Geçen hafta reyting listesinde neler yaşandı?

1001 Tv 11.11.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

4-10 Kasım tarihleri arasında ekrana gelen diziler için de, her zaman olduğu gibi- Mucize Doktor, tüm kategorilerde ilk sırada yer aldı. Bununla birlikte listenin üst sıralarında yer alan diğer dizilerin aksine, tüm kategorilerde izleyici kaybeden tek dizi de o oldu. FOX'un başladığı günden aldığı yüksek izlenme oranlarıyla dikkat çeken, MF Yapım imzalı tıp draması, bu hafta üç kategoride de 2,5 puanın üzerinde izleyici kaybı yaşadı. ABC1'de 20, Total'de ise 15 barajının altına geriledi. Bu dikkat çekici kayba rağmen en yakın rakiplerine AB ve ABC1'de 6 puanın üzerinde fark elde ettiğini belirtmekte fayda var.

 
Perşembe akşamları yayınlanan ve yayın akşamında Bir Zamanlar Çukurova ile karşı karşıya gelen Mucize Doktor'un 9. bölümü Total'de 14.24 reytingle, AB'de 16.02 reytingle ve ABC1'de 17.17 reytingle haftanın en çok izlenen dizisi oldu.
 
Listenin ikinci ve üçüncü basamaklarında yer alan Bir Zamanlar Çukurova ve Çukur'un her ikisi de tüm kategorilerde izleyicilerini artırmayı başardı. 
 
Total hedef kitlede yer alan izleyicilerin en çok tercih ettiği ikinci dizi olan Bir Zamanlar Çukurova, bu hafta reytingini iki kategoride 10 barajının üzerine çıkarmayı başardı. Total reytingi 11 bandına ulaştı. Dizi, sezonun başında peş peşe reyting kaybederek yaşadığı sorunu tamamen aşmış ve geçen sezondaki başarısına kavuşmaya başlamış görünüyor.
 
Atv'de ekrana gelen Tims&B imzalı dönem dizisinin 43. bölümü Total'de 11.44 reytingle ikinci sırada yer alırken AB'de 7.74 reytingle haftanın en çok izlenen dördüncü ve ABC1'de 10.03 reytingle üçüncü dizisi oldu.

 
Show Tv'de ekrana gelen Ay Yapım imzalı Çukur, bu hafta AB ve ABC1'in en çok tercih ettiği ikinci dizi oldu. Tüm kategorilerde izleyicisini artıran dizi Total ve ABC1'de 10 barajını aşmayı, AB'de ise 7 bandından 9 bandına yükselmeyi başardı. Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı mafya/aksiyon/dram türündeki dizi, üçüncü sezonunda olmasına karşın tüm kategorilerde ilk üçteki yerini kaybetmiyor.
 
Çukur'un 3. sezon 7. bölümü Total'de 10.44 reytingle üçüncü olurken AB'de ve ABC1'de sırasıyla 9.75 ve 10.99 reyting elde etti.
 
ATV'nin beşinci sezonundaki mafya dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu hafta AB ve ABC1 kategorilerinde izleyicisini artırmayı ve en çok izlenen ilk beş dizi arasında yer almayı başardı. Total'de ise az oranda izleyici kaybeden EDHO, bu kategoride ilk beş arasına giremedi.
Dizinin 146. bölümü Total'de 8.32 reytingle altıncı, AB'de 8.11 reytingle ikinci ve ABC1'de 8.89 reytingle beşinci oldu.
 
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yayın günü rakibi olan Kadın, bu hafta sadece ABC1 kategorisinde izleyicisini artırmayı ve en çok izlenen ilk beş dizi arasına girebilmeyi başardı. Geçtiğimiz sezon pek çok hafta 10 barajını aşan ve haftanın en çok izlenen dizilerinden olan Kadın, üçüncü sezonunda o başarıyı henüz yakalayabilmiş değil. Dizinin 70. bölümü Total'de 8.08 reytingle yedinci sırada yer alırken AB'de 6.53 reytingle altıncı ve ABC1'de 8.95 reytingle dördüncü oldu.
 
Show Tv'nin yöresel romantik-komedisi Kuzey Yıldızı, sadece  Total'de ilk beş içine girebilmiş olsa da tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı sürdürüyor. Cumartesi akşamları Star'ın romantik-komedisi Benim Tatlı Yalanım ve FOX'un romantik-komedisi Her Yerde Sen ile karşı karşıya gelen dizi, genel olarak düşük izlenme oranlarının görüldüğü hafta sonu için Total'de 8, ABC1'de 7 bandına oranlarla başarılı bir grafik çiziyor. Süreç Film yapımı Karadeniz dizisinin 9. bölümü Total'de 8.82 reytingle dördüncü, AB'de 5.80 reytingle sekizinci ve ABC1'de 7.26 reytingle yedinci sırada yer aldı.
 
Total'in beşinci sırasında yer alan Hercai, bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybeden dizilerin arasında yer aldı. En çok izlenen on dizi arasına giremedi AB'de reytingi beş bandından 4 bandına geriledi. Atv'de ikinci sezonuyla ekrana gelen Mia Yapım imzalı dizinin 20. bölümü Total'de 8.36 reytingle izlenirken AB'de 4.31 reytingle on üçüncü ve ABC1'de 6.62 reytingle sekizinci sırada yer aldı.
 
AB'de ilk beş arasına girmeyi başaran Yasak Elma bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı, AB ve ABC1 kategorilerinde bir üst reyting bandına çıkmayı başardı. 
Üçüncü sezonundaki dizi, yeni sezonunda iki önemli başrol oyuncusunu kaybetmiş olmasına rağmen zayıf düşmemeyi başardı. Pazartesi akşamları Çukur, Zalim İstanbul ve Vuslat dizileriyle karşı karşıya gelen Med Yapım imzalı dizinin 55. bölümü Total'de 6.79 reytingle dokuzuncu olurken AB'de 6.71 reytingle beşinci ve ABC1'de 7.44 reytingle altıncı sırada yer aldı.
 
FOX'un Most Prodüksiyon imzalı yeni dönem dizisi Kurşun, reytingini 5 bandından 6 bandına yükselttiği ve yedinci sırada yer aldığı AB'de iddiasını korurken diğer kategorilerde aynı başarıyı göstermekte zorlanıyor. Bu hafta Total'de ilk on dizi arasına giremezken ABC1'de de 6 bandından 5 bandına geriledi.
 
Kanal D'nin romantik-komedisi Afili Aşk tüm kategorilerde izleyicisini artırdığı bu hafta 5 barajını aşamayı başardığı Total ve ABC1'de ilk on dizi arasına giremezken, barajın altında kaldığı AB'de ise dokuzuncu sırada yer aldı.
 
Bu hafta Total'de son üç basamakta yer alan diziler Kalk Gidelim, Elimi Bırakma, Vuslat; AB'de son üçte yer alan diziler Vuslat, Benim Tatlı Yalanım, Elimi Bırakma ve ABC1'de son üçte yer alan diziler Benim Tatlı Yalanım, Elimi Bırakma ve Vuslat oldu.

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri