1001 Tv 16.12.2019 Kuruluş Osman
Kuruluş Osman
19-15 Aralık haftasında 25 dizi ekrana geldi. Bu diziler arasında ilk sırada, sezonun başından beri her hafta olduğu gibi Mucize Doktor yer aldı. Bu hafta, haftanın en çok izlenen dizileri listesinde Total, AB ve ABC1 kategorilerinin tümünde ilk dört basamakta aynı diziler yer aldı. Üç kategoride de ilk dört basamakta sıralama şu şekilde gerçekleşti:
 
1- Mucize Doktor (FOX)
2- Kuruluş Osman (Atv)
3- Bir Zamanlar Çukurova (Atv)
4- Çukur (Show Tv) 
 
Bu hafta bu dizilerin tümünün reytinginde, yine tüm kategorilerde artış görüldü.

FOX'un MF Yapım tarafından uyarlanan dizisi Mucize Doktor, bu hafta en yüksek reytingini, daha önce birkaç kez 20 barajını aştığı ABC1 kategorisinde elde etti ve 20 barajına çok yaklaştı. Total'de de şimdiye kadarki en yüksek oranlarından birini elde etti. Dizinin 14. bölümü Total'de 17.34, AB'de 18.03 ve ABC1'de 19.78 reytingle hem yayın gününün hem de haftanın birincisi oldu. Dizinin, yeni bölüm öncesinde ekrana gelen özet bölümü de Total ve AB'de 9, ABC1'de 10 bandında reytingle, yayın gününde ilk beş içinde yer aldı.

 
Tüm kategorilerde haftanın en çok izlenen ikinci dizisi olan Kuruluş Osman'ın ilk kez tüm kategorilerde izleyicisini artırdığı bir hafta oldu.  Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğindeki tarihi dizinin Atv'de ekrana gelen 4. bölümü Total'de 13 bandından 14 bandına, AB'de 12 bandından 14 bandında ve ABC1'de 14 bandından 15 bandında yükseldi; Total'de 14.46, AB'de 14.02 ve ABC1'de 15.68 reytingle gününün en çok izlenen programı olmayı da başardı.
 
Genel olarak izleyici artışının görüldüğü haftada Bir Zamanlar Çukurova da belirgin bir yükseliş yaşadı. Dizinin bu hafta ekrana gelen bölümü  ABC1'de yaklaşık 2 puanlık bir artışla 10 barajını aşmayı başardı. Artış, Total'de 2, AB'de de 1 puanlık oldu. Yayın gününde Mucize Doktor'la rekabet eden dönem dizisinin 48. bölümü Total'de 13.53 reytingle yayın gününün ikincisi ve haftanın üçüncüsü olurken AB'de 9.33 reytingle haftanın üçüncüsü, ABC1'de 11.77 reytingle ikincisi oldu. Bu sonuçlar Bir Zamanlar Çukurova'nın bu sezon aldığı en iyi sonuçlar oldu.

Tüm kategorilerde haftanın en çok izlenen 4. dizisi olan Çukur bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı; Total ve AB'de 10 barajını aşmayı başardı, AB'de 8 bandından 9 bandına yükseldi. Show Tv'nin Ay yapım imzalı dizisinin 3. sezon 13. bölümü Total'de 10.85, AB'de 9.04 ve ABC1'de 10.86 reyting elde etti.

 
Total kategorisinde yer alan izleyicilerle AB ve ABC1 kategorilerinde yer alan izleyicilerin en çok izlediği 5. dizi bu hafta farklılık gösterdi. Bu hafta Total'de en çok izlenen beşinci dizi, geçen hafta aynı reytingi elde eden Kuzey Yıldızı oldu. Show Tv'nin romantik komedisi, geçen hafta olduğu gibi bu hafta da 10 barajına çok yaklaştı. Dizi AB ve ABC1'de ise izleyici kaybetti. Süreç Film imzalı Kuzey Yıldızı'nın 14. bölümü Total'de 9.75 reytingle yayın gününün en çok izlenen programı olurken AB'de 5.20 ve ABC1'de 6.72 reytingle haftanın en çok izlenen 10 dizisi oldu.
 
AB ve ABC1 kategorilerinde hafta boyunca en çok izlenen beşinci dizi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz tüm kategorilerde izleyicisini artırdı; ABC1'de 10 barajına çok yaklaştı. Atv'nin beşinci sezonundaki mafya dizisinin 151. bölümü Total'de 9.25 reytingle haftanın en çok izlenen 7. dizisi olurken AB ve ABC1'de 7.91 ve 9.98 reyting elde etti.
 
Total'de 6. sırada yer alan Hercai, bu hafta bu kategoride geçen haftayla aynı oranda izlendi; AB'de izleyici kaybetti ve sadece ABC1'de izleyicisini artırabildi.  Dizinin Atv'de ekrana gelen 25. bölümü Total'de 9.37 reytingle yayın gününde birinci olurken AB'de 5.18 reytingle yayın gününün beşincisi ve haftanın on birincisi; ABC1'de 7.63 reytingle yayın gününün ikincisi ve haftanın yedincisi oldu.

AB ve ABC1'de haftanın en çok izlenen 6. dizisi olan Kadın, bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı; Total ve ABC1'de 7 bandından 8 bandına yükseldi. FOX'ta 3. sezonuyla ekrana gelen uyarlama dizinin 75. bölümü Total'de 8.47 reytingle haftanın en çok izlenen dokuzuncu dizisi olurken AB ve ABC1'de sırasıyla 6.95 ve 8.45 reyting elde etti.  

 
Bu hafta Total kategorisinde en çok izlenen 10 dizi içinde ayrıca Arka Sokaklar ve Savaşçı; AB'de en çok izlenen 10 dizi içinde ayrıca Yasak Elma, Payitaht Abdülhamid ve Benim Adım Melek; ABC1'de en çok izlenen 10 dizi içinde ayrıca Savaşçı ve Yasak Elma yer aldı.
 
Yukarıda sayılanlar dışında tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran diğer diziler Arka Sokaklar, Payitaht Abdülhamid, Savaşçı, Şampiyon ve Zalim İstanbul oldu.
 
Haftalık reyting listesinde tüm kategorilerde en alt üç basamakta yer alan diziler ise; Aşk Ağlatır, Elimi Bırakma, Ferhat ile Şirin, Kalk Gidelim ve Şampiyon oldu.

Paylaş

 

Tüm Kuruluş Osman Bilgileri