Işınla Bizi Scotty 8.08.2016 Aşk Laftan Anlamaz
Aşk Laftan Anlamaz
Yaz sezonu boyunca (her yaz olduğu gibi) dizi sayısı, kış sezonuna oranla hayli azalıyor. Kış sezonunda her akşam bir dizisi olan kanalların yaz sezonu boyunca tüm hafta yayınladığı dizi sayısı çoğunlukla ikiyi geçmiyor. Dolayısıyla çoğu dizi yayınlandığı günde rakipsiz oluyor. Buna rağmen bu yaz izleyiciyi cezbedebilen, kayda değer bir izlenme oranı yakalayabilen ve kış sezonuna devam şansı olan dizi sayısı da fazla değil. 
 
Final bölümü yayınlanan HanımKöylü'nün dışında başka rakibi bulunmayan Hayat Sevince Güzel geçtiğimiz hafta TOTAL'de 3.95 reytingle birinci olsa da AB'de 1.99 reytingle 4. sırada yer aldı. Haber bülteni ve iki yarışma tarafından geçildi.
 
Salı akşamı Kanıt: Ateş Üstünde'nin yokluğunda yayınlanan iki diziden biri olan Gülümse Yeter, TOTAL'de 5.09, AB'de 3.75 ve ABC1'de 4.55 reytingle tüm gruplarda birinci sırada yer alarak haftanın en başarılı birkaç dizisinden biri oldu.
 
Salı'nın diğer dizisi Şahane Damat ilk haftalarına göre, özellikle sıralama açısından biraz toparlansa da hâlâ tatmin edici oranlara ulaşamıyor. Bu hafta  TOTAL'de 2.59 reytingle üçüncü, AB'de 1.94 reytingle altıncı ve ABC1'de 2.35 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Bu oranlarını korumaları halinde, bu iki diziden Gülümse Yeter'in devam şansı yüksek görünürken Şahane Damat'ın kış sezonuna devam etmeyeceğini tahmin edebiliriz.
 

Üç romantik-komediyle yoğun bir rekabetin yaşandığı Çarşamba akşamları, Seviyor Sevmiyor'un birkaç haftadır yayınlanmayışı ve ardından gün değiştirmesiyle sadece No 309 ve Aşk Laftan Anlamaz'a kalmış durumda. Bu iki dizi arasındaki rekabet de her geçen gün sertleşiyor. Zayıf bir başlangıç yapsa da hızla zirveye tırmanan Aşk Laftan Anlamaz bu hafta TOTAL'de 4.94 reytingle ikinci olurken, AB'de 4.44 ve ABC1'de 4.99 reytingle günün en çok izlenen programı oldu.  

Kış sezonunun en kalabalık günlerinden olan Perşembe akşamı, yaz sezonunda yayınlanan tek bir dizi var: Aynı zamanda haftanın en çok izlenen dizisi de olan Yüksek Sosyete. Star Tv dizisi bu hafta TOTAL'de 5.27, AB'de 4.67 ve ABC1'de 5.19 reytingle, haftanın en başarılı dizisi olmasının yanında tüm gruplarda gününün en çok izlenen yapımı oldu.
 
Yaz sezonunda Cuma akşamları yayına başlayan üç dizi olsa da Temmuz ortasından beri yayınlanmayı sürdüren tek bir dizi var: Fox Tv'nin iki romantik-komedisinden biri olan Nolur Ayrılalım. Bununla birlikte, dizinin bu umulmadık rekabetsizlikten yeterince faydalanabildiğini söylemek zor. Nolur Ayrılalım bu hafta TOTAL'de bir eğlence programı ve bir yabancı sinema filmine geçilerek 2.69 reytingle üçüncü sırada yer aldı. AB'de 2.02 reytingle altıncı sırada yer alabildi. ABC1'de ise tüm gruplardaki en düşük sonucunu elde etti. Bu grupta 1.88 reytingle ancak dokuzuncu olabildi.
 
Cumartesi ve Pazar akşamları da yine sadece bir dizinin yayınlandığı akşamlar. İkisi de Kanal D'ye ait. Bu iki dizinin reyting listesindeki konumlarının aşağı yukarı aynı durumda olduğunu söyleyebilsek de oranlara baktığımızda Tatlı İntikam'ın önde olduğunu görüyoruz. Cumartesi'nin tek dizisi TOTAL'de 3.16, AB'de 2.97 ve ABC1'de 3.23 reytingle tüm gruplarda birinci oldu. Pazar'ın tek dizisi olan Hayatımın Aşkı ise TOTAL'de 2.58 reytingle birinci olurken, AB'de 2.13 ve ABC1'de 2.43 reytingle Fetih 1453 filminin ardından ikinci sırada yer aldı.
Kanal D'nin son bahar-kış sezonunda başlayacağı ilan edilen, konuşulan ve geçen sezondan devam eden çok sayıda dizisi var. Dolayısıyla kanalın yaz dizilerinin, elde ettikleri bu oranlarla kışa devam edeceklerini düşünmek hayli zor.
 

Geçtiğimiz haftaya topluca baktığımızda; haftanın en kazançlıları; her iki dizisi de başarılı oranlar ve gün birincilikleri elde eden Show Tv ve Bi Yapım oldu. 

Aşk Laftan Anlamaz

Paylaş

 

Tüm Aşk Laftan Anlamaz Bilgileri