Uzunçorap 17.07.2017 Rüya
Rüya
Yeni bir haftada, yeni haftanın dizileriyle herkese merhaba! 
 
Yılın 29. haftasında haftanın (17 Temmuz - 23 Temmuz 2017) belli başlı hareketleri şöyle:
 
Bu hafta 12 akşam dizisi yayınlanıyor. Bu sayı, geçen haftadan 2 dizi fazla. Bu hafta geçen hafta yayınlanması beklenirken bu haftaya ertelenen yeni dizi "Rüya" ve eski dönemlerin kült dizilerinden "Çocuklar Duymasın" yeni hikayeleriyle televizyonla buluşuyor.
 
Bu hafta da herhangi bir final ya da sezon finali yok. 
  
Şimdi gün gün detaylara gelirsek, önce yeni dizi "Rüya"ya bakalım. Dizi salı akşamı Show Tv'de başlayacak. Salı akşamı yaz sezonunun en popüler akşamı oldu. Kanal D dizisi "Adı Efsane"nin yeni sezonu, dizinin eski yayın günü cumartesi yerine salı başlatıldı. Fox dizisi "Deli Gönül" ve Star Tv dizisi "Dolunay" yine salı günü başlatıldı. Şimdi de Show Tv dizisi "Rüya" bugünde başlayacak. Bununla birlikte salıdaki bu popülerlik tüm dizilere yaramadı ve "Deli Gönül" bu haftadan itibaren pazartesi gününe alındı. "Adı Efsane"nin reytingleri için de çok parlak demek mümkün değil.
  
Pazartesi akşamı, "Deli Gönül'ün gelişiyle dizi sayısı 3'e çıkmış oldu. Kanal D romantik-komedi dizisi "İki Yalancı" geçen hafta başlamıştı ve iyi izlenme oranları almıştı. Akşamın diğer dizisi "Çember" aksiyon polisiye türünde ve kendini idare eden reyting sonuçları alıyor. Aşk-dram türündeki "Deli Gönül" bakalım pazartesi gününde daha iyi sonuçlara ulaşabilecek mi. Üç dizi de farklı türlerde ve farklı seyirci beklentilerini karşılamak bakımından olumlu bir durumları var.
 
Çarşamba akşamı bu hafta da tek dizili: "No: 309". Dizi bu hafta geri sayımında son üçte, 57. bölümüyle ekrana gelecek. haftalık dizi reytinglerine göre, No: 309 geçtiğimiz hafta reyting kaybetti. Bu da dizinin önümüzdeki sezonda da devam etmesini isteyen takipçilerini endişelendirmiştir. Bu son 3 bölümün performansı çok önemli.
 
Perşembe akşamı Star Tv'de "Ateşböceği" ve Atv'de "Kanatsız Kuşlar" var. "Ateşböceği" 4, "Kanatsız Kuşlar" 6. bölümleriyle ekrana gelecek. İki dizi arasında güzel bir rekabet var. Aradaki fark çok açık değil ve "Kanatsız Kuşlar" şu anda biraz daha önde olsa da geçtiğimiz hafta üç grupta da izlenme kaybederken, "Ateşböceği" üç grupta da arttırdı. Kişisel olarak "ateşböceği" için şunu söyleyebilirim. Yaz sezonu dizilerinde en çok ilgimi çeken, "Kalp Atışı"ydı, ikincisi ise "Dolunay"dı. Şu anda ise yeni bölümünü en çok beklediğim "Ateşböceği". Tabii haftadan haftaya, bölümlerin içeriğiyle değişiyor ama geçen haftaki bölümünden sonra kendi adıma durum böyle. 
 
Cuma akşamı Show Tv'de "Kalp Atışı", Fox'ta "Şevkat Yerimdar" var. "Kalp Atışı" 4, "Şevkat Yerimdar" 8. bölümüyle ekrana gelecek. "Kalp Atışı" son iki haftadır çok iyi bir çıkış yakaladı. Hatta bu hafta 7li reytinglerle haftanın en çok izlenen dizisi oldu. Onu "Dolunay" takip etti. "Şevkat Yerimdar" başladığından beri iyi giden bir dizi. Bu hafta izlenmesi biraz düşse de yine Totalde 6lı bir reyting aldı, diğer gruplarda da 4+, 5+.  
 
Bu hafta Cumartesi günü yine dizi yok.  Ama Pazar günü uzun bir aradan sonra yeni bölümleri, yeni hikayeleriyle geçmişin sevilen sit-comu "Çocuklar Duymasın" ekrana dönüyor. Dizi Kanal D'de ekrana gelecek. 
 
 
Bu hafta hiç dizi yayınlanmayan gün: Cumartesi
 
Diğer günlerdeki diziler şöyle:
Pazartesi günü dizileri: Çember (Star Tv), Deli Gönül (Fox), İki Yalancı (Kanal D)
Salı günü dizileri: Adı Efsane (Kanal D), Dolunay (Star Tv), Rüya (Show Tv)
Çarşamba günü dizileri: No: 309 (Fox)
Perşembe günü dizileri: Ateşböceği (Star Tv), Kanatsız Kuşlar (Atv)
Cuma günü dizileri: Kalp Atışı (Show Tv), Şevkat Yerimdar (Fox)
Pazar günü dizileri: Çocuklar Duymasın (Kanal D) 
 
 
Rüya Rüya Rüya

Paylaş

 

Tüm Rüya Bilgileri