1001 Tv 24.06.2019 Benim Tatlı Yalanım
Benim Tatlı Yalanım

Geçtiğimiz hafta (17-23 Haziran) yaz sezonu dizilerinin yeni bölümleri ve geçtiğimiz sezondan devam edenlerle birlikte, primetime'da 9 dizi ekrana geldi. 

Haftanın en başarılı dizisi, geçen hafta olduğu gibi Afili Aşk oldu. Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı dizinin 2. bölümü tüm gruplarda büyük bir sıçrama yaparak izleyicisini artırmayı ve iki grupta haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Afili Aşk, aynı zamanda Total ve ABC1 gruplarında 6 barajını aşan tek dizi de oldu. Kanal D'de ekrana gelen romantik-komedi türündeki dizi Total'de 6.87, AB'de 5.26 ve ABC1'de 6 reytinge ulaştı.

Afili Aşk'ı Benim Tatlı Yalan'ım takip etti. Star Tv'de ekrana gelen Benim Tatlı Yalanım da 2. bölümüyle sıçrama yaparak tüm gruplarda izleyicisini 2 puanlık fakla artırdı. Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'nun başrollerini paylaştığı dizi AB grubunda 6 barajını aşmayı ve haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başardı; diğer gruplarda 5 bandında izlenerek haftanın çok izlenen dizisi oldu. Benim Tatlı Yalanım Total'de 5.90, AB'de 6.04 ve ABC1'de 5.45 reytinge ulaştı.

Atv'nin yaz sezonunda yayına gelen iki dizisinden Kimse Bilmez ikinci bölümünde Total'de 5 barajını aşmayı ve bu grupta haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Rakipleri gibi, tüm gruplarda izleyicisini artırmayı başaran dizi bu hafta Total'de 5.5 reytinge ulaşırken AB'de 3.94 reytingle haftanın en çok izlenen dördüncü ve ABC'de 4.71 reytingle üçüncü dizisi oldu.

Yine bu hafta 2. bölümüyle ekrana gelen Her Yerde Sen de tüm gruplarda izleyicisini artırmayı başarmış olsa da fark rakiplerininki kadar yüksek olmadı. Furkan Andıç ve Aybüke Pusat'ın başrollerini paylaştığı dizinin kayda değer tek artışı Total'de gerçekleşti; bu grupta geçen hafta 4 reyting elde etmişken bu hafta 5.29'a ulaştı. Diğer gruplardaki yükseliş yarım puanın altında kaldı. FOX'ta ekrana gelen romantik-komedi türündeki dizi AB'de 4.36 reytingle haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi olurken ABC1'de 4.50 reytingle dördüncü dizisi oldu.

Yaz sezonunun yeni dizilerinden Canevim 3. bölümüyle AB grubunda izleyicisini artırmayı başarırken diğer gruplarda kayıp yaşadı ve hiçbir grupta 5 barajına ulaşamadı. Atv'de ekrana gelen dram türündeki Canevim bu hafta Total'de 4.68, AB'de 3.16 ve ABC1'de 4.22 reytingle tüm gruplarda haftanın en çok izlenen beşinci dizisi oldu.

3 haftalık aranın ardından, gün değişikliği yaşayarak ekrana dönen Erkenci Kuş, yaz sezonuna AB ve ABC1 gruplarında izleyici kaybıyla başladı. Yeni yayın günü olan Salı akşamında iki dram dizisiyle karşı karşıya gelen romantik komedi türündeki dizi AB grubunda 3 bandından 2 bandına gerilerdi, diğer gruplarda ise 3 bandında reytinge ulaştı. Demet Özdemir ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı dizinin 44. bölümü Total'de 3.21 ve ABC1'de  3.15 reytingle haftanın en çok izlenen altıncı dizisi olurken AB'de 2.73 reytingle yedinci sırada yer aldı.

 Hafta boyunca ekrana gelen ve geçen sezondan devam eden dizilerden Tek Yürek ve Tozkoparan  tüm gruplarda izleyici kaybettiler ve 3 barajının altında kaldılar. Sezon finali yapan Leke de 3 barajına ulaşamasa da iki grupta izleyicisini artırarak sezona veda etti.

 

 

Paylaş

 

Tüm Benim Tatlı Yalanım Bilgileri