en çok izlenen 4. dizisi oldu.

Total'in 5. sırasında yer alan Hercai, bu hafta çok az farkla da olsa, tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Dizinin 16. bölümü en yüksek oranda izlendiği Total'de 7.97 reytingle haftanın en çok izlenen 5. dizisi olurken AB'de 4.86 reytingle sekizinci ve ABC1'de 6.53 reytingle yedinci sırada yer aldı.

AB ve ABC1 kategorilerinin en çok izlenen beşinci dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu hafta iki kategoride izleyicisini artırdı, birinde ise geçen haftakiyle aynı reytingi aldı. Dizinin 142. bölümü Total'de 7.94 reytingle altıncı olurken AB'de 6.87 ve ABC1'de 8.13 reytinge ulaştı.

 

7-13 Ekim haftasında çeşitli kategorilerde en çok izlenen on dizi arasında girmeyi başaran yapımlar şunlar oldu: Arka Sokaklar, Benim Adım Melek, Kuzey Yıldızı, Savaşçı, Seksenler, Yasak Elma

Bu hafta tüm kategorilerde 4 barajının altında kalan ve tehlikeli bir duruma giren diziler ise şöyleydi: Benim Tatlı Yalanım, Bir Aile Hikayesi, Çocuk, Elimi Bırakma, Her Yerde Sen, Kalk Gidelim, Kardeş Çocukları, Kimse Bilmez, Kuzgun, Şampiyon, Vuslat. Bu dizilerden Kardeş Çocukları bu hafta final bölümüyle ekrana gelmişti. Kuzgun ise final kararını açıkladı. TRT dizileri, kanalın yayın politikası nedeniyle reyting kaygısı taşımıyor. Tüm kategorilerde 4 barajının altında kalmasa da AB reytingi 1.55 olan ve yirmi yedinci sıraya kadar gerileyen, ABC1 reytingi de 3 barajının altında kalan Sen Anlat Karadeniz de devamı konusunda tehlike içeren bir durumda bulunuyor.
 

Paylaş

 

Tüm Bir Zamanlar Çukurova Bilgileri