Uzunçorap 26.06.2017 Kalp Atışı
Kalp Atışı

Yılın 26. haftasında (26 Haziran - 2 Temmuz 2017) haftanın belli başlı hareketleri şöyle:

 
Bu hafta sadece 8 akşam dizisi yayınlanıyor. Bu sayı, geçen haftadan 5 dizi az, önceki haftadan ise tam 29 dizi az. Yılın 6 aylık ilk yarısı biterken en az dizili hafta bu hafta oldu. (En çok dizili hafta, martı nisana bağlayan 13. hafta, 37 diziyle. 13, 26, 39. haftalar diye gidersek, 25 Eylül haftası çok diziyle bir dizi festivali haftası olabilir.)
 
Bu hafta da gelişmelerin olduğu bir hafta. Nihayet iki yeni dizi başlıyor. Perşembe akşamı Star Tv'de "Ateşböceği" ve cuma akşamı Show Tv'de "Kalp Atışı". Kalp Atışı'nın önce perşembe günü yayınlanacağı duyurulmuştu fakat sonra cumaya alındı. Show Tv perşembe akşamı "Güldüy Güldüy Show Çocuk" programının yeni sezonunu başlatacak. Sosyal ağlarda fanlar bu karara sevinmiş görünüyor. Bence de hafta dizi bakımından bu kadar boşken iki yeni dizinin aynı günde başlaması gayetle tuhaftı, gerçi "Kalp Atışı"nın yayın günü "Ateşböceği"nden önce duyurulmuştu diye hatırlıyorum ama öyle ya da böyle "Kalp Atışı"nı cumaya alınması yerinde bir karar oldu.
 
Bu haftanın 1 finali var. Fox dizisi "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" kanaldaki 30. bölümüyle, ama Kösem sultan dizisinin geçen sezonunu da katarsak, 60. bölümüyle salı akşamı ekrana veda ediyor. 

Bu hafta sezon finali yok. Yapabilecek tek dizi, geçtiğimiz yaz başlayıp aralıksız yayınını sürdüren "No: 309". Yapımcısının açıklamasına göre dizi 59. bölüme kadar yayınlanacak ve reytinglerine bakılıp sezon finali mi yoksa final mi yapacağına karar verilecek. Bu hafta dizinin 54. bölümü yayınlanıyor ve dizi 2 Ağustos'a kadar sevenleriyle buluşmaya devam edecek. Daha önce de yazdığım gibi "No: 309" baktıkça şahsen içimin açıldığı bir dizi. Bence "No: 309" da dizi sürelerinin uzunluğundan muzdarip. Daha kısa olsa çok daha eğlenceli ve keyifli olma potansiyeli var. Dilerim devam edebilir çünkü romantik komedi olarak "evli ve bebekli" konsepti de gayet yeni hikayelere, düğümlere, komikliklere açık. E ortada şenlikli ve kalabalık iki aile, dünürler, damatlar, gelinler, bir sürü türlü renkli tip ve ilişki de var. Mekanlar, çiçekler, havuzlar, evler, villalar da şahane. Kalır geriye bir tek güzel hikayelerle harmanlanması. Ne derler, bundan alası şamda kayısı.
 
Geçen hafta ramazan bayramı 1. gününe denk gelmesi sebebiyle yayınlanmayan iki pazar akşamı dizisi "Seni Kimler Aldı" (Atv) ve "Türk Malı" (Star Tv) bu hafta yeni bölümleriyle ekranda.
 
Bu hafa hiç dizi yayınlanmayan günler: Pazartesi ve cumartesi.
 
Diğer günlerdeki diziler şöyle:
Salı günü dizileri: Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Fox)
Çarşamba günü dizileri: No: 309 (Fox)
Perşembe günü dizileri: Ateşböceği (Star Tv), Kanatsız Kuşlar (Atv)
Cuma günü dizileri: Kalp Atışı (Show Tv), Şevkat Yerimdar (Fox)
Pazar günü dizileri: Seni Kimler Aldı (Atv), Türk Malı (Star Tv)
 
 
Kalp Atışı Kalp Atışı Kalp Atışı

Paylaş

 

Tüm Kalp Atışı Bilgileri