Uzunçorap 12.07.2017 İki Yalancı
İki Yalancı
Yeni bir haftada, yeni haftanın dizileriyle herkese merhaba! Yılın 28. haftasında haftanın (10 Temmuz - 16 Temmuz 2017) belli başlı hareketleri şöyle:
 
Bu hafta 10 akşam dizisi yayınlanıyor. Bu sayı, geçen haftadan 1 dizi eksik. Bu hafta yeni dizi "İki Yalancı" televizyonla buluştu. Geçen hafta "Seni Kimler Aldı" final ve "Türk Malı" dizisi sezon finali yapmıştı, o yüzden bu hafta yayınlanan dizi sayısı eksildi. Aslında bu hafta Show Tv'nin yeni dizisi "Rüya"da başlacaktı ama dün "Rüya"nın haftaya ertelendiği duyuruldu. 
 
Bu hafta herhangi bir final ya da sezon finali yok. Aslında "No: 309" dışında sezon finali yapabilecek bir dizi de yok, devam edenlerin hepsi yaz sezonunda başlayan diziler. Mevcut dizilerin en kıdemlisi 8. bölümüyle "Şevkat Yerimdar". "Adı Efsane" 22. bölümünde ama yeni sezonu, hikayesindeki ve kadrosundaki değişiklikler sebebiyle 2. bölümü olarak bakılabilir. "No: 309"un da durumu belli, 2 Ağustos'ta yayınlanacak 59. bölümüyle sezon finali mi yoksa final mi yapacağına reytinglerine göre karar verilecek.
  
Detaylara gelirsek, önce yeni dizi "İki Yalancı"ya bakalım. Dizi pazartesi akşamı Kanal D'de başladı. Böylece Star Tv'nin geçen hafta başlayan "Çember" dizisine bir rakip gelmiş oldu. Ama bu rekabet aslında sadece kategori bakımından, çünkü iki dizi farklı temalardalar ve biri romantik-komedi diğer polisiye olarak, farklı seyirci beklentilere cevap veriyorlar. Bu yazıyı yazdığım sırada reytingler belli olmuş durumda. "İki Yalacı" üç kategoride de (Total, AB, ABC1) 3+ reytingler alarak iyi bir başlangıç yapmış; "Çember" AB ve ABC1 gruplarında reytingini arttırmış, Total'de ise biraz reyting kaybetmiş görünüyor. Her iki dizi üç grupta da tüm programlar arasında ilk iki sıraya yerleşmişler. 
 
Salı akşamı sayı bakımıdan bu hafta da haftanın şampiyonu, geçen hafta başlayan / ekrana dönen 3 dizi yeni bölümleriyle yayında: Kanal D'de "Adı Efsane", Fox'ta "Deli Gönül", Star Tv'de "Dolunay". 
 
Çarşamba akşamının tek dizisi "No: 309" . Dizi haftalık dizi reytinglerine göre bu hafta 11 dizi içinde 5 ve 6. sıralara yerleşti. Totalde reytingini 4+'dan 5+'ya, ABC1'de 3+'dan 4+'ya çıkardı, AB grubuda ise biraz reyting kaybetse de 3+ içinde kaldı. Çarşamba akşamı kendisine dizi rakibi yok ama kış sezonunda da iyi bir seyir izleyen "No: 309" iyi gidiyor gibi görünüyor.
 
Perşembe akşamı Star Tv'de "Ateşböceği" ve Atv'de "Kanatsız Kuşlar" var. "Ateşböceği" üçüncü, "Kanatsız Kuşlar" beşinci bölümleriyle ekrana gelecek. "Ateşböceği" ilk bölümüyle AB ve ABC1'de totalde "Kanatsız Kuşlar" seyircisinden reyting almış görünüyordu ve AB ve ABCde de geçmişti ama geçen haftaki bölümüyle "Kanatsız Kuşlar" pik yaptı ve neredeyse reytinglerini iki katına çıkardı. 11 dizi içinde de ilk 3 içine girdi. Bakalım bu hafta  rekabet nasıl devam edecek.
 
Cuma akşamı Show Tv'de "Kalp Atışı", Fox'ta "Şevkat Yerimdar" var. "Kalp Atışı" üçüncü, "Şevkat Yerimdar" sekizinci bölümüyle ekrana gelecek. Geçen haftaki haftalık dizi gündemi yazısında "Kalp Atışı ortalama bir başlangıç yaptı, ya da benim dizinin alacağı reyting konusundaki beklentim daha yüksekti. Bence güzel bir dizi. Diziden beklentimi karşıldı. Reyting konusunda benim notum iyi yani. Diziyle ilgili ayrı bir yazı yazacağım." diye yazmıştım, Kanatsız Kuşlar'ın yaptığına benzer bir pik de Kalp Atışı'ndan geldi, dizinin 2. bölümüyle reytingleri 2 katına çıktı. Kalp Atışı da "Kanatsız Kuşlar" gibi 11 dizi içinde ilk 3 içinde.
  
Cumartesi ve Pazar dizi yok. Geçen hafta Pazar akşamı iki dizi birden ekrana veda etti, "Seni Kimler Aldı" final yaparak, "Türk Malı" sezon finaliyle.
 
Bu hafta hiç dizi yayınlanmayan günler: Cumartesi, pazar
 
Diğer günlerdeki diziler şöyle:
Pazartesi günü dizileri: Çember (Star Tv), İki Yalancı (Kanal D)
Salı günü dizileri: Adı Efsane (Kanal D), Deli Gönül (Fox), Dolunay (Star Tv)
Çarşamba günü dizileri: No: 309 (Fox)
Perşembe günü dizileri: Ateşböceği (Star Tv), Kanatsız Kuşlar (Atv)
Cuma günü dizileri: Kalp Atışı (Show Tv), Şevkat Yerimdar (Fox)
 
İki Yalancı İki Yalancı İki Yalancı

Paylaş

 

Tüm İki Yalancı Bilgileri