1001 Tv 6.01.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Çoğu dizinin yeni bölümlerinin ekrana gelmediği 30 Aralık - 5 Ocak haftası reyting listesinde, yalnızca pazartesi dizileri ve bazı TRT dizileri yer aldı.

 
Haftanın reyting listesi, önemli bir değişikliğe sahne oldu. Pazartesi akşamları rekabet eden dizilerden Sefirin Kızı, üç sezondur pazartesi akşamlarının zirvesinde yer alan Çukur'u iki kategoride yerinden ederek birinciliğe yerleşti. Star Tv'nin yeni draması aslında iki kategoride, önceki bölümüne göre reyting kaybı yaşadı ve sadece bir kategoride izleyicisini artırabildi. Buna rağmen, izleyici kaybettiği kategorilerden ABC1'de de, artırdığı AB'de olduğu gibi, Çukur'un önünde yer almayı başardı. Sefirin Kızı, bu hafta, bir önceki bölümüyle 10 barajını aşmış olduğu ABC1 kategorisinde 9 bandına geriledi. İzleyici kaybettiği diğer kategori olan Total'de 9 bandından 8 bandına geriledi. AB'de bulunduğu reyting bandında kalmayı sürdürdü. Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'ün başrollerini paylaştığı, O3 Medya ve NGM imzalı dizinin 3. bölümü Total'de 8.81 reytingle hem yayın gününün hem de haftanın ikincisi olurken AB'de 8.90 ve ABC1'de 9.72 reytingle yayın gününün ikincisi, haftanınsa birincisi olmayı başardı.

 

Sezonun yıldızı Mucize Doktor'un, sezona daha sonra giren ama üst sıralarda yer alan Kuruluş Osman'ın ve iki sezondur listenin üst sıralarında yer alan Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümlerinin yayınlanmamasıyla, bu hafta listenin zirvesi için Çukur'un önü açılmış oldu. Show Tv'nin Ay Yapım imzalı, sevilen suç draması (tıpkı rakibi Sefirin Kızı gibi) sadece AB kategorisinde izleyicisini artırmayı başardı; diğer kategorilerde izleyici kaybetti. İki dizinin aldığı oranlar, AB ve ABC1'de birbirine hayli yakınken Çukur, Total'de farkı biraz açtı. ABC1'de Sefirin Kızı da reyting kaybetmiş olmasına rağmen, Çukur'un kaybı daha büyük olduğu için bir alt basamağa geriledi. Dizinin 3. sezon 15. bölümü Total'de 9.47 reytingle hem yayın günün olan pazartesinin hem de haftanın birincisi olurken AB'de 8.83  ve ABC1'de 9.58 reytingle yayın gününde üçüncü, haftalık reyting listesinde ikinci sırada yer aldı.
 
Haftalık dizi reytingleri listesinde, tüm kategorilerin üçüncü sırasında bir diğer pazartesi dizisi olan Yasak Elma var. FOX'un Medyapım imzalı dizisi de bu hafta Total ve ABC1'de reyting kaybederken AB'de izleyicisini artırmayı başardı; tüm kategorilerde önceki bölümüyle aynı reyting bandında yer aldı. Dizinin 63. bölümü Total'de 5.61 reytingle, AB'de 4.92 reytingle yayın gününde altıncı sırada yer alırken ABC1'de 5.58 reytingle beşinci oldu.  
 
Haftalık dizi reytingleri listesinin dördüncü sırasında iki kategoride yine bir pazartesi dizisi yer alırken bir kategoride pazar günü ekrana gelen bir TRT dizisi yer aldı.
 
Kanal D'de 2. sezonuyla ekranda olan Zalim İstanbul bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Bununla birlikte, haftalık listede AB kategorisinde iki dizi tarafından geçildi. Sosyal medyanın favorileri arasında yer alan Avşar Film imzalı dizinin 30 Aralık Pazartesi ekrana gelen 25. bölümü, 4.70 reyting aldığı Total'de ve 4.55 reyting aldığı ABC1'de yayın gününde 10. sırada yer alırken AB'de ise 3.25 reytingle on dördüncü oldu.

 

TRT'nin sezon başında Mucize Doktor'la aynı akşam yayına başlayan ve beklenen izlenme oranlarına bir türlü ulaşamayıp yayın gününü değiştirerek, şansını pazar akşamı aramaya çalışan dizisi Şampiyon nihayet bu hafta dikkate değer bir yükseliş gerçekleştirdi. Tolgahan Sayışman, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erdal Özyağcılar'ın başrollerini paylaştığı boks draması bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve Total'de reytingini iki bant birden yükseltmeyi başardı. Dizinin 14. bölümü Total'de 4.17 reytingle yayın gününde altıncı ve haftalık listede beşinci; AB'de 3.95 reytingle yayın gününde altıncı ve haftalık listede dördüncü ve ABC1'de 3.75 reytingle yayın gününde yedinci ve haftalık listede beşinci sırada yer aldı. 
 

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri