1001 Tv 30.05.2019 Canevim
Canevim

Haftanın dizi gündemi - 22. Hafta (27 Mayıs Pazartesi - 2 Haziran Pazar 2019)

 

2019 yılının yirmi ikinci haftası, Ramazan bayramı haftasının arifesi olup haftanın bütün günlerinde hareketlilik var. Bu hafta bir yeni dizi başlıyor, dört dizi final yapıyor, on altı dizi sezon finali yapıyor, iki dizi ise yeni bölümleri bayramdan sonra yayınlanmak üzere bu hafta yayınlanmıyor.

 

Pazartesi akşamı başrollerini Biran Damla Yılmaz, Aras Aydın ve Özgür Çevik'in paylaştığı yeni Atv dizisi, NTC yapımı "Canevim" ilk bölümüyle ekrana gelerek, seyircisiyle buluştu. Dizi reyting listesine total grupta 2,41 puanla 23. sıradan giriş yaptı. AB grubunda ise 1,41 puanla 28. sırada, ABC1 grubunda 1,96 puanla 24. sırada yer aldı. 

 

Bu hafta final yapan dört dizi şöyle: Pazartesi akşamı Star Tv dizisi, Tims&B yapımı "Söz"; perşembe akşamı Show Tv dizisi, Ay Yapım imzalı "Çarpışma"; cuma akşamı Star Tv dizisi, O3 Medya yapımı "İstanbullu Gelin" ve Tv8 dizisi, Medyapım imzalı "Kızım".

 

Bu hafta yayınlanmayan, bayramdan sonra yeni bölümleriyle devam edecek diziler ise, perşembe akşamları ekrana gelen TRT1 dizisi Degas Film imzalı "Tek Yürek" ve cumartesi akşamları ekrana gelen Star Tv dizisi Gold Yapım imzalı "Erkenci Kuş". Bu hafta yeni bölümleri yayınlanan ve bayramdan sonra da devam etmesi beklenen diziler salı akşamları ekrana gelen Kanal D dizisi Tims&B dizisi "Leke" ve cuma akşamları ekrana gelmekte olup sezon finali tarihi belirsizliğini sürdüren Kanal D dizisi Erler Film imzalı "Arka Sokaklar". İnternet üzerinden yayın yapan Blu Tv'de çarşamba akşamları ekrana gelen "Sıfır Bir Adana'da" dizisi de yeni bölümleriyle yayınını sürdürecek.

 

Bu hafta sezon finali yapan on altı dizi: Pazartesi akşamı Çukur, Vuslat, Yasak Elma, Zalim İstanbul; salı akşamı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Halka, Kadın; çarşamba akşamı Diriliş, Kuzgun, Sen Anlat Karadeniz; Perşembe akşamı Avlu, Bir Zamanlar Çukurova; cuma akşamı Hercai, Payitaht; cumartesi akşamı Kalk Gidelim; pazar akşamı Elimi Bırakma.

 

Dizi bakımından hangi günler yoğun, hangi günler izleyicilere daha çok dizi seçeneği sağlıyor? Pazartesi akşamı Canevim'in başlamasıyla yayınlanan dizi sayısı (6) oldu ve haftalardır en çok dizi yayınlanan gün olan Cuma akşamını yakaladı. Bu iki günü (4)'er diziyle Salı ve Çarşamba akşamları takip ediyor. Haftanın en sakin akşamları ise (1)'er diziyle cumartesi ve pazar akşamları. Bu hafta online kanallar Blu Tv'de yayınlanan "Sıfır Bir" ve Netflix dizisi "Hakan: Muhafız" dahil toplam (25) dizi yayınlanıyor.

 

Canevim Canevim Canevim

Paylaş

 

Tüm Canevim Bilgileri