Haftanın dizi gündemi

Uzunçorap 10.05.2017 Evlat Kokusu
Evlat Kokusu

Yılın 19. haftası (8 Mayıs - 14 Mayıs 2017) 1 final, 1 gün ve 3 saat değişikliği ile yine kıpırtılı bir hafta.
 
Bu hafta akşam kuşağında 32 dizi yayınlanıyor.
Bu hafta da geçen hafta olduğu gibi, en çok ve en az dizi yayınlayan günler ayrımı yok, dengeli bir dağılım söz konusu.
5 dizi yayınlanan günler: Pazartesi, salı, çarşamba ve cumartesi
4 dizi yayınlanan günler: Perşembe, cuma ve pazar 
 
                                                                      * * * * *
 
Yeni diziler: Bu hafta yeni / başlayan dizi yok.   
 
Final yapan diziler: 
Evlat Kokusu: Kanal D'nin çarşamba akşamları ekrana gelen dizisi 9. bölümüyle ekrana veda ediyor.
 
Bu hafta yayınlanmayan diziler: 
Baba Candır: Yayın saatinde Uefa Avrupa Ligi Yarı Final Lyon-Ajax maç yayını var.                                
Fi: Geçen hafta önceden planlanmamış bir değişiklikle 7. bölümü yayınlandı. Dizinin ilk 6 bölümü 3'er paketler halinde birkaç hafta arayla yayınlanmıştı. Bu hafta yayın durumu belirsiz.
Yayın günü ve saati değişen diziler: 
Bir Deli Sevda: Dizinin 2. bölümü 12 Nisan çarşamba günü yayınlanmıştı. Yeni bölüm çekimi yapılmış ama yayınlanmamıştı. 1 aylık aradan sonra 3. bölüm gün ve saat değişikliği ile ekrana geliyor. Dizi salı günü 23:45'te yayınlanacak.
 
Diriliş Ertuğrul: Berat kandili yayını sebebiyle dizi saat 21:00 de ekrana gelecek.
 
Muhteşem Yüzyıl Kösem: Salı akşamları ekrana gelen Fox Tv dizisi, 1 aydır "O Hayat Benim"in ardından PT2 yayın kuşağında, 23:30  civarında yayınlanıyordu. "O Hayat Benim"in geçtiğimiz hafta final yapmasıyla "Muhteşem Yüzyıl: Kösem"  bu hafta saat 20:00'de yayınlanacak. Bununla birlikte Muhteşem Yüzyıl: Kösem'in geç saate alınışının, "O Hayat Benim"le ilgisi olmayıp,  dizi daha önce yani 4 Nisan'da saat 22:00'de yayınlanmıştı.
 
 
                                                                      * * * * *

 
Günler itibariyle dizilerin durumuna yakından bakalım..
 

Pazartesi günü, bu hafta da süegelen düzenini koruyor. Pazartesinin dizileri şöyle: TRT1'de "Hangimiz Sevmedik", Show Tv'de "İçerde", Kanal D'de "İsimsizler", Atv'de "Kırgın Çiçekler" ve Star Tv'de "Söz". Günün en uzun süredir devam eden dizisi bu hafta 83. bölümü yayınlanacak olan "Kırgn Çiçekler",  en yenisi ise 6. bölümüyle "Söz". Pazartesi akşamı majör kanallardan sadece Fox Tv'de dizi yok. "Kırlangıç Fırtınası"nın finali ile boşalan pazartesi akşamını kanal bu hafta "Hayati Tehlike" adlı yerli komedi filmi ile dolduruyor.
 
Salı günü geçen haftadan şu bakımlardan farklılaşıyor: Fox Tv'de, geçen hafta final yaptığı için "O Hayat Benim" dizisi artık yok. Aynı kanaldaki diğer dizi "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" saat 20:00'de yayınlanıyor. Show Tv'de 1 aylık aradan sonra "Bir Deli Sevda" dizisinin 3. bölümü ekrana geliyor. Dizi ilk 2 bölümüyle çarşamba akşamları ekrana gelmişti. "Bir Deli Sevda"nın yayın saati de değişmiş durumda: 23:45. Dizinin finali yine duyurulmadığı için stokta bir bölüm daha olması muhtemel. Günün diğer dizileri, "O Hayat Benim"in gidişiyle günün kıdem bayrağını devralan Atv dizisi "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" (68. bölüm), Star Tv'de "Anne", Kanal D'de "Hayat Şarkısı". Salı akşamı TRT1'de dizi yok. Önce Altın Petek yarışma programı, ardından futbol maçı (Juventus-Monaco) var.
 
Çarşamba günü, TRT1'de Berat Kandili yayını sebebiyle "Diriliş Ertuğrul" saat 21:00'de ekrana gelecek. Epeydir, dalgalı bir yayın seyri izleyen Atv dizisi "Bu Şehir Arkandan Gelecek", Kanal D dizisi "Evlat Kokusu", Star Tv dizisi "Kara Sevda" ve Fox Tv dizisi "No: 309" günün diğer dizileri. Günün en eski dizisi 87 bölümle "Diriliş Ertuğrul", en yeni dizisi, bu akşam (9. bölümüyle) veda edecek "Evlat Kokusu". Show Tv'de bu akşam dizi yok. Kanalda prime time'da yerli film (Eyvah Eyvah 2) yayınlanacak.
 
Perşembe günü stabiltitesini koruyor. "Baba Candır" bu hafta da yayınlanmıyor. Günün diğer dizileri:
Atv'nin yeni dizisi "İkisini de Sevdim", Star Tv'de "Cesur ve Güzel", Fox Tv'de "Çoban Yıldızı" ve 
Kanal D'de "Vatanım Sensin". Perşembe günü dizisi olmayan tek kanal yine Show Tv. Show Tv'de Ali Sunal'ın sunduğu "Bir Sorun mu Var?" yarışma programı yayınlanacak.
 
Cuma günü geçen haftaki gibi olursa bu hafta online kanal Puhu Tv'nin dizisi Fi'nin yeni bölümünü beklememiz lazım ama henüz  bir kesinlik yok. Bu akşam Fox Tv ve Show Tv'de dizi yok. Fox Tv'de yabancı film (Asteriks ve Oburiks gizli görevde), Show Tv'de "Güldür Güldür Show" var. Günün diğer dizileri ise şöyle: Kanal D'de "Arka Sokaklar", Atv'de "Aşk ve Mavi", Star Tv'de "İstanbullu Gelin", TRT1'de "Payitaht Abdülhamit".
 
Cumartesi günü geçen haftaki düzeninde. Günün dizileri: Adı Efsane (Kanal D), Fazilet Hanım ve Kızları (Star Tv), Kalbimdeki Deniz (Fox Tv), Seksenler (TRT1), Yeni Gelin (Show Tv). Bu akşam Atv'de dizi yok, Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" yarışması var.
 
Pazar günü geçen haftadan şu bakımdan farklılaşıyor: Geçen hafta Kanal D dizisi "Kara Yazı" son bölümüyle ekrana gelmişti. Bu değişikliğe istinaden bu hafta Kanal D'nin gün içindeki dizi sayısı Bodrum Masalı'yla 1'e inerken, günün dizi sayısı da 6'dan 5'e indi. Önceki hafta Star Tv'de "Hayat Bazen Tatlıdır" ekrana veda etmiş, kanal dizinin boşluğunu geçen hafta bir komedi filmiyle (Sucu Kamil) doldurmuştu. Şahsen yeni bir dizi başlatana kadar komedi filmleriyle devam edecek diye düşünmüştüm fakat bu hafta Romantik dram türünde bir film (Dünyanın En Güzel Kokusu) ekrana getiriyor. Yaz sezonunun yaklaştığı dönemdeyiz, birçok yeni dizinin ekrana gelmesi bekleniyor. Bakalım Star Tv pazar yayın akışına ne zaman ne türl bir dizi ekleyecek. Bu akşam Show Tv'de de dizi yok. Kanalda "Kartal" (tarih, macera) isimli yabancı film ekrana gelecek. Günün diğer dizilerine gelince: Fox Tv'de "Savaşçı", Atv'de "Seni Kimler Aldı", TRT1'de "Lise Devriyesi". 
 
 
                                                                      * * * * *
 
 
Bu hafta 6 majör kanalın tamamının da dizi yayınladığı bir gün yok.
Bu hafta geçen haftadan 1 dizi eksikle, toplam 32 dizi yayınlanıyor. 
Bu hafta yayın tablosuna eklenenler: -
Bu hafta yayın tablosundan eksilenler: Kara Yazı
 

Evlat Kokusu Evlat Kokusu Evlat Kokusu

Paylaş

Evlat Kokusu özel dosyaları


 

Tüm Evlat Kokusu Bilgileri