Geçen haftanın listesi nasıl bir şekil aldı?

Işınla Bizi Scotty 10.07.2018 Darısı Başımıza
Darısı Başımıza

Yaz sezonu dizilerinin yavaş yavaş ekrana gelmeye başladığı, henüz az sayıda dizinin ekranda olduğu ve bu yüzden de rekabetin yoğun olmadığı bir haftaydı. 

Sadece yedi dizinin yayınlandığı haftanın tartışmasız, açık ara birincisi Erkenci Kuş oldu. Star Tv'nin bir yaz klasiği haline getirdiği zengin, karizmatik patron ve şaşkın, masum genç kız romantik-komedisi formülü bu yaz da başarılı oldu. Zaten iyi bir başlangıç yapmış olan dizi, ikinci bölümünde TOTAL ve AB gruplarında 7 üzeri bir oranla izlendi ve tüm haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Erkenci Kuş, 3 Temmuz salı akşamı ekrana gelen 2. bölümüyle TOTAL'de 7.51, AB'de 7.45 ve ABC1'de 6.48 reytinge ulaştı. Dünya Kupası'nın gördüğü yoğun ilgi sırasında bu denli izleyici çekebilen dizinin, kupa sonrası ekrana gelecek 3. bölümüyle çok daha fazla izlenmesi de sürpriz olmaz.
 
Show Tv, bu hafta iki yeni romantik komedisini peş peşe sürdü ekrana. Çarşamba akşamı başlayan Darısı Başımıza ve Perşembe akşamı başlayan Meleklerin Aşkı, reyting listesinde de peş peşe yer aldılar. Aynı türdeki Erkenci Kuş'un başarısından uzak olsa da yaz sezonu için makul denebilecek oranlarla başladılar. Darısı Başımıza TOTAL'de 3.99, AB'de 4.12 ve ABC1'de 4.11 reytingle haftanın en çok izlenen ikinci dizisi oldu.
 
Hemen ardından gelen Meleklerin Aşkı ise bu gruplarda, sırasıyla 3.28, 2.98 ve 3.1 oranında izlenerek haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi olmayı başardı.
 
İlk bölümüyle ekrana gelen diğer bir dizi ise FOX'un gençlik dizisi 4N1K İlk Aşk'tı. Çok satan, popüler roman serisinin dizi uyarlaması olan 4N1K'nın, sinemada da yaşadığı başarı düşünülünce, daha iyi bir başlangıç yapması bekleniyordu. Rakipsiz olarak ekrana geldiği günde, 3 bandına yalnızca bir grupta ulaşabildi. 4N1K İlk Aşk TOTAL'de 3.0, AB'de 2.89 reyting alarak haftanın en çok izlenen 4. dizisi olurken, ABC1'de 2.11 reyting alarak, Kalbimin Sultanı tarafından geçildi ve haftanın beşincisi olabildi.  

Darısı Başımıza Darısı Başımıza

Paylaş

Darısı Başımıza özel dosyaları


 

Tüm Darısı Başımıza Bilgileri